GüncelGündem

SSB Başkanı İsmail Demir: Tayfun füzesinin arkası gelecek bizi izlemeye devam edin

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İstanbul Aydın Üniversitesi’nin 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, hocalar ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Demir, geçen günlerde deneme atışı yapılan Tayfun füzesine dikkati çekerek, “Tayfun füzesinin arkası gelecek, bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Demir, bir yabancı ile iş birliği konusunda denklemi Türkiye’nin kuracağına dikkati çekerek, İngiliz bakanla gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

“Bugün İHA’larımız ve SİHA’larımızdan herkes bahsediyor. Savunma sanayisinde bir gelişimden bahsediyoruz. Artık dünya markası oldu. İşte dün yine İngiliz bakanlaydık, yine SİHA’larınız oyun değiştirici oldu der. Bir taraftan da onlarla bir motor projesi konuşuyoruz ama motoru ticari bir olay olarak görüyor. İşte üretimdi, motordu, anlatamadığımız nokta şu kendisine; biz bir tek motor projesinden bahsetmiyoruz. Biz Türkiye’de bir motor geleceği kurmaktan bahsediyoruz ve biz bunu sizin inisiyatifinize bırakamayız. Yani bir yabancı ile iş birliği konusunda denklemi biz kurarız.”

Türkiye’nin hiçbir zaman ve katiyen köle mantığıyla yabancılara yönelik ‘sizsiz yapamayız’ tavrını sergilemeyeceğini kaydeden Demir, F35 konusuna ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“O projeden Türkiye’nin çıkarılması, kendi deyimleriyle, 500-600 yüz milyon dolar daha fazla projeye ek yük getirdi. Ve her uçak başına 7-8 milyon dolar ekstra maliyet getirdi. Ona rağmen Türkiye’yi projeden çıkardılar. Tamamen saçma ve temelsiz bir argüman kullanarak bunu yaptılar. Biz bunun hukuksuz, temelsiz olduğunu söyledik ve hiçbir ortamda karşımıza çıkıp da ‘efendim bunun teknik izahı şudur diyemediler.

Her ortamda bunu yüzlerine vurduğumuzda, kaçtılar. Yani haklıysanız güçlüsünüz. Haksızlık yapabilirler. Hakkınızı arayacaksınız ama yollarınız var. Evet, F 35 olmayabilir milli muharip uçak yaparız. F 16 talebi oldu olmadı umurumda bile değil. Biz F16’nın modernizasyonu yaparız, daha iyisini de yaparız. Bu anlayışta ve öz güvende olmak, Türkiye’yi bir yere getirdiği gibi karşıda da güçlü kılıyor.”

Demir, diplomaside gücün önemine vurgu yaparak şöyle devam etti:

“Diplomasi masasında eğer gücün gölgesi masada yok ise masada zayıfsınız her ne olursa olsun her ne kadar haklı olursanız olun. Azerbaycan- Ermenistan meselesine bakın; Karabağ yıllardır işgal altında, Azerbaycan haklı mı ? Haklı. Haklı olması bir şey değiştiriyor mu? Hayır. Kıbrıs’ta Türkiye haklı mı ? Evet haklı olması bir şey değiştiriyor mu? Hayır, ancak gücü ortaya koyduğunuzda hakkınızı alabiliyorsunuz.”

Savunma sanayisinde hızla bir eleman istihdamı gerçekleştirdiklerini belirten Demir, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bir şeyler yapıyor olmak, bilgiyi uygulamaya geçirmek, hayata geçirmek, öz güvenle yolda gitmek önemli. Siz bu sıralarda (öğrencilere hitaben) hem bilgi edinmek, içselleştirmek, hocalarınızla çok yakın bir diyalogda bulunmak ve bilginizi yavaş yavaş uygulamaya geçirmekle çok hızlı şekilde olgunlaşacaksınız. Bugün savunma sanayisinde hızla bir eleman istihdamı yapıyoruz.”

Demir, özgüveniyle Türkiye’nin 5’inci nesil uçak gibi önemli projeleri hayata geçirmek için çalıştığını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

“Şu bir gerçek; bize bunu soranlar biz bunu söylüyoruz. Evet tecrübe eksikliğimiz var. Bugün Hürkuş gibi pervaneli bir uçaktan başka, İHA’lardan başka uçak yapmamış bir ülke kalkmış dünyanın en iddialı projelerinden olan 5’inci nesil bir uçak yapmaya soyunmuş durumda. Uzaya gitmekten bahsediyor. Biz uzaya gittiğimizi, gittikten bir sene sonra açıkladık.

İşte geçen Tayfun füzemiz biraz bizim bilgilendirmemiz dışında açıklandı. Daha da arkası gelecek. Arkası geleceğini söylüyoruz, bizi izlemeye devam edin diyoruz. Biz bu özgüvene devam edeceğiz. Kimin sayesinde, gençlerimizin, insan kaynağımız sayesinde bir ülkenin en önemli varlığı, kaynağı nedir? İnsan kaynağıdır. Ne petrolüdür, ne madenidir, hiçbir şey, ancak insan kaynağıdır.”

Zamanında 3-4 bin teröristin gezindiği yerlerde şimdi 3-4 tanesinin dahi kalmadığına vurgu yapan Demir, bunun teknoloji sayesinde olduğunu söyledi.

“Önce güvenliğinizi sağlamak zorundasınız”

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın ise konuşmasında savunma sanayisinin önemine dikkati çekerek,”Eğer güvenliğiniz yoksa ne ekonominizin, ne eğitiminizin, ne sosyal ve siyasi şartlarınızın, çalışmalarınızın hiçbir önemi yoktur. Çünkü hedefe ulaşamazsınız” ifadesini kullandı.

Önce güvenliğin sağlanmasının önemine vurgu yapan Aydın sözlerini şöyle tamamladı:

“Önce güvenliğinizi sağlamak zorundasınız. Hep söylüyoruz, eğer bu gök kubbenin altında hür ve özgür olarak eğitim yapabiliyorsak. Bu gök kubbenin altında camilerimizde, kiliselerimizde, havralarımızda özgürce ibadet yapabiliyorsak, ülkenin güvenli olduğu içindir.

Çanakkale’de Trablusgarp’ta, Sakarya’da ve hala 1071’den bugüne bu ülkenin özgürlüğü için, bayrağı için, kutsal değerleri için hayatını seve seve veren şehitlerin kanına borçluyuz. O zaman ille de güvenlik. O zaman ille de sınırlarımızı korumak. İlle de kendimizi muhafaza etmek.”

Muhabir: Muhammet Emin Horuz

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu