Sen başla, biz sana yetişiriz! Fakıbaba: ‘Günde en az 18-20 saat çalışmalıyız’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ”Ülkemiz için günde en az 18-20 saat çalışmak zorundayız” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İzmir’deki temasları kapsamında partisinin İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. “2018 çok çalışıp, 2019 da meyvesini yiyeceğimiz bir yıl olacak” diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Çok önemli 2 seçim var, bizim için değil Türkiye için çok önemli 2 seçim olacak. Kapı kapı dolaşacağız, bütün insanları kucaklayacağız, hiç fark etmez, kim olursa olsun bizim için insan önemlidir, insana hizmet önemlidir. Biz hiçbir zaman ‘bu bize oy verdi, vermedi’ hesabında olmadık, parti olarak böyle bir partiyiz. Çok çalışacağız, burada kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ve hepimize çok büyük işler düşüyor. Bu arkadaşlarımızın kapı kapı dolaşmaları, çalışmalara şimdiden start vermeleri gerekir diye düşünüyorum.”

Konuşmasında TSK’nın “Zeytin Dalı Harekatına” da değinen Fakıbaba, Türkiye’nin kimsenin toprağında gözünün olmadığına dikkati çekti. Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Gözü olanın gözünü çıkarırız’

“Mehmetçik’imiz şu anda göğüs göğüse Afrin’de savaşıyor. Ne için? Suriyeliler için, o kardeşlerimiz için… Yoksa Türkiye’nin kimsenin bir karış toprağında gözü olmaz ve kimsenin de Türkiye’nin bir karış toprağında gözü olamaz, gözü olanın biz gözünü çıkarırız evelallah. Mehmetçik’imiz bizim için can veriyor, biz de bu ülkemiz için günde en az 18 — 20 saat çalışmak zorundayız.

Ben her zaman şunu söylüyorum, Suriye Suriyelilerindir. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? İdlib gibi Afrin de huzura kavuştuğunda Afrinli kardeşlerimize orayı bırakacak ve Türkiye oradan ayrılacaktır, başka hiçbir niyet yoktur. Bakın bir kez daha tekrar ediyorum, kimsenin bir karış toprağında gözümüz yoktur, biz barış için her türlü girişimleri yaparız ama bizim bir karış toprağımızda, bir çakıl taşımızda gözü olanın gözünü patlatırız.”

Jurnalci.com