Siyaset

Seçime 100 gün kala Kılıçdaroğlu canlı yayında Cumhurbaşkanı adayının özelliklerini tek tek sıraladı

Paylaş:

Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken 6’lı Masa’nın adayının kim olacağı sorusu ise şimdi karşılık bulmuş değil.

“DEVLET AKLININ OLMASI LAZIM, DEVLET DEDİĞİNİZ KURUMU DÜZGÜN TANIMASI LAZIM”

Bu sabah katıldığı televizyon programında hususla ilgili olarak yöneltilen “Cumhurbaşkanı adayının özelliklerini söyler misiniz?” sorusuna CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayının devlet idaresinde de mutabakatı sağlaması lazım. Pak birisi olması, yolsuzluklara isminin bulaşmaması lazım. Adaylığının açıklandığı gün mal varlığını paylaşması lazım. Toplumun her kısmına sıcak iletiler vermesi lazım. Devlet aklının olması lazım, devlet dediğiniz kurumu düzgün tanıması lazım. Kısa müddet içerisinde de güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmesi lazım” karşılığını verdi.

“DÜNYA DEMOKRASİ TARİHİNDE BİR İLK”

Fox TV’de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk olan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu halde; “Ortak mutabakat metninin tümünü dikkate aldığınızda, artık yeni bir anlayışı inşa edeceğimizi görebilirsiniz. Bu tahminen de dünya demokrasi tarihinde bir birinci; altı başkan bir ortaya geliyor ve ülkenin problemlerini çözmek için çalışıyor. Baktığınızda her birimiz özveride bulunuyoruz. Altı başkanın altına imza attığı mutabakat metnini hayata geçireceğimize kelam veriyoruz.

“ELBETTE EKSİKLER OLABİLİR”

Her şey burada var mı derseniz olağan ki hayır. Bu bir mutabakat metni. 6 başkanın ‘Biz bunu yapacağız’ dediği hoş bir metin. Burada Türkiye’nin teknoloji ihtilalini, üniversitelerin özerkliğini, kimsenin yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi ön görüyoruz. Yolsuzluk defterini büsbütün kapatmak için parlamentoda yasal bir düzenleme yapmayı ön görüyoruz. Gelir dağılımı konusunda, istihdam konusunda hassasız. Birden fazla bahsimiz var. Elbette eksikler olabilir. Her değişim yeni problemler yeni krizler yaratabilir fakat biz burada çözelim diye oturuyoruz. Devleti bir şahsa teslim ederseniz bu olmaz.

“NEDEN KAPATAYIM BEN SAVUNMA SANAYİİNİ?”

Savunma sanayiinin tarihini bilmezler. Birinci kamuoyundan bâtın Bakanlar Heyeti kararı ne vakit alındı bilmezler. Savunma sanayii hepimizin üzerine titremesi gereken bir alan. Damat İkitelli’de fabrika açtığında birinci ziyarete giden benim. Merhum babasıyla kahvaltı yapan, sıkıntılarını dinleyen benim. Niçin kapatayım ben savunma sanayiini? Tank palet fabrikasının Katar’dan alınıp orduya verilmesini savunan kim?

“BİR TALİMATLA BU BEYEFENDİYİ AYM’YE ATIYORLAR”

İrfan Fidan kimin talimatlarını yaptı? Erdoğan’ın talimatlarını yaptı. Yargıtay’dan yıldırım süratiyle AYM’ye çıktı. Beni asıl yaralayan, Yargıtay’ın o kişiyi seçmiş olması. 100 küsür yıllık, gelenekleri olması gereken bir kurum. Bir talimatla bu beyefendiyi AYM’ye atıyorlar. Niçin atıyorlar, kendi geleceklerini kurtarmak için mi? Yargı vazifesini yapmazsa, devlet organize hata örgütüne dönüşebilir. Bürokrasinin bu kadar çürüdüğünü tarihimizde görmemiştik. AYM’deki yemin merasimine de katılmadım. Yargıtay’dan atanacaksın, yıldırım süratiyle bu defa de AYM Lideri olacaksın, akıl var mantık var. ‘Efendim beni Sayın Cumhurbaşkanı destekliyor, beni desteklemek zorundasınız…’ Neyse ki onurlu beşerler var.

“ALTI BAŞKAN İŞİN İDEOLOJİSİNİ OLUŞTURACAK”

Şimdi nasıl çalışıyorsak seçimden sonra yeniden o denli çalışacağız. Planlı, programlı çalıştık, her önderin kendi grubu vardı onlar çalıştı. Akademik dünyadan, iş dünyasından katkı sunanlar oldu ve bir ortaya gelerek ortak metinler oluşturdu. Değerli olan şu, devlet bir şahsa teslim edilmeyecek. Sorun mu var, oturacağız, konuşacağız. Altı önder işin ideolojisini oluşturacak. Bu işin oyu ve partisi yoktur. Sorun Türkiye’yi düzlüğe çıkarmaktır. Çürüyen bir yapıyı adalet ve ahlak üzerine tekrar inşa etmektir. Memleket elden gitmiş, A Partisi, B Partisi diye mi tartışacağız? Elbette hayır.

“SİYASİ İKTİDAR RAHATSIZ OLABİLİR”

TÜİK bağımsız bir kurum değil, alınan buyruklar üzerine enflasyon sayılarını oluşturuyor. Bunlar pazara mı çıkmıyor, hayatı mı bilmiyorlar? Doğal ki biliyorlar ancak talimat geliyor. Çalışana, memura, emekliye yetime az para vereceksiniz demektir. Siyasi iktidar rahatsız olabilir. Zati rahatsız olması için açıklaması gerekiyor. “İşsizlikte gerçek sayılar budur diyebilmesi” lazım.

“BENİM İTİRAZ ETMEYE HAKKIM YOK”

İki önder ortasında yapılan görüşmenin kamuoyuna yansıtılmasını yanlışsız bulmam. İki başkan elbette oturduk konuştuk. Sıradaki toplantının gündemini belirleyecek olan Temel Beyefendi. Bir tıp daha görüşecek başkanlarla. Pek samimi bir görüşme oldu. Altı önder bir ortaya gelecek, mutabakat içinde adayımızı belirleyeceğiz. Dayatma yok, Türkiye’yi düşünüyoruz. Bizim temek gayemiz var olan sistemi değiştirmektir. Bu sistem Türkiye için bir beka meselesidir. Bir devlet bir bireye teslim edilemez. Nasıl iktisat, yargı, sıhhat konusunda neleri düşündüğümüzü kamuoyuyla paylaştıysak aday konusunu da birebir biçimde paylaşacağız. Nitekim temel amacımız ülkenin huzuru. Aday için mutabakat olması lazım. Bir adayın gelmesi diye bir şey yok. Benim itiraz etmeye hakkım yok. Diyelim ismim üzerinde mutabakat oldu, elbette bu vazifesi yapmak onurlu bir şeydir. ‘Siz neden benim adımı ileri sürüyorsunuz’ diye özel bir itirazım olmaz. İşin tabiatına karşıt olur bu.

“ADAYLIĞININ AÇIKLANDIĞI GÜN MAL VARLIĞINI PAYLAŞMASI LAZIM”

Cumhurbaşkanı adayının devlet idaresinde de mutabakatı sağlaması lazım. Pak birisi olması, yolsuzluklara isminin bulaşmaması lazım. Adaylığının açıklandığı gün mal varlığını paylaşması lazım. Toplumun her kısmına sıcak bildiriler vermesi lazım. Devlet aklının olması lazım, devlet dediğiniz kurumu güzel tanıması lazım. Kısa mühlet içerisinde de güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmesi lazım.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu