”Sinan Çetin hastane masraflarımı karşılamadı, kimseye sigorta yapmıyor”

Sinan Çetin’in yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği ‘İstasyon’ adlı sinema filminin çekimleri sırasında ayağı kırılan oyuncu Cem Özer, yönetmen Çetin’in tedavi masraflarını karşılamadığını,sette çalışan  kimsenin sigortasını da yapmadığını iddia etti.

Cem Özer, filmin çekimleri sırasında sağ ayağını üç yerden kırmıştı.

Posta’dan Suna Akyıldız’a açıklamada bulunan Özer, Çetin’in tedavi masraflarını karşılamadığını söyledi; “Sinan Çetin bu süreçte sağlık masraflarınızı karşıladı mı?” sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Hayır. Sigorta da yapmadı. Sette kimse sigortalı değildi. Üstüne kırık ayakla bir gün set bozulmasın diye ısrarla devam ettim. Afyon’da ayağımı geçici alçıya aldılar. “Biz bu kırığı burada ameliyat edemeyiz, İstanbul’a gidin” dediler. Madem bu kadar zor ve tehlikeli bir ameliyat bu, dünya çapında iyi olduğunu bildiğim bir hoca var, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu. “Bari ona yaptırayım” dedim. Bu kez de “O kazıkçı” dediler. Sponsor bir hastane buldular. “Orada yaptır” dediler. Kabul etmedim. İsmini bile duymamışım… Ertesi güne set organize edilmişti. “Aman iptal olmasın iş. Çekelim sahneyi, ondan sonra İstanbul’a giderim” dedim. Ve sonuç bu oldu… “

Posta gazetesinde yer alan söyleşinin tamamı için tıklayın

Jurnalci.com