GüncelGündem

Süleyman Soylu: Avrupa uyuşturucu ile mücadeleden vazgeçti

Paylaş:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda, ‘105-110’uncu Dönem Mülki İdare Amirleri Eğitimi’ne katıldı.

Bakan Soylu, programda kaymakam adaylarına seslendi.

DHA’nın haberine göre Soylu, devletin altı ve üstü ile birbiriyle uyumlu olması gereken bir mekanizma olduğunu belirtti.

“Görevimiz bulunduğumuz yerin huzurunu sağlamaktır”

İçişleri Bakanı, “Aynı istikamete giden ve sürekli olarak denetlemeyi kendi adına bir vazife addeden, buyurgan bir anlayışla değil, hizmetkar bir anlayışla devam eden bir mekanizmadır. Hukuku, sistemi, yapısı ve hizmetkar olduğu millete karşı sorumlukları olacak.

Eğer bunları sağlayamazsa elbette ki deforme olası kaçınılmazdır. Kaymakamlar olarak, devlet yöneticileri olarak görevimiz; bulunduğumuz yerin huzurunu sağlamak, günlük hayatın kamu düzeni içerisinde devam etmesini sağlamaktır” diye konuştu.

“Kendimizi güncel tutmak zorundayız”

İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılında verdiği eğitimler hakkında bilgi veren Bakan Soylu, “Vatandaşın hayatına doğrudan etki eden bir mesleğiniz var. Dolayısıyla, beklentileri karşılayabilmek için kendimizi güncel tutmak zorundayız. Bunu göz önünde bulundurarak son yıllarda tam da bugün yaptığımız gibi hizmet içi eğitimlerimize ağırlık verdik.

Merkez ve taşra birimlerimizde, 2022 yılında gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitimlere, mükerrerler dahil toplam 2,7 milyon katılım oldu. Bu az bir rakam değil. Biz buna önem veriyoruz.

Çocuklarımızı ve sosyal medyada kullanıcılarını, zararlı alışkanlıklardan ve saldırılardan korumak için sadece bu yıl SİBERAY eğitimi verdiğimiz kişi sayısı 5,1 milyon. Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetle mücadelede birçok adım attık” dedi.

“Avrupa uyuşturucu ile mücadeleden vazgeçmiştir”

Bakan Soylu, uyuşturucu imalat ve ticaretiyle mücadele çalışmalarına ilişkin, “Uyuşturucu dünyanın en büyük belalarından bir tanesidir. Size bir sonuç söyleyeyim. Avrupa uyuşturucu ile mücadeleden vazgeçmiştir. Uyuşturucunun kullanımı, Avrupa’nın birçok bölgesinde serbest bırakılmıştır. Bunu cezalandırmamaktadır. Amerika’da uyuşturucu kasabaları vardır, şırıngalar bedava verilmektedir.


“En büyük uyuşturucu operasyonlarını gerçekleştirdik”

Bu bir teslimiyettir ve bütün dünyayı bu teslimiyete davet etmektedirler. Oysa biz, Türkiye’nin en büyük uyuşturucu operasyonlarını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu ülkede uyuşturucunun 4’te 1’i doğuda yakalanırken şimdi 4’e 3’ü Van, Hakkari ve Ağrı illerinde yakalanıyor. Yani Türkiye’ye girer girmez yakalanıyor. Bu yıl 15 ton metamfetamin yakalandı. Bizde uyuşturucuya bağlı ölümler milyonda 5 iken Amerika’da bu rakam milyonda 330 civarı” ifadelerini kullandı.

Sığınmacılar ile ilgili değerlendirme yapan Soylu, Türkiye’nin Suriye’de iç savaşın başlamasından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir politika belgesi ortaya koyduğunu aktardı.

“Savaştan kaçanlara kucak açtık”

Soylu, “Savaş başladığından itibaren biz, yüzyılladır aynı topraklarda yaşadığımız, beraber bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz, aynı kıbleye yöneldiğimiz bu insanları yalnız bırakmadık, bırakamayız da. Topraklarından edilen insanlara, insanlığa, sırtımızı dönmedik. Savaştan kaçanlara kucak açtık, hepsinin kaydını tuttuk ve hepsinin sağlık kartlarını hazırladık. Avrupa’nın gördüğünde parmak ısırdığı kampalar yaptık. ‘Mış’ gibi yapmadık” diye konuştu.

“Kaçak göçle mücadelemiz devam etmektedir”

Soylu, göç ile ilgili Almanya ve İngiltere’den örnek göstererek, şöyle konuştu:

“Almanya, dünyanın en çok göç alan ülkelerinden bir tanesi. Hala da almaya devam ediyor; ama batmadı. Yine İngiltere, dünyanın en çok göç alan ülkelerinden bir tanesi ama ulusal hasletlerinden bugüne kadar hiç vazgeçmiş değiller. Aynı istikamette devam ediyor.

Son 5 yıldır Türkiye’de Suriyeli sayısı, 800 bin çocuk doğmasına rağmen artmadı. Aldığımız tedbirler var. Kaçak göçle mücadelemiz aynı şekilde devam etmektedir. Avrupa’nın toplam geri gönderme merkezi kadar geri gönderme merkezi var Türkiye’nin.

Bunu görmesek, böyle bir sağanakla karşı karşıya kalacağımızı anlamasak böyle bir kapasitemiz olur mu? Elbette olmaz. Kamplarımız hariç 20 bin 500 kapasitemiz var ve önümüzdeki günler, bu kapasite yaklaşık 23 bine çıkacak.

Sadece bugünü değil, geleceği de düşünen, buna plan yapan bir anlayışı sürekli olarak uygulamalısınız. Türkiye’de sınır duvarlarının kilometresi 1080 kilometreye kadar çıktı. Bundan 10 yıl önce Türkiye’de sınır duvarları mı vardı.”


“Ümitleri Amerika ve Avrupa değildir, ümitleri biziz”

Türkiye’nin dünyadaki alt ve orta düzey ülkeler tarafından takip edildiğine değinen Bakan Soylu, “Ümitleri Amerika ve Avrupa değildir, ümitleri biziz. Biz, ‘Türkiye Yüzyılı’nı ifade ederken bunu sadece kendi topraklarımız içerisinde bir hedef olarak ortaya koymuyoruz. Dünyada bizim gibi olan ülkelere ‘siz de savunma sanayinizi yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkarabilirsiniz’ diyoruz.

‘Siz de sömürgeci devletlere rağmen kendi otomobillerinizi yapabilir, kendi insansız hava araçlarınızı yapabilirsiniz’ diyoruz. Böyle bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk şuradan kaynaklanıyor. Kabe-i Muazzama’nın etrafında tavaf edenler, bizim milletimizden olmayanlar, bize dua ediyorlar. Çünkü bizim o bayrağı taşıyabileceğimizi görüyorlar. Mağdur ve mazluma el uzatabileceğimizi görüyorlar” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu