Sağ kurtulanlar eşyalarını almaya geldi

Yılbaşı gecesi Reina’ya düzenlenen terör saldırısından sağ kurtulmayı başaranlardan bazıları eşyalarını almak için kulübe geldiler. İçeri girenlerin koşarak geri çıkması dikkat çekti.

Katliam sonrası panikle Reina’dan kaçan ve vestiyere bıraktıkları mont, kaban ve çantalarını alamayan bazı yabancı müşteriler, bugün konsolosluk görevlileriyle birlikte Reina’ya geldi.

Polise o geceki davetiyelerini gösterip içeri giren turistler özel eşyalarını alarak Reina’dan ayrıldı.

Sabahtan bu yana eşyalarını almak için gelenlerin tamamının hızlı hareket etmesi ve gazetecilere konuşmadan kendilerini bekleyen araçlara binip hızla uzaklaşmaları dikkat çekti.

Gün içinde vatandaşlar da Reina önüne gelip çiçek bırakıp dua etti.. Güvenlik önlemi alan polisin Ortaköy’de araçları aradığı görüldü.

Yılbaşı tatilini İstanbul’da geçirmek için Fransa’dan gelen ve Ortaköy’de bir gece kulübünde yaşanan silahlı terör saldırısından yara almadan kurtulan Türk uyruklu kuzenler olayın yaşandığı kulübe gelerek araçlarını aldı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yunus Türk ve Yusuf Kodat isimli kuzenler silah sesleri duyduklarını ve koşarak terasa çıkıp saklandıklarını söyledi. Saldırının yaşandığı geceyi anlatan Yunus Türk, “O gece saldırıda ben kuzenimleydim. Eğleniyorduk. Ateş sesleri duyduk. Koşarak terasa kaçtık. Saklanmaya başladık. Bazıları kaçmak için suya atladı. Bomba sesleri duyduk. Yarım saat sonra polis geldi bizi çıkardı oradan” diye konuştu. Yusuf Kodat ise masada eğlenirken birden silah sesleri duyduklarını söyleyerek, “Herkes koşmaya başladı. Herkesle beraber kaçmaya başladık terasa doğru. Polisler gelene kadar terasta bekledik. Kuzenimle başka yerdeydik. Ona mesaj gönderdim. Cevap verince sakinleştim. O da saklanıyordu. Biz sadece silah sesleri duyduk. Çıkışta tek tek çıkardılar bizi kontrol ettiler. Bizi aşağıdan çıkardıkları için içeriyi görmedik. Her sene geliyorum Türkiye’ye bu yıl da yılbaşı için geldim. Burada o anlar kan, silah sesleri gözümün önüne geliyor. Arabamız buradaydı onu almaya geldik” ifadelerini kullandı.

DHA

ilgili haberler