GüncelGündem

Şahin: ABD Gülen’in öteceğinden korkuyor

Paylaş:

Şahin, partisinin Yenice İlçe Başkanlığı tarafından bir düğün  salonunda düzenlenen danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz  darbe girişimini anlattı.

15 Temmuz gecesini, “Sela okuyanların, bela okuyanlara galip geldiği  bir gece” olarak gördüğünü kaydeden Şahin, sela okuyanların, bela okuyanlara  karşı da hep galip geleceğini belirtti.

Darbe girişimini engellemenin önemine değinerek, girişimden sonraki  süreci yönetmenin ise çok daha önemli olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Bu darbecilerden hukuk içerisinde gerekli hesap sorulmalıdır. Nitekim  şu anda soruluyor. Karşımızda öyle bir örgüt var ki sinsi, kalleş, bukalemun,  kendisini gizliyor, yalan gani, takiye ustası, anlayamazsın. En yakınındaki  bunların azılı adamı olabilir. Genelkurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanı’nın yaverleri  bunların adamlarıymış düşünebiliyor musunuz.? Dünya tarihinde böylesine bir örgüt  görülmemiştir.”

Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bir milyon mağdur  var”, “Bir sendikaya üye oldu diye, bankaya para yatırdı diye memur memurluktan  atılır mı?” dediğini hatırlattı.

Açığa alınan ya da görevlerine son verilen memurların Bank Asya’ya  para yatırdıkları için değil, Pensilvanya’dan aldıkları emir gereği para  yatırdıkları için bunu yaşadıklarını belirten Şahin, memurların FETÖ ele başından  aldıkları talimatlarla onların sendikalarına üye olduklarını ve bankalarına para  yatırdıklarını ifade etti.

“Maaşı devletten, talimatı Pensilvanya’dan alacak”

Bunun “Devlet memuruyum ama Türkiye Cumhuriyeti devletinden talimat  almam Amerika’dan talimat alırım” manasına geldiğini aktaran Şahin, “Hiçbir  devlet, kendisinin dışındaki bir yerden talimat alan memuru bünyesinde  barındırmaz. Neden? Düşman besliyorsun. Devleti yıkmaya çalışan, meclisi  bombalayan, Başbakanı yakalasa öldürecek olan bir örgüte mensup kişiyi devlette  nasıl tutarsınız? Maaşı devletten, talimatı Pensilvanya’dan alacak. Tabi ki  yapılan işler doğrudur.” diye konuştu.

“Bu paralar himmet paraları”

Devlet Denetleme Kurulu’nun yaptığı bir çalışmaya değinen Şahin,  şunları  söyledi:

“Bank Asya’ya 90 bin memur para yatırmış. 4 milyar 700 milyon. En  yükseği 117 bin 500 lira, en düşüğü ise 21 bin lira. 117 bin lirası olup da  bankaya yatıracak böyle bir memur var mı? En düşüğü 21 bin lira. Nereden geldi bu  paralar? Bu paralar himmet paraları himmet. Himmet diye toplanmış bu örgütün  ‘abileri’ tarafından kendilerine mensup memurlar adına bankada hesap açtırılmış.  Ne zaman? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Bank Asya’ya uyarıda bulundu,  birtakım para yatıranlar ‘Bankaya el konulacak’ diye düşündü ki paraları çekmeye  başladılar. Bunlar iyi niyetle para yatırmış. Onlar çektiler. Ama  Pensilvanya’daki FETÖ habergönderdi. ‘Bankaya para yatıracaksınız, bankanın  içini boşaltmayacaksınız, elinizde neyiniz var satıp yatıracaksınız.’ Bunların  önemli bir bölümü memurlar adına yatırıldı.”

“38 bin hesaba birisi tedbir koydurmuş”

Tasarruf Mevduatı sigorta Fonu (TMSF) ve Mali Suçları Araştırma  Kurulu’nun (MASAK) bir incelemesine de değinen Şahin, “Bank Asya’da 38 bin hesaba  birisi tedbir koydurmuş. Bu örgütün abilerinden birisi. Düşünmüş ki ‘Para  yatırttık ama bunlar parayı alıp çekip giderse.’ Tedbir koyuyor. Kılıçdaroğlu ve  onun gibi düşünenler ‘Bunlara neden dokunuyorsunuz” diyor. Bir sor ‘bu memur en  düşüğü 21 bin lira nereden bulmuş ta yatırmış?’ bir sor.” ifadesini kullandı.

“En ağır cezayı alacaklardır”

Denizli’de yapılan bir operasyona değinen ve bu operasyonda gözaltına  alınan bilişim uzmanı Mesut Tekkoyun’un evindeki valiz ve ayakkabı kutusu içinde  saklanmış bulunan 990 bin dolarve 50 bin avro ile Fetullah Gülen’e yazdığı  şiirin bulunduğunu hatırlatan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“990 bin dolar. Bunlar himmet paraları. Sadece 1-2 tane yakalandı. Kim  bilir daha kaç tane var bunlardan. Herhalde bu örgüt, ayakkabı kutuları ve  valizlerde yakalanan paralarla bu görevden alınan ve uzaklaştırılan maaşları  kesilen memurlara herhalde maaş falan verecekler. Böylesine tehlikeli ve hain bir  terör örgütüyle karşı karşıyayız. Ne kadar terör örgütü varsa bunlar yargı önüne  çıkacak ve en ağır cezayı alacaklardır.”

2016’nın milletin canı pahasına demokrasisine, cumhuriyete ve  iradesine sahip çıktığı bir yıl olduğunu belirten Şahin, FETÖ’den tutuklanan  itirafçıların sözlerini salondakilere okudu.

“Bundan daha büyük delil mi olur?”

ABD’nin “Delil var mı?” diye sorduğunu aktaran Şahin, şöyle devam  etti:

“En büyük delil Genelkurmay Başkanı. Genelkurmay Başkanı’nı bunlar  Mürted’e getirmedi mi? Bunların liderleri ‘Seni kanaat önderimizle görüştürelim  mi?’ diye sordu. ‘Kim kanaat önderi?’ dedi, ‘Fetullah Gülen’ diye cevap verdi.  Bundan daha büyük delil mi olur. Ne tutuyorsun elinde. Çünkü Türkiye’ye teslim  ederse öteceğinden korkuyor. Nasıl oraya gitti, nasıl oturma izni aldı, kim  götürdü, hangi faaliyetlerde bulundu, aralarında ne gibi ilişkileri var?  ‘Türkiye’ye geldiğinde bunlardan konuşacağını düşündüğünden korkuyor ve vermiyor’  diye düşünüyorum.”

Örgütün kriptolu mesajlaşma programı “ByLock”a da değinerek, her gün  yeni delillerin ve gözaltıların yaşandığını, daha da yaşanacağını vurgulayan  Şahin, bütün terör örgütlerinin kökünü kazıyacaklarını sözlerine ekledi.

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu