Spor

Serdal Adalı’dan “matruşka” tepkisi

Paylaş:

Kentte, Beşiktaşlı kongre üyeleri ve taraftarlarla buluşan Adalı, seçim süreci ve Beşiktaş’la ilgili önemli açıklamalar yaptı. Adalı, seçildikten sonra Rıza Çalımbay ile devam etmek istediklerini belirterek, “Rıza Çalımbay bu camianın yetiştirdiği, içinden gelen özel insanlardan biridir. Keşke iki, üç maç önce Şenol hocanın bıraktığı gibi göreve başlasaydı, çok daha fazla yol alırdık. Rıza hoca gelene kadar ben de hem yurt içinden hem yurt dışından hoca arayışına girmiştim. Rıza hoca takımın başından olduğu için öyle bir düşüncemiz yok. Rıza hocayla seçildikten sonra oturacağız. Ne yapacağımıza karar vereceğiz. Ben devam etme arzusundayım. Onun da bu arzuyu duyması lazım” diye konuştu.

“Stada tek bir çivi bile çakılamaz”

Beşiktaş’ın stadyumuyla ilgili açıklanan projelere değinen Adalı, “Hiç kimseyi hayali projelerle, değişiklikle kandırmanın manası yok. Statta yapılacaklar bellidir. Koltuk adetini artırabiliyoruz. Koltuklarımız geniş, Dortmunt’ta uygulanan kale arkasında sistemi uygulayabiliyoruz. Anıtlar kurulu oraya bir çivi çakmamıza bile müsaade etmez. Müracaat etmemiz bile, iznin çıkması 2 yılı bulur. Rakip takım taraftarının oturduğu tribünden ben de şikayetçiyim. Benim de locam o tarafa yakın. Maalesef sesleri aşağıya, bizden daha fazla geliyor. Stadın mimarıyla oturduğumuzda misafir takımın tribününü ikiye bölebiliyoruz. Stada tek bir çivi çakılamaz. Yapılacak şeyler var ama yapılmayacak şeylerle camiayı oyalamanın, hayal kurdurmanın gereği yok. Geldiğimizde açık tribündeki koltuk düzeneğini yapacağız. Stadın kapasitesi 52 bin olacak. Misafir takım tribününü değiştireceğiz, ses konusu çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“Nokta transferler gerekiyor”

Adalı, bu sezonu mevcut takımla bitireceklerini belirterek, “Mevcut takımımıza nokta transferlerle yukarı taşımamız lazım. Yoksa sezon sonunda tehlikeyle karşı karşıya kalacağız. Eksik noktalara gerekli transferler yapıp, bu takımı zirveye taşımamız lazım. Gelecek seneye işimiz çok daha zor olur. Başarısız bir takımdan hiç kimse transfer etmek istemez. Bu sene enteresan şekilde kadro mühendisliğinde bir yanlışlık oldu. Şenol hocayla, profesyonel ekibin aynı şekilde düşünmemeleri gibi, bugün ‘ne yapacağız bu futbolcuyu’ noktasına geldik. Kaybedecek zamanımız yok. Pazartesiden itibaren kimi hangi bölgeye hangi futbolcuyu alacağımıza karar verip, onunla ilgili de görüşmelere başlayacağız. Bu star olur, ama o bölgede görevini gayet iyi yapacak futbolcular olacak. Elimizde yeterince oynatamadığımız futbolcu topluluğumuz var zaten” dedi.

“Hiç kimse Beşiktaş başkanına parmak sallayanaz”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin parmak sallamasıyla ilgili de konuşan Adalı, “Federasyon başkanıyla ilgili düşüncelerimi o maçtan sonra belirttim. O günkü parmak hadisesinin bir öncesi var. Biz çok çabuk unutuyoruz bazı şeyleri, bir masaya vurma görüntüsü vardı. Beşiktaş’la ilgili o gün masaya vurmanın cevabı çok ciddi ve sert şekilde verilmediği için devamında bu parmak hadisesi ortaya çıktı. Dünyada hiç kimse Beşiktaş’ın evinde, yuvasında Beşiktaş başkanına parmak sallayamaz. Her yerde de söylüyorum. ‘Yok tribünleri gösteriyordum, Yok öyle değil’ falan değil, bu camiadan özür dilemediği müddetçe federasyon başkanını o stada sokmayacağım, bunu herkes bilsin” ifadelerini kullandı.

“Matruşka lafı çok üzücü”

Kendisi için söylenen ‘Matruşka’ lafının çok üzücü olduğunu ifade eden Adalı, “O onun devamı, bu bunun devamı, Serdal onun da devamı’, dedikleri insanların hepsine karşı seçime girmişim. Karşılıklı seçime girmişiz. Bu camiada belki de en son yakıştırılacak insanım ben, çok da üzücü bu matruşka lafı, bu camiayı da bölüp parçalayan söylem. Hasan Bey’e de buradan rica ediyorum, bu lafı ne söylesin ne de söylettirsin. Şu da önemli, yarın bir gün bu yönetimlerin içinden de birileri gelip buraya başkan olabilir. Bu güzel bir söylem değil. Beşiktaş bir tanedir. İçindeki insanlarda çok kıymetli insanlardır. Kimseyi sınıflandırmak. ‘O bunun adamı, bu bunun adamı’ diye de bölmek doğru bir şey değildir” diye konuştu.

Konuşmasında hiçbir zaman taraftardan kopmadığını, taraftarında kedisini sevdiğini belirten Adalı, “Benim için Beşiktaş camiası tekdir. Taraftarımızda, genel kurul üyeleri de bu camianın parçasıdır” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu