GüncelGündem

Soygun öncesi yoga yapan hırsızdan, şapkayı kirpi sanan kadına kadar martın tuhaf olayları

Paylaş:

ANKARA (AA) – Hayatta herkes en az bir kere tuhaf bir olayla karşılaşabiliyor ve bunun parçası bazı şansız insanlar, basının “bir numaralı malzemesi” olarak kullanılabiliyor.

Bu kapsamda AA muhabiri, dünya genelinde martta kayıtlara geçen ilginç olayları derledi.

Soygundan önce yoga

Avustralya’da tuhaf soygun olayı, marttın ilk günlerinde basına yansıdı.

Ülkenin Melbourne kentinde 44 yaşındaki bir kişi, soymak üzere geldiği fırının önünde farklı yoga hareketleri yaparken güvenlik kameralarına yakalandı.

“Esnek hırsızın” fırından birkaç kruvasan, bir ayakkabı, bir de tablet çaldığı belirtildi.

İşletme tarafından paylaşılan kamera görüntülerinde, hırsızın tamamen siyah giyindiği, otoparkta bacak ve vücut esnetme hareketi yaptığı görülüyor.

“Kimseye zarar vermeyen nazik bir dev”

ABD’de evcil olduğunu iddia ettiği timsahın sahibi Tony Cavallaro’nun, güvenlik memurlarınca el konulan timsahının geri verilmesi için mücadele etmesi gündem oldu.

“Albert” isimli timsahıyla 30 yıldan fazla aynı evde yaşadığını belirten Cavallaro, evcil hayvanının “kimseye zarar vermeyen nazik bir dev” olduğunu söyledi.

Çevre Koruma Dairesi, Cavallaro’nun Albert’i tutma lisansının 2021’de sona erdiğini, diğer insanların timsahı sevmesine, hatta onunla havuza girmesine izin verdiğini belirterek bunun “tehlikeli” olarak sınıflandırılan hayvanları besleme kuralları kapsamında el konulması için gerekçe oluşturduğunu kaydetti.

Cavallaro ise Albert’in “tatlı” fotoğraflarını göstererek, 34 yaşındaki timsahın “yalnızca bebek” olduğunu dile getirdi.

Avustralya’da “dünyanın en büyük yaban mersini” üretildi

Ayın en fazla garip olaylarının görüldüğü Avustralya’dan başka bir tuhaf haber de masa tenisi topu büyüklüğündeki yaban mersini üretilmesi oldu.

Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde, Costa Grup’a ait bir çiftlik, 20,4 gram ağırlığı ve yaklaşık 4 santimetre çapıyla “en büyük yaban mersini” rekorunu kırdı.

Türünün en büyüğü olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren “Etna” cinsi yaban mersininin tadının küçüklerle aynı olduğu belirtiliyor.

Kuzey Kore’den kot pantolona sansür

Kuzey Kore’de devlet televizyon kanalında, BBC’nin programında sunucun kot pantolonu sansürlendi.

Kot pantolonun yasak olduğu Kuzey Kore’nin resmi devlet televizyonu KCTV’de 2010’da BBC’de yayınlanan “Garden Secrets” adlı programının bir bölümü yayınlandı.

Ancak programın 2010’da yayınlanan halinden tek farkı, sunucu Titchmarsh’ın giydiği kot pantolonunun sansürlenmiş olması.

Kuzey Kore’de yayınlanmış halinde Titchmarsh’ın çiçeklerin önünde diz çöktüğü ancak kot pantolonu gizlemek için vücudunun alt yarısının bulanıklaştırıldığı görülüyor.

Kot pantolonlar, Kuzey Kore’de “Batı emperyalizminin” simgesi olarak görüldüğü için 1990’da yasaklanmıştı.

“Cidden Herhangi Biri”

ABD’nin Texas eyaletinde bir adam, başkanlık seçimlerine aday olmak için ismini “Cidden Herhangi Biri” olarak değiştirdi.

Daha önce “Dustin Ebey” olarak bilinen 35 yaşındaki matematik öğretmeni, isminin değiştiğini kanıtlamak için ehliyetinin fotoğrafını paylaştı.

Ebey, adını değiştirmesinin sebebinin, bu yılki başkan adayları Joe Biden ve Donald Trump’tan memnun olmaması olduğunu belirtti.

Biden ve Trump arasındaki “güç savaşından bıktığını kaydeden adam, “Oy pusulasında ‘adaylardan hiçbiri’ seçeneğimiz yok ve bu bir nevi o rolü dolduruyor.” dedi.

“Cidden Herhangi Biri” yeni isminin oy pusulalarında yer alması için mayısa kadar Texas eyaletindeki seçmenlerden 113 bin imza toplaması gerekiyor.

Kirpi sandı, şapka çıktı

İngiltere’de endişeli bir hayvan sever, yolun kenarında hareketsiz duran “yavru kirpi” buldu ve hemen ardından veterinere gitti.

Mama verilmesine rağmen “bütün gece hareket etmemiş ya da tuvalete çıkmamış” olmasından endişelenen kadın, veterinerin “acı haberi” karşısında şaşırdı.

Veteriner, kadına, getirdiği “yavru kirpinin” aslında yalnızca “kabarık ve tüylü bir şapka” olduğunu söyledi.

Muhabir: Dilara Karataş

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu