Spor

Şenol Güneş’ten Balotelli açıklaması

Paylaş:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampında Sosa ve Gomez’in geleceği ve forvet transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sezon çalışmalarının başladığı 8 Temmuz’dan bu yana ilk kez açıklama yapan Güneş, takımdan ayrılmak isteyen Jose Sosa için, “Başkan ‘hiç bir yere gidemez, futbol hayatı biter’ ifadelerini kullandı” dedi. Tecrübeli çalıştırıcı, Gomez için ise, “Bize geldiğinde pişmanlık duymadı inşallah gittiğinde de pişmanlık duymaz” diye konuştu. Şenol Güneş, transferi gündemde olan ve Başkan Fikret Orman’ın bizzat menajeri ile görüştüğü Mario Balotelli’yi veto edercesine, “Balotelli için bu güne kadar olumlu bir rapor vermedim, benim gündemimde yok” dedi.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in açıklamaları şu şekilde:

“LİG VE ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN ÇOK GERİDEYİZ”
“Genel duruma bakarsak eksiklerimiz var, istediğimiz seviyede değiliz. Düşündüğümüz seviyenin çok gerisindeyiz. Performans olarak, oyuncu sayısı olarak geriden geliyoruz. Ama bizimle olan arkadaşlar İstanbul’da da burada da güzel çalıştılar. Ellerinden gelen gayreti gösterdiler. İdman performansı olarak, oyuncuların gayreti olarak iyiyiz ama lig ve Şampiyonlar ligi için çok gerideyiz.”

“BAŞKAN, ‘SOSA’NIN FUTBOL HAYATI BİTER’ DEDİ”
“Hiç bir oyuncunun gitmesini istemediğimi daha önce de söyledim. Ama şartlar itibari ile teknik, ekonomik, idari, psikolojik her türlü karar verilir ona göre de oyuncu alınır. Nihayetinde yönetim ve başkan karar verir. Elimizdeki oyuncuları tutup oynamayan oyuncuları göndermek isteriz. Çok konuşmak istemiyorum çünkü yine speküle edilecek. Elimizde olan oyuncularla en iyisini yapmak için uğraşacağız. Yönetimin de transfer için gayret gösterdiğini biliyorum. Oyuncuların hataları olabiliyor. Sosa’nın en azından burada antrenmanlarda olması gerekiyordu. Ben kendisiyle konuştum. Ben Sosa’yı kaybetmek istemem ama davranışlarını da doğru bulmadığımı söylemeliyim. Oyuncu gelir antrenmana çıkar, gider veya kalır o benimle ilgili değil. Kulübün sahibi değilim çalışanıyım şu anda. Oyuncuya da söyleyeceğim söz burada başarıyı elde ettiğin ve katkı yaptığın dönemin karşılığı olarak Şampiyonlar Ligi’nde olman gerekir. Ama gitmek isterse yönetimle konuşur., Yönetim uygun görürse ki başkanın söylediğini söylüyorum’ asla böyle bir şey olmayacak futbol hayatı biter gitmeyecek’ dedi. Benim bildiğim o.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ DÜZEYİNDE DEĞİLLER”
“Genç takım oyuncularını yetenekleri var ama şu anda Şampiyonlar Ligi düzeyinde hiç biri yok. Şu anda as kadroda olan bir çok oyuncumuzda da böyle sıkıntılar olabilir. Şampiyonlar Ligi kadrosu farklı bir kadrodur. En iyisini istersin. Mesela 4 tane forvetin olacak 4’ü de birbirinin aynısı olmayacak. Ama şartlara baktığınız zaman bazen düşündükleriniz gerçekleşmeyebilir. Biz şu andaki kadroya bakacağız. Eldeki oyuncular var gidip gitmeyeceği belli olmayan oyuncular var.”

GOMEZ BİZE GELDİĞİNDE PİŞMAN OLMAMIŞTI GİTTİĞİ YERDE DE PİŞMAN OLMAZ İNŞALLAH”
“Bir oyuncu gelir kulüpte başlar sonra gider hiç bir şey demem. Ama mazeret üretmesi o oldu bu oldu demesi doğru değil. Gomez olaylar olmadan önce düşündü ki bizimle anlaşmadı. Niye gitti demek doğru değil. Kendisi bize gelmiştir katılmıştır burada kendisini geliştirmiştir, kulübe de katkı yapmıştı. Son kararından kendi adına sorumludur. Bize geldiğinde pişmanlık duymadı, inşallah gittiği yerde pişmanlık duymaz. Giderse de güle güle. Benim söyleyeceğim o. Ama ben kalmasını isterdim tabii ki. Gitti diye de dünyanın sonu değil. Var olan oyuncular var.”

“BALOTELLİ İLE İLGİLİ HİÇ OLUMLU GÖRÜŞÜM OLMADI”
“Balotelli ile ilgili çok yazıldı çizildi ama benim hiç gündemimde olmadı. Hiç gündemimde geçmedi. Kolarov da geçmedi İsmail’in gidişinden sonra. Balotelli ile ilgili benim hiç bir olumlu görüşüm olmadı, nasıl olsun bundan sonra. Balotelli’nin bizim takımda olması için ben hiç fikrimi söylemedim.”.

Fotomaç

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu