Magazin

Şarkıcı Berna Tan, annesinden gördüğü şiddeti anlattı: 4 yaşındayken bilerek elimi yaktı

Paylaş:

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Mazeret programının bu haftaki konuğu Kına müziği 127 milyon dinlenen Berna Tan oldu. Güç bir çocukluk geçirdiğini söyleyen müzikçi, annesinden gördüğü şiddeti de anlattı.

“EVDEKİ ŞİDDETTEN NASİBİMİ ALDIM”

Çocukluğunu yaşayamadığını söyleyen müzikçi, “4 kız 1 erkeğiz. Ben hiç çocukluğumu yaşayamadım. Hoş bir çocukluk geçirdim desem palavra söylemiş olurum. Bunları yaşayıp daima gülmeye çalışmak beni çok yoruyor. 12 yaşında ayakkabıcı olarak iş hayatına başladım. Çocukluğumda en çok istediğim şey bir bisikletimin olmasıydı lakin asla olmadı. Keyifli bir aile değildik. Annem ve babam ben 7 yaşındayken boşandı. Konutta daima hengame vardı. Annem 13, babam 25 yaşında evlenmiş. İkisi de aile zoruyla evlenmiş. Mutsuz evlilikte çocuk da olunca meseleler olmuş. Çocukluğumu yaşayamadım. Meskendeki şiddetten ben de nasibimi aldım. Bu bahisleri kızım büyüdükten sonra konuşmak istiyorum. Ona bazen yaşadıklarımı anlatıyorum. Küçükken görmediğim şeyleri artık kızıma yapmaya çalışıyorum. Keşke bu türlü bir çocukluğum olmasaydı. Artık kendime bana benzeyen bir bebek aldım. Kızımla çocukluğumu yaşayarak geçmişi unutmaya çalışıyorum” dedi.

“BİR DAHA DÜNYAYA GELSEM BU ANNE VE BABAYI İSTEMEZDİM”

Şimdilerde ailesiyle görüşmediğini söyleyen Tan, “Hem annem de hem de babam sorun vardı. Bilhassa annem hırsını bizden çıkartıyordu. Ben geçmişi unutamam. Bir daha dünyaya gelsem bu türlü bir anne ve baba istemezdim. Artık de çok görüşmüyoruz zati. Geçirdiğim hastalıklardan ötürü beni üzecek beşerlerle görüşmüyorum. Buna annem ve babam da dahil. 3 ay evvel tümörü atlattım. Yaşadıklarımı bir ben bir de Allah biliyor. Kardeşlerim de ailemle görüşmüyor zira her şey doğurmakla olmuyor” biçiminde konuştu.

“4 YAŞINDAYKEN ANNEM BİLEREK ELİMİ YAKTI”

Kalaycıoğlu’nun “Annenin gözünün içine baktığında hatırladığın şey ne?” sorusu üzerine kelamlarına devam eden müzikçi, şunları söyledi: “4 yaşındayken annem benim elimi yakmıştı. Elimin teki bu yüzden açılmaz mesela. Camın kenarını kırdığım için elimi bilerek yaktı. Kızım bir ödülümü kırdığı için çok korkmuştu. Ben ona senin canın sağ olsun ben onu tekrar kazanırım lakin seni kazanamam dedim. Zira kızım benim en değerli şeyimdi. Babam bu türlü değildi ancak annem öyleydi. Bir annene ne olursa olsun kızına bu türlü karışmamalı. Başımda da bir iz ve saçımı her yana attığımda onu görüyorum. Ne yaptığımı hatırlamıyorum lakin annem başıma sopayla vurdu ve orası açıldı. Hayatta en kıskandığım şeylerden biri ailedir. En çok korktuğum şeylerden biri de kızımın babasız kalmasıydı eşim ölünce kaldı. Hayatım boyunca daima korktuğumla sınandım.”

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu