Dünya

Seçime kan döküldü: Eski sevgilisi kongre üyesini eşiyle görünce olay çıktı

Paylaş:

Kritik bir seçime hazırlanan Brezilya’da akıllara sakinlik veren bir olay yaşandı.

Tarihinin tahminen de en kritik seçimlerine girmeye hazırlanan Brezilya’da şaşkınlık yaratan bir atak meydana geldi. Brezilya’da Cumhuriyetçiler Partisi’nden kongreye aday olan Saulo Batista bıçaklı hücuma uğradı.

Fakat Batista’ya düzenlenen bu taarruzun gerisinden terör örgütleri ya da siyasetteki rakipleri çıkmadı. Konutunda bıçaklı hücuma uğrayan 40 yaşındaki Batista’yı bıçaklayan kişi genç siyasetçinin 29 yaşındaki kız arkadaşı Daisa Garcia oldu.

İki yıldır birlikte olduğu Garcia’dan ayrılma kararı alan ve eşiyle tekrar evliliğini düzeltmeye çalışan Batista’nın sıhhat durumunun ise yeterli olduğu belirtildi.

Brezilya medyasına konuşan Garcia ise, kendisinin Batista’nın meskeninde akına uğradığını söyledi. Garcia, “Olaydan birkaç saat evvel Batista benden ayrılmak istediğini söyledi. Ben de eşyalarımı almak için meskenine gittim. Ancak orada Batista’yı ve eşini gördüm. Onlar bana saldırdı, saçımı çekti. Ben de bulduğum birinci nesne ile onlara karşılık verdim” dedi.

Batista’nın kendisine, “Seçmenle bir ortaya geleceğim” dediğini lakin konutta eşiyle birlikte görünce şaşkına döndüğünü de lisana getirdi. Mato Grosso do Sul’da yaşanan olay sonrasında Batista hastaneye kaldırıldı. Lokal yetkililer olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İki çocuk babası olan Batista ile eski sevgilisi ortasında yaşanan arbedeyi bina vazifelilerinin ayırmayı başardığı da kayıtlara geçti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu