Spor

Şenol Güneş: Yolları ayırırız

Paylaş:

2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle verilen ortada dün hazırlıklarına başlayan Beşiktaş’ta teknik yönetici Şenol Güneş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi.

Dünya Kupası’nın dönem içerisinde olmasına değinen Şenol Güneş, “İlk kere bu türlü bir durumla karşı karşıya kalındı. Yalnızca futbol ekipleri için değil taraftarlar için de geçerli. Tatil devriyle iş devrinin maç izleme oranı birebir değildir. Yaz tatili geldiğinde şampiyonalar olur ve farklı bir hazırlık yapılır. Şu anda ne kadar taraftar oluyor onu bilemem. FIFA, UEFA, TFF bir karar alırsa uymak zorundayız. Duruma nazaran davranmak zorundayız. Devre ortasında değiliz fakat devre ortası üzere bir periyot geçiriyor. Gereksiz yükleme ile onları yıpratmak istemiyoruz. Kuvvet, uzun vakitte yerine koyulabiliyor. Kuvvet ve dayanıklılık altyapısını oluşturursak, kıymetli olan budur. Her ulusal oyuncu için geçerli olacak bir durum var, kendi gruplarında döndüklerinde nasıl bir durumda olacaklar? Bunu hiçbirimiz bilemeyiz. Kadroda taktik manada değişiklikler olacaktır. Topa sahip olan, hamlesi kendi oyunuyla oynayan, rakibi kovalayan değil, rakibin kovaladığı bir oyun istiyoruz. Brezilya üzere tekniği olan, yaratıcılığı olan, pres ve baskıyla rakibi boğan bir oyun istiyorum. Onlar üzere kusursuz olamasak da onlar üzere olmaya çalışmak ve onlara yakın olmak bize bir adım attırır diye düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“YOLLARI AYIRIRIZ”

Oyuncuların yetenekleri kadar verimliliklerinin de değerli olduğunu lisana getiren Şenol Güneş, “Bunları etkileyen çok faktörler vardır. Bugün yüzde yüz eksik olarak görmüyorum. Weghorst ve Gomez birebir oyuncular değiller. Weghorst’ta şunu görüyorum; kazanma hırsı olan, yeteneğini sonuna kadar kullanma isteği olan bir oyuncu. Dele Alli, Gomez’le kıyaslanabilir. O da kendi futbol hayatında tabana vurmuşken, çıkış yapabilir. Sen bana bir adım at, ben sana üç adım atacağım dedim ona da. Gomez birinci geldiğinde o hırsla ve istekle çalışmayı düşünmeseydi, çıkış yakalayamazdı ve ulusal ekibe gidemezdi. Dele Alli çok daha genç. Çalışmayla çok gelişeceğini düşünüyorum. Uygun olan isimler var, makus olan isimler var. Bazen en değerli aldığınız oyuncu, size en verimsiz olabiliyor. Buradan bir kadro çıkartmak istiyoruz. Ekip uygun sonuç alsın ve büyüsün diye buradayım. Oyuncular buradaysa, tıpkı duyguyu ve kanıyı paylaşacağız. Taşımazlarsa yolları ayırırız” halinde konuştu.

“ONUR BULUT ÇOK DEĞERLİ”

Rosier’in bir dalgalanma geçirdiğini kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, “Elimizde Rosier üzere bir oyuncu varken oyuncu almayı yanlışsız bulmam olağanda. Bu ekibin direkt oyuncusu, o denli olduğu için buraya transfer edildi. Şu anda bir dalgalanma geçiriyor. Dün Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığımız toplantıda da söyledim. Çok zeki öğrenciler vardır lakin yaramazdırlar. Onu da buna benzetiyorum. Zekası, oyun yeteneği düzgün. Kendisi kaçmazsa, yakalayabilirsek düzgün. Gelmezse diğer yere sarfiyat, onu bilemeyiz. Onur Bulut’la ilgili şunu söyleyeyim, başarılı bir oyuncu, burada olmasını isterim. Onur Bulut çok pahalı ve Türkiye’nin en uygun beklerinden birisi” dedi.

“TALISCA ÜCRETSİZ GELİRSE ÇABUCAK ALIRIM”

Anderson Talisca ile ilgili gelen soruya Güneş, “Değer kazanırsın para gelir. Beğendiğim bir oyuncu. Ücretsiz gelirse çabucak alırım. Kulüpler üzerinden çok şey yazılıp, çizilir. Para için gelmeyecekse yardımcı olsun bize” yanıtını verdi.

“GHEZZAL’IN BİR AN EVVEL DÖNMESİNİ İSTERİM”

Sakatlığı nedeniyle ameliyat edilen Rachid Ghezzal ile ilgili görüş bildiren Güneş, “Ghezzal âlâ bir oyuncu ve yeterli bir karakter. Bu türlü oyuncularımız var. Bunların sayısını artırabilirsek kendi içimizde yaparız. Ghezzal olmadığına nazaran bir an önce güzelleşmesini bekliyoruz. Hekimler, ocak sonu yahut şubat başı kadroya katılacağını söylediler. Ne kadar randıman vereceğini alana indiği vakit göreceğiz. Ghezzal çok katkı yaptı lakin gol atma manasında Beşiktaş sorun yaşamadı. Gol attığı vakit çok gol yedi. Evvel bunu çözmek istiyoruz. En çok baskı yapan ve baskıda en çok başarılı olanlar bizimkiler. Gol yiyoruz, pas kaybında, top kaybında gol yiyoruz. Bu kadar kolay gol yiyen bir büyük kadro olmaz, olmamalı. Kenardan gelen ortalarda da, alandan adama geçişte de problem var. Tüm bunlar değişecek. Çok gol yiyen bir kadronun muvaffakiyet kazanması mümkün değil. Gol atmakta meselemiz yok. Ghezzal’ın bir an evvel dönmesini isterim lakin elimizdeki oyuncuların da ellerinden geleni yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“QUARESMA HERKES İÇİN ÖRNEKTİR”

Ricardo Quaresma’yı yine ekipte görmek isteyip istemediğiyle ilgili gelen soruya Güneş, şu karşılığı verdi:

“Quaresma’nın o yaşta ve o durumdaki çalışması, herkes için örnektir. Egosu var üzere gözükür fakat Beşiktaş’a çok büyük katkılar yaptı ve çok mütevazıydı. Antrenör olarak gelse sevinirim. Ronaldo’yu şu anda alamayız. İz bırakanlar unutulmuyor. Ben de oyunculara söylüyorum, siz de bir kıssa yazın, kahramanı siz olun. Burak Yılmaz da o denli. 36 yaşında Lille’i gidip şampiyon yapabiliyorsa, demek ki Türk oyuncu da bunu başarabiliyor.”

Atiba Hutchinson’ın Kanada’nın Belçika ile oynadığı karşılaşmada âlâ bir performans gösterdiğini söyleyen Şenol Güneş, “Buradayken de düzgündü. Onu da antrenör yapabiliriz ileride. İz bırakanlardan birisi de o” halinde konuştu.

Şenol Güneş son olarak Dünya Kupası finalinin Brezilya-İngiltere olmasını istediğini belirtti.

“TAKTİK MANADA DEĞİŞİKLİKLER OLACAKTIR”

Dünya Kupası’nın dönem içerisinde olmasına değinen Şenol Güneş, “İlk sefer bu türlü bir durumla karşı karşıya kalındı. Yalnızca futbol grupları için değil taraftarlar için de geçerli. Tatil devriyle iş periyodunun maç izleme oranı birebir değildir. Yaz tatili geldiğinde şampiyonalar olur ve farklı bir hazırlık yapılır. Şu anda ne kadar taraftar oluyor onu bilemem. FIFA, UEFA, TFF bir karar alırsa uymak zorundayız. Duruma nazaran davranmak zorundayız. Devre ortasında değiliz lakin devre ortası üzere bir devir geçiriyor. Gereksiz yükleme ile onları yıpratmak istemiyoruz. Kuvvet, uzun vakitte yerine koyulabiliyor. Kuvvet ve dayanıklılık altyapısını oluşturursak, değerli olan budur. Her ulusal oyuncu için geçerli olacak bir durum var, kendi gruplarında döndüklerinde nasıl bir durumda olacaklar? Bunu hiçbirimiz bilemeyiz. Grupta taktik manada değişiklikler olacaktır. Topa sahip olan, atağı kendi oyunuyla oynayan, rakibi kovalayan değil, rakibin kovaladığı bir oyun istiyoruz. Brezilya üzere tekniği olan, yaratıcılığı olan, pres ve baskıyla rakibi boğan bir oyun istiyorum. Onlar üzere eksiksiz olamasak da onlar üzere olmaya çalışmak ve onlara yakın olmak bize bir adım attırır diye düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu