GüncelGündem

Son Dakika! Erdoğan’dan “Kılıçdaroğlu ortak aday olacak” iddiasıyla ilgili yorum: Biz kararlı, onlar kararsız şekilde yola devam ediyor

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’da Hz. Ali Camii’ndeki cuma namazının akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başta dış siyaset olmak üzere, iç siyasette son yaşanan gelişmeler soruldu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIK İHTİMALİ SORUSUNU YANITLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazeteci tarafından yöneltilen “CHP önderi Kılıçdaroğlu bugün partililerine “Artık karar verin, benimle misiniz? diye sordu. CHP önderi 6’lı masanın ortak adayı olabilir” biçimindeki soruyu da karşılıksız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan soruya, “Onun kederi niçin bizi gersin ki? Biz işimize bakıyoruz. Şu an prestijiyle Cumhur İttifakı bu mevzuda kararlı bir formda yoluna devam ediyor. Onlar da kararsız bir halde yola devam ediyor. Aramızdaki fark bu” diye yanıt verdi.

“4 MİLYONU AŞAN BİR TAHIL SEVK EDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından başka satır başları ise şu formda: “Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız bu adımda alışılmış öncelikli tahıl koridoru sorunu, akabinde natürel teşebbüsleri başlattığımız esir takası ile ilgili süreçte hamdolsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu. Hala devam ediyor. Burada bizim olağan şu andaki değerli adımlarımızdan bir tanesi Rusya tarafından gelecek olan tahıl. Şu ana kadar gelenler daha çok Ukrayna. Rusya’yı da başlattığımızda en değerlisi gübre nakli sıkıntısı. Bunu da başlattığımızı anda bilhassa yoksul ülkelere, az gelişmiş ülkelere gübre naklini yapmamız onları da önemli manada hareketlendirecektir.

“ESİR TAKASINDAKİ 200 İSİM BİZİM KONTROLÜMÜZDE”

Tabi burada üzerinde ısrarla durduğumuz nokta esir takasıydı. Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bu 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar külliyen bizim konuğumuz, bizim denetimimizde. Bunların içerisinde bir tanesi sayın Putin’in ısrarla üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de biz Rusya’ya gönderdik. Şu an prestijiyle da bu süreci kararlı bir halde sürdürüyoruz, bizdeki konuklara de sahip çıkıyoruz. Bizim Bağlantı Başkanlığımız çok daha güçlü, çok daha bu noktada dünya ile irtibat ağını kurdu, yürütüyor. Onlar bizi geriden takip ediyorlar.

Bu yalnızca bir Mir kart olayı değil, bunun alternatifi olarak elimizde neler var bunların üzerinde duracağız, neler yapabiliriz, ne üzere adımlar atabiliriz bunların üzerinde durmak suretiyle bu çalışmamızı sürdüreceğiz.

“ABD’DE UMMADIĞIM BİR YAKLAŞIM GÖRDÜM, BU BENİ KEYİFLİ ETTİ”

Central Park’ta yanımıza gelen dünyanın değişik ülkelerinden, değişik yerlerden dostlar hepsi de sahiden ummadığım, beklemediğim formda farklı yaklaşımlarla, farklı sorularla bize karşı olan teveccühlerini gösterdiler. Bu da doğal bizi keyifli etti. Demek ki dünyada önemli manada sevenlerimiz var. Bu da Türkiye’nin nerelere geldiğini, ne üzere bir pozisyona yerleştiğini göstermesi bakımından çok çok kıymetli.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu