Sahte paraportla Paraguay’a girmeye çalışan efsane futbolcu Ronaldinho tutuklandı

Paraguay Kamu Bakanlığı, eski Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldinho ve kardeşinin ülkeye sahte pasaportla giriş yapmaya çalıştıkları gerekçesiyle tutuklandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Başsavcılık şahsın tutuklanması için talimat vermiştir. Oyuncu Ronaldinho, sahte içerikli bir kamu belgesi kullanmakla suçlanmaktadır” denildi.

Cuma günü gözaltına alınan Ronaldinho ve kardeşi Roberto de Assis Moreira, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı.

Ancak ikilinin bu sabah saatlerinde polis ekipleri tarafından tutuklandığı aktarıldı.

İki kardeşin avukatlığını yapan Adolfo Marin, AFP’ye yaptığı açıklamada neden tutuklandıklarını anlamadığını söyledi.

Gazetecilere verdiği demeçte Marin, “Hangi yetki altında tutuklandıklarını bilmiyoruz” dedi.

ronaldinho AFP 2.jpg
Fotoğraf: AFP

İki kardeş, perşembe günü Asuncion Cumhuriyet Savcısı tarafından yedi saat boyunca sorgulanmıştı.

Savcı Federico Delfono, soruşturma sonunda ikilinin “ilgili soruşturmaya katkıda bulundukları” ve “iyi niyetle hareket ettikleri” için serbest bırakılmalarını talep etmişti.

39 yaşındaki Ronaldinho, muhtaç çocuklar için çalışan bir vakfın daveti üzerine Paraguay’a gitmişti.

FIFA tarafından kariyerinde iki kez yılın futbolcusu seçilen Ronaldinho’nun, biriken borçları ve cezaları nedeniyle geçen yıl Brezilya’daki 57 mülküne haciz konulurken, Brezilya ve İspanya pasaportlarına da el konulduğu iddia edilmişti.

Dünyanın en yetenekli orta saha oyuncuları arasında gösterilen Ronaldinho, 2015 yılında nokta koyduğu futbol kariyerinde Paris Saint-Germain, Milan ve Barcelona gibi Avrupa’nın önemli takımlarında forma giymişti.

Jurnalci.com