GüncelGündem

Siyasal İletişim Uzmanı Doç. Dr. Berk Esen anlattı: İmamoğlu’nun üç aşamalı planı!

Paylaş:

Genel seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) değişim tartışmaları hız kazanmıştı. Genel başkanlığa adaylık için öne çıkan isimlerden CHP Grup Başkanı Özgür Özel, 15 Eylül Cuma günü resmi olarak adaylığını açıkladı.

Açıklaması sırasında, genel seçimlerin ardından izlenen politikalara ilişkin parti yönetimini eleştiren Özel, “Alınan sonuca bahaneler üretti, yenilginin sorumluluğu üstlenmedi. Güven duygusunu yitiren seçmenimiz duygusal kopuşa sürüklendi. Parti yönetimi bu durumu tespit etmek yerin kırılmaya gözden gelmeyi tercih etti” dedi.

Özel’e ilk destek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘ndan geldi. Sosyal medya hesabından Özel’e tebrik mesajını ileten İmamoğlu açıklamasında, “CHP değişirse Türkiye değişir. Türkiye’nin değişimi için yola çıkan Özgür Özel’e ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KONUŞMA CHP EKOSİSTEMİNE YAPILDI”

Özgür Özel’in açıklamalarını Cumhuriyet’e değerlendiren Siyasal İletişim Uzmanı Doç. Dr. Berk Esen, “Konuşmasında öne çıkan birkaç nokta var. Geçtiğimiz dönemde CHP’nin kamuoyunda çok eleştirilen politikalarına değindi. Yanlış şekilde seçilen danışmanların genel başkan yardımcılarının önüne geçtiği ve kayıtdışı siyasetin önünün açıldığını söyledi. Vekil listelerinin yanlış belirlendiğini de söyledi. Partinin sokaktan uzaklaşarak sağa kaymasını eleştirdi. Seçimlerden sonra seçmenden özür dilenmediğini dile getirdi. Bu konuşmanın kamuoyundan çok CHP ekosistemine yapıldığını düşünüyorum” diye konuştu.

İMAMOĞLU’NUN 3 AŞAMALI PLANI…

Özgür Özel’in konuşmasında ikircikli bir pozisyon aldığını öne süren Esen, “Belki parti iç kurullarında bu eleştirilerini gündeme getirmiş olabilir ama biz kamuoyu olarak bu eleştirileri ilk kez duyduk. Özgür Özel çok uzun süredir Kılıçdaroğlu ile yol yürüyen bir isim. Eleştirdiği bu kararların pek çoğunun altında imzası var” sözleriyle Özel’i eleştirdi.

Berk Esen, CHP genel başkanlığı için adı geçen isimlerden İmamoğlu’nun, göreve talip olmamasını ise şöyle değerlendirdi:

Esen, “İmamoğlu üç aşamalı bir siyasi plan izleyecek” dedi ve şöyle devam etti: “Bunlardan ilki Özgür Özel’in CHP genel başkanı olması. Özgür Özel’in daha etkin işleyecek bir ittifakı oluşturacağını düşünüyor. Burada İYİ Parti öne çıkacak Altılı Masa kurularak yapılan hataların tekrarlanmamasını umuyor. Oluşacak yeni ittifakın İstanbul’da kendisini ortak aday olarak destekleyeceğini düşünüyor.”

“ERDOĞAN’I İKİNCİ KEZ YENEREK…”

Yerel seçimlerde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ni kazanması halinde İmamoğlu’nun, Erdoğan’ı ikinci kez zor koşullarda mağlup ederek Cumhurbaşkanlığı seçimi için doğal bir aday haline geleceğini belirten Esen, “CHP genel başkanlığına aday olmak için İBB başkanlığını bırakacak ve belediye meclisi AKP çoğunlukta olduğu için AKP’li bir isim belediye başkanı seçilecekti. İstanbul’u AKP’ye bırakarak muhalif kamuoyundan tepki almak istemedi. Bunun da ötesinde İmamoğlu, ana muhalefet partisi liderliğinden ziyade kendisine icracı bir pozisyonu layık görüyor” dedi.

“MUHARREM İNCE’DEN DAHA GÜÇLÜ”

Özgür Özel’in Muharrem İnce‘ye nazaran Kılıçdaroğlu’nun karşısında daha güçlü bir aday olduğunu ifade eden Esen, “Özgür Özel CHP örgütünün çok yakından tanıdığı bir isim. En azından 50-55 milletvekilinin Özel’i desteklediğine dair haberler yapılıyor. Fakat altı ay içinde yerel seçimlere gidilecek ve seçimlerde aday olmak isteyenlerin yolu genel merkezden geçiyor. Bu yüzden Kılıçdaroğlu hala öne çıkan bir isim. Bütün örgütün tanıdığı ve aslında örgütte bulunan pek çok kişiye o koltuğa oturtan kişi de Kılıçdaroğlu. Birçok il ve ilçe başkanı Kılıçdaroğlu ile hareket etmeyi kendi siyasi kariyeri açısından daha faydalı bulacaktır” diye konuştu.

“ÜMİT ÖZDAĞ İLE YAPILAN PROTOKOL KAMUOYUNDA KÖTÜ KARŞILANDI”

Muhalif kamuoyunun giderek artan bir oranda değişim beklediğini öne süren Esen, sözlerine şu ifadelerle son verdi:

“Kılıçdaroğlu genel başkanlık koltuğunda oturduğu süre boyunca ciddi bir seçim başarısı elde edemedi. 2023 seçimlerinde çok uygun koşullarda olmasına karşın seçimde mağlup olarak ciddi bir destek kaybetti. Altılı Masa’yı toplaması ile elde ettiği bir prestiji vardı ancak seçimden sonra bu ittifak dağıldı. Ümit Özdağ ile yapılan protokol CHP tabanında çok kötü karşılandı. Bu tabloda Kemal Kılıçdaroğlu’nun artık kamuoyu nezdinde ciddi bir güce ulaşması zor görünüyor.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu