AktüelGüncelGündemTürkiye

SAĞLIK-SEN’den Ücret Açıklaması

Paylaş:

SAĞLIK-SEN'den Ücret Açıklaması

SAĞLIK-SEN tarafından Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi mahallesindeki bir otelde dün başlayan ‘SAĞLIK-SEN Türkiye Buluşması’ adlı toplantıya, 1000 üye katıldı. 10 gün sürmesi planlanan toplantı, dün TBMM’de kabul edilen hekimlere ek gösterge zammı içerisinde sağlık çalışanlarının yer almaması nedeniyle iptal edildi.

SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu düzenleme hekim camiası adına doğru, yerinde, düzgün bir uygulama. Biz de SAĞLIK-SEN olarak bunu destekliyoruz. Gerçekten hekimlerin aldığı ücretler çok az ve çok ciddi manada bir adaletsizlik söz konusu” diye konuştu.

‘SAĞLIK TEŞKİLATININ OMURGASINI OLUŞTURAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI’

Düzenlemede sağlık çalışanları ücretine yönelik iyileştirme beklediklerini anlatan Durmuş, şunları söyledi:

“Sağlık hizmetleri bir bütün. Sağlık teşkilatının önemli bir kesimini, omurgasını oluşturan sağlık çalışanları da var. Yapılan düzenlemede sağlık çalışanlarının göz önünde bulundurulması, onların da ücretlerinde iyileştirme yapılması gerekiyordu. Toplu sözleşmeden sonra ülkenin yaşamış olduğu türbülans ortada. Alım gücü çok zayıfladı. İnsanlar artık market market dolaşıp etiket okuyuculuğu yapıyor.”

‘BU YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ GEREKİYOR’

Sağlık çalışanlarının da ücretlerinin artırılması gerektiğini belirten Durmuş, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sağlık çalışanlarının bir kesimine verip bir kesimine vermemek doğru bir uygulama değil. Performans sistemi, sağlıktaki çalışma barışını bozmuştu, atılan son adımla tamamen yerle yeksan etmiş oldular. SAĞLIK-SEN olarak başkanlar kurulumuzla bu süreçleri masaya yatıracağız. Türkiye’nin genelinde ortak basın açıklamaları yapılacak, eylem kararlarımız alınacak. İş bırakmaya kadar her şeyi masaya yatırarak, ona göre süreç planlaması yapacağız. Bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının da gelirlerini artırıcı unsurların bu süreçte mutlaka devreye girmesi gerekiyor. Onların da ücretlerinin artırılması gerekiyor.”

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu