AktüelGüncel

Şamil Tayyar’a bir taşta Akit yazarından: ‘Uğraştırma milleti git sen Helin Avşar’la kelepçecilik oyna! ’

Paylaş:

Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar‘ın “FETÖ borsası” sözlerine yönelik bir yazı kaleme aldı. “Ben içtenlikle inanıyor ve itimat ediyorum… Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gibi bir şahsiyet, Gaziantep’te FETÖ Borsası kurulmasına asla müsaade etmez” diyen Yılmaz, “Artık kaç promil kafayla yumurtladıysa… Bakalım Adalet Bakanı’mız Abdulhamit Gül’e parmak sallamasının altında ne var?” diye sordu.

Mehtap Yılmaz, “FETÖ Borsası! Şamil Tayyar, yargı ve istihbaratı tehdit ve şantajla kontrol etmeye çalışıyor!” başlıklı yazısında, şu görüşleri kaydetti:

“Ha bir de bu çıktı başımıza!

FETÖ Borsası!

Neymiş? Tutuklu FETÖ’cü vatan hainleri, para karşılığı tahliye ediliyorlarmış!

Öyle böyle rakamlar karşılığında değil üstelik! Milyon dolarlar oynuyormuş bu piyasada!

Hadi hemen sözcüklerimizi namluya sürüp, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e bunun hesabını soralım!

Eğer bu iddiaların iler tutar bir tarafı yoksa hadi başı ben çekeyim buyurun!

Lakin… Önce bir bakalım bu iddia kimden zuhur etmiş…

Kimden olacak?

DSP’den milletvekili adayı olabilmek için adındaki “Şeyh”i mahkeme kararıyla kestiren, yüksek manevra kabiliyetli bir siyasi figürden…

28 Şubat sürecinde, “Refahyol Tutanakları” adlı bir kitap yazan ve o kitapta “Dine, dinselliğe yaslanan bir parti olan Refah Partisi, liderini Başbakanlık koltuğuna taşıdı. Bu gelişme rejim açısından tehlikeli bir dönemin başlangıcı oldu” diyen Şamil Tayyar’dan… Yani 28 Şubat’çı bir siyasi figürden…

5 Nisan 2011’de… TVNET’de Yenişafak yazarı Abdülkadir Selvi’nin ‘Başkent’ programında “Bana göre Zekeriya Öz bir kahramandır. Demokrasilerde kahramanlara çok fazla ihtiyaç duyulmaz ama Türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde zaman zaman kahramanlar ortaya çıkar. Zekeriya Öz tarihi bir misyon üstlenmiş ve yerine getirmiştir” diyen Şamil Tayyar’dan!

Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları sırasında FETÖ tetikçiliği yapan, CIA belgeleriyle onlarca rütbeli asker ve vatansever insan hakkında yalan ve iftiralarla dolu onlarca “proje kitap” yazmış ve ceplerini ananaslarla doldurmuş olan Şamil Tayyar’dan…

Ergenekon ve Balyoz kumpası sürecinde meşhur olan bir siyasi figürden…

Şimdi öyle birinin lafını kale alıyorsunuz ki… Şu Bisküvicibaşı’nın 1 Nisan reklamındaki kötü adam gibi “puhahahahaha” diye gülesim geldi size!

Yahu bu mahlûk daha geçenlerde benim için “Telefon numarasını ve e-mail adresini değiştirdi! Evinde böcek araması yaptırdı” diye üfürmedi mi? Üfürdü…

E sonra da ben “bu iddiaları kanıtlamazsan şerefsizin önde gidenisin” dediğimde de rezil rüsva olmadı mı? Oldu…

Aynı Şamil Tayyar, “Şimdi pazartesiye kadar süre veriyorum. Harekete geçilmezse, savcılar soruşturma açmazsa, Gaziantep’teki yargı/istihbarat çetesini açıklayacağım” demedi mi? Dedi…

Peki savcılar istediğini yapınca yani soruşturma açınca ne oldu Gaziantep’teki “Yargı ve İstihbarat çetesi?” Şamil Tayyar bunları açıklamak zorunda değil mi?

Eğer varsa, Gaziantep’teki yargı ve istihbarat çetesini açıklamaması, onlara yardım ve yataklık değil mi?

Neden açıklayamadı?

Çünkü öyle bir çete yok! Olsaydı emin olun Helin Avşar’la kelepçecilik oynayacak derekede bir popülarite delisi, bunu oynaya oynaya açıklardı!

Bakanlığına gelen bir hediyeyi bile evine götürmeyecek kadar hassasiyet sahibi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, kendi memleketi olan Gaziantep’te böylesi bir “yargı yolsuzluğuna” müsaade eder mi? Etmez!

Demek ki nam-ı diğer Tayyare’nin buradaki amacı…  “Pazartesiye kadar süre veriyorum… Soruşturma açmazsanız, yargı ve istihbarat içindeki çeteyi açıklarım ha” diye yargı üzerinde, F Tipi tehdit ve şantajlarla baskı kurarak soruşturma açtırdığı gibi yine şahsi bir hedefi var!

Artık kaç promil kafayla yumurtladıysa… Bakalım Adalet Bakanı’mız Abdulhamit Gül’e parmak sallamasının altında ne var?

Ben içtenlikle inanıyor ve itimat ediyorum… Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gibi bir şahsiyet, Gaziantep’te FETÖ Borsası kurulmasına asla müsaade etmez! Olsaydı şayet, başlarını çoktan ezerdi. Biz de yardım ederdik.

Şamil Tayyar! Tehdit ve şantajlarınla Adalet Bakanına parmak sallayacak adam mısın sen?

Sırtındaki Ergenekon kamburuna bak önce… Devletin işi gücü var! Uğraştırma milleti git sen Helin Avşar’la kelepçecilik oyna! Seçim arifesi Adalet Bakanlığını Ergenekon kumpasçılığı yaptığın dönemdeki yöntemlerle uğraştırma! De hade…”

Jurnalci.com

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu