GüncelGündem

Şehit güvenlik korucusu Encü, birçok operasyona istekli katılmış

Paylaş:

Şırnak’ta düzenlenen ‘Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Operasyonu’nda Bestler Dereler bölgesinde 22 Ocak’ta teröristlerle çıkan çatışmada güvenlik korucusu Nimet Encü şehit oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şehit Encü için, “Bir kahraman bugün şehadete koştu.

O, efsane idi. Onun efsanesi, yüreği, yüreği, sadakati. Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Operasyonu’nda Bestler Dereler’de Şehit düşen Kahraman Korucumuz Tim Kumandanımız Uludereli Nimet Encü’ye Rabb’im rahmet eylesin, Ruhun şad, yerin cennet olsun” tabirlerini kullandı.

Encü’nün cenazesi Şırnak’ta düzenlenen merasimin akabinde Uludere ilçesi Gülyazı köyünde toprağa verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Osman Alım ve Jandarma Genel Kumandanı Orgeneral Arif Çetin ile Şırnak’a gelip, 3 çocuk babası şehidin ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Bakan Soylu’nun cep telefonundan görüştüğü şehidin ailesine taziyelerini iletti.

FIRTINA ÖZEL TİMİ KOMUTANI

Nimet Encü’nün, 18 yaşında güvenlik korucusu olduğu, şehit düştüğü güne kadar de terörle uğraşta etkin rol aldığı kaydedildi.

Encü’nün, Irak, Kato Dağı, Gabar Dağı, Bestler Dereler bölgesi ve Cudi Dağı’ndaki operasyonlarda sık sık misyon aldığı, 90’lı yıllarda çocuk yaşta PKK terör örgütüne karşı verdiği gayretle bölge halkı için zımnî bir kahraman olduğu tabir edildi.

Encü’nün, muvaffakiyetleri nedeniyle birkaç yıl içinde güvenlik korucularından oluşan ‘Fırtına Özel Operasyon Timi’nin başına geçtiği, operasyonlarda birçok teröristin etkisiz hale getirilmesinde faal rol aldığı bildirildi.

Nimet Encü’nün Şırnak’ta tüm bölgeleri çok uygun bildiği, birçok operasyona da timiyle istekli katıldığı belirtildi. Encü’nün operasyonlardaki başarılarından ötürü çok sayıda ödül de aldığı söz edildi.

‘ÖNCELİĞİ TERÖRLE GAYRETTİ, ŞEHİDİMİZİN KANI YERDE KALMADI’

Bu ortada, Nimet Encü’nün şehit olduğu ‘Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Operasyonu’nda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Şehidin oğlu Barış Encü, babasının kanının yerde kalmadığını tabir ederek, “Şehidimiz 27 yıldır bu işin içerisinde ve daima operasyonlara giderdi. Yolundan hiç şaşmazdı. Önceliği operasyonlar ve terörle gayretti ve vatanı için savaşarak var olan biriydi. Allah’a şükürler olsun, şehidimizin kanı yerde kalmadı. Alnımız açık ve rahatlıkla uyuyabiliriz. Babamın kanı yerde kalmadı. Vazife arkadaşlarına, devletimize, teşekkürlerimizi iletiyoruz. Çok memnun olduk, bizi yalnız bırakmadılar. Valimiz, bütün kumandanlarımız hepsi yanımızda oldular. Bunun için minnettarız” dedi.

‘BABAMI SON GÖRÜŞÜM O OLDU’

Babasının evvelki operasyonda kıyafetleri yırtıldığı için yeni kıyafet aldığını belirten Encü, “Kıyafetleri giyip aynanın karşısına geçti. Bana dönerek ‘oğlum nasıl oldu’ diye sormuştu. Uzun mühlet aynanın karşısında kaldı. Babamı son görüşüm, o oldu. Diyecek fazla bir şey yok. Vatan sağ olsun. Bütün şehitlerimizin yeri cennet olsun” sözlerini kullandı.

Babasını son olarak vazifeye giderken gördüğünü belirten öbür oğlu Umut Encü ise “Babam çok güçlüydü. Vatanını, milletini ve bayrağını seven biriydi. Devam eden operasyonlarda şehidimizin kanı yerde kalmadı. Devletimize çok teşekkür ediyoruz. Vatan sağ olsun. En son saat 5’te uyanarak vazifeye gidecekti. Ben de uyandım otomobile binene kadar ona eşlik ettim. Akabinde vazifeye gitti” dedi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu