GüncelGündem

Şarkıcı Halil Sezai, “hakaret” suçundan 4 ay 25 gün hapisle cezalandırıldı

Paylaş:

Komşusunu darbettiği için mahpus cezası yatan ve çıktıktan sonra bir konserinde kelam konusu olaydan bahseden Halil Sezai, “Kafam güzel olduğu için gerekli halde tam dövemedim. Bir dahaki sefere inşallah. Hak etti. G…n tekiydi gerçekten” demişti. Yaşlı adama hakaret ettiği ileri sürüldüğü için hakkında dava açılan Halil Sezai‘nin birinci duruşması görüldü.

HALİL SEZAİ BERAATİNİ İSTEDİ

Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki birinci duruşmaya tutuksuz yargılanan Paracıkoğlu katıldı. Duruşmada müşteki Hüseyin Meriç ve taraf avukatları da hazır bulundu. Duruşmada, kimlik tespitinin akabinde savunma yapan Paracıkoğlu, müzisyen olduğunu belirterek, olay tarihinde konsere başlamadan evvel seyircileriyle konuşma yaptığını söyledi. Paracıkoğlu, müştekiyle ortalarında daha evvelce hasımlık yaşandığını, seyircilerle de bu bahiste konuştuğunu lisana getirdi. Hakimin, kararın açıklanmasının geriye bırakılmasını kabul edip etmeyeceğine ait sorusu üzerine Paracıkoğlu, öncelikle beraatine karar verilmesini, aksi durumda kabul edeceğini söyledi. Hüseyin Meriç ise sanığın yaşanan bu olaydan evvel de kendisine yönelik toplumsal medya üzerinden kimi aksiyonlarda bulunduğunu, yaşanan bu hakaret olayını etrafından duyduğu belirterek, şikayetçi olduğunu lisana getirdi.

4 AY MAHPUS CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanığı üzerine atılı “hakaret” hatasından 5 ay mahpus cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık Paracıkoğlu’nun geleceği üzerindeki muhtemel tesirlerini gözeterek cezayı 4 ay 25 güne indirdi.

HAPİS YATMIŞTI

Tuzla’da bir sitede 2 villayı sinema çekimi için kiralayan Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç (66) ortasında tartışma çıkmıştı. Tartışma sırasında darbedildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliğine şikayette bulunmuş, Paracıkoğlu, savcılıktaki tabirinin akabinde çıkarıldığı hakimlikçe 17 Eylül 2020’de tutuklanmıştı.
Hakkında açılan dava kapsamında yargılanan Halil Sezai Paracıkoğlu, “silahla kolay yaralama”, “hakaret”, “mala ziyan verme” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” kabahatlerinden toplam 1 yıl 11 ay 17 gün mahpus cezasına çarptırılarak, 30 Ekim 2020’de tahliye edilmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Halil Sezai Paracıkoğlu’nun 18 Temmuz 2021’de verdiği bir konserde birebir müşteki hakkında söylediği kelamlar nedeniyle “alenen hakaret” cürmünden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması istenmişti.

Kaynak: AA / Şimdiki

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu