Sosyal medya savaşları:”Behey Allah ve ayet satıcısı din pezevengi”

Bir dönemin popüler İslamcı yazarı, Adnan Oktar’ın hocası  Edip Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın bir zaman avukatı olan Faik Işık’ı yüz milyonlarca dolar çalmakla suçladı. Faik Işık’ın bu iftiralara cevabı çok sert oldu.

Edip Yüksel kişisel Twitter hesabından, “az önce güvenilir bir kaynaktan öğrendim. Faik Işık, Remzi Gür ve Maksut Serim adındaki proxyler Tayyip adına dışarıya yüz milyonlarca dolar çalmışlar. En son Halkbank soygunu hakkında muhtemelen bir bildikleri vardır” iftirasını attı.

Faik Işık, bu olayı kendisine bağlayan Yüksel’in bu iddialarına karşı kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Işık, Yüksel’e “behey Allah ve ayet satıcısı, din pezevengi. Tayyip diye başlayan her suçlamaya sazan olarak atlayan politika dürzüleri, hiçbir kamu bankasında hesabım, kredi kartım, kullandığım kredi yok” diyerek tepki gösterdi. Yüksel söz konusu iddialarının bulunduğu tweeti silerken Şık, “uydurursun andavallar beğenir, küçük çocuklara da sarkıntılık ettiğinin şahidi var. Güvenilir kaynağın da senin gibi tacizci mi” ifadelerinde bulundu.

Jurnalci.com