GüncelGündem

Taban fiyat ile ilgili Babacan’dan çarpıcı davet

Paylaş:

Partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuşan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan şu tabirleri kullandı:

“Seçime kadar ‘Ya sabır’ diyoruz. Milletimize ‘Erdoğan’a biraz daha sabret, seçim günü irademizi ortaya koyalım ve yesyeni bir periyot başlasın’ diyoruz. Sabrın sonu DEVA olur inşallah. ‘Ya sabır’ çeke çeke sabır taşı çatladı.”

“Her sıkıştığında vatandaşımızın dini inançlarını istismar ediyor. Sen evvel şu Beytülmalın hesabını versene. Bir kilo peynir alandan KDV’yi alıp bir avuç faiz ve kur farkı ödediğin insanı şöyle düşün. Nerede yanılgı yaptığını düşün, sonra sabır iste.”

“EMEKLİLER EKMEK KUYRUĞUNDA BEKLİYORSA ‘SABIR’ DİYEMEZSİNİZ”

“17 yaşında genç, senelerce emek verip hayalindeki üniversiteyi kazandıktan sonra yurt çıkmadı diye, parasız kaldığı için okula kayıt yaptıramıyorsa ‘sabır’ diyemezsiniz. Emekliler, 50 kuruş daha ucuz diye saatlerce yağmur altında ekmek kuyruğunda bekliyorsa, ortaokul çocukları atölyelerde çalışmak zorunda kalıyorsa ‘sabır’ diyemezsiniz.”

“Bir öğretmen, ailesinin yanına gitmek için bilet alamıyorsa ‘sabır’ diyemezsiniz. AİHM tarafından ‘derhal hür bırakın’ denen şahıslar cezaevinde tutuluyorsa, Anayasa Mahkemesi Lideri ‘hukuk çığlığı’ atıyorsa, ‘sabır’ diyemezsiniz. Sabır da şükür de kültürümüzün gereğidir fakat sen bu milletin dini hislerini kendi çıkarların için kullanamazsın.”

“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ, TAM BİR TÜRKİYE MUTABAKATI”

“Altı partinin tek bir anayasa değişikliği üzerinde mutabık kalması tam bir Türkiye mutabakatıdır. 84 maddeyi açıkladıktan sonra tek bir maddeyi ele alıp önemli tenkit getiren olmamıştır. Yanlışlar olur, düzeltiriz. Sapasağlam çalışmayı teklif olarak koyduk.”

“2023 seçimlerinin mevcut anayasayla, tek kişilik sistemle girdiğimiz son seçim olmasını temenni ediyorum. Dünyadaki demokrasi gayretine ülkemizin ismini şanla yazacağız. Biz kazanacağız. Türkiye’de demokrasi kazanacak.”

“Altı parti, seçimlerden sonra kurulacak hükûmetin programını seçimlerden çok evvel hazırlıyoruz. Uzlaşmayla, mutabakatla götürüyoruz. Tam 72 başlık belirledik. İktisattan adalete, sağlıktan eğitime, dış siyasetten gençlik ve spora kadar her alanda hükûmetin neler yapacağını bugünden hazırlıyoruz.”

BAHÇELİ’YE SESLENDİ

“Sayın Bahçeli, kaç yıldır siyasetin içindesiniz. Bugüne kadar bu ülke için taş üstüne taş koydum diyebileceğiniz ne var? Söyleyin, öğrenelim. Hiçbir şey yok. 4,5 yıldır iktidarın ortağı değil misin? Niçin bir tane bakan vermiyorsun? Kâra ortak lakin ziyan olursa ‘İçinde değildim’ diyecek. Hiçbir sorumluluk almıyor ancak iktidar olma yetkisini sonuna kadar kullanıyor. Bu türlü bir kolaycılık içerisinde.”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, Türkiye’nin arayıp bulduğu şifadır” kelamlarına reaksiyon gösteren Babacan şunları söyledi:

“Bu uyduruk sistemin kendisi için şifa olduğu muhakkak. Bu sistem, ülkenin başına kayyum olarak atanmasını sağladı. ‘İktidar partisine mensup şu gitsin’ diyor, sonraki gün affını isteyip gidiyor. Sayın Erdoğan’la önemli uyuşmazlık içinde olan bir kabine üyesi için ‘Bu kalacak’ diyor, Erdoğan da bu ağır yükü sırtında taşımak zorunda kalıyor. Bu sistem, onun cezaevindeki dostlarının afla çıkmasını sağladı. Çeteye, mafyaya şifa oldu. Bahçeli’ye şifa kuşkusuz. 85 milyona kaygı veren, acı çektiren, yoksulluk getiren bu sistemi; yalnızca Devlet Bey’e yeterli geldi diye koruyamayız. Bu sistem değişecek.”

“Sayın Bahçeli, elinizi tutan mı var? Yeni anayasanız yıllardır bitmeyen senfoniye döndü. Hakikaten ayıp. Her seçime yeni anayasa vaadiyle giriyorsunuz lakin ortada tek bir unsurluk hazırlık yok. Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli; sizin yeni anayasanız nerede? Gözlerimiz yollarda kaldı. Yok…”

BABACAN’DAN ERDOĞAN’A ‘ÇOK PARTİLİ DEMOKRASİ’ YANITI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün (30 Kasım) partisinin vilayet liderleri toplantısındaki “Çok partili demokraside bunları yaşadık” kelamlarına cevap veren Babacan şöyle konuştu:

“‘Lapsus’ diyorlar ya hani… Bakın işte Sayın Erdoğan yoruldu. Erdoğan yorgunluğunun bir sonucunda bir büyük gaf daha yaptı. Çok partili demokrasiyle arbede ediyor. Tek partili sistemi yüceltiyor.”

“Belli ki tek başına at koşturmak istiyor. Bahçeli’yi, Perinçek’i falan da fasulyeden sayıyor. Zihninin ardında o da var.”

“Durum anlaşıldı: Erdoğan ‘hedef 2023’ü tutturamayınca maksat döndü 1946 öncesi oldu. Yine tek partili sistem oldu. Allah akıl fikir versin.”

“Hani Erdoğan ‘Türkiye için plan program ortaya koyun, canımızı yiyin’ diyor ya. Canları falan kalmaz ortada. Hareket planlarımızı ortaya koyduk, koyuyoruz. Kendisine de gönderdim bir set. Haydi siz de koyun ortaya bir şeyler.”

ASGARİ FİYAT ÇAĞRISI

“El alem, firari sanıkları Türkiye’ye iade etmiyor. En son Bulgaristan’ı gördük. Münasebetler hazır: ‘Türkiye’de adil yargılama yok’ deyip çıkıveriyorlar. Hükûmetten kimse de çıkıp ‘Hayır efendim, Türkiye’de adil yargılama var’ diyemiyor. Zira bu ülkenin kendi Anayasa Mahkemesi durmadan ‘Adil yargılama hakkı ihlal ediliyor’ diyor.”

TÜİK’in yayınladığı ulusal gelirden alınan hisse istatistiklerini gösteren Babacan şöyle devam etti:

“Sermayenin aldığı hisse son iki yılda yüzde 43’ten yüzde 54’e çıkmış. İş gücünün aldığı hisse yüzde 37’den yüzde 25’e düşmüş. Cumhuriyet tarihinin en yüksek faizini öderseniz, Kur Muhafazalı Mevduatı gündeme getirirseniz, yalnızca faize ve kur farkına 650 milyar lira öderseniz tablo bu. Sayın Erdoğan şunu açıklasın. Yoksullaşmanın en kıymetli ispatıdır. Alın teri, bilek gücü, emek kaybetmiş; sermaye kazanmış. Partili, taraflı cumhurbaşkanlığı sisteminin bilançosu bu.”

“Sayın Erdoğan, taban fiyatı artırmak için yıl başını falan beklemeye gerek yok. Aslında 1 Temmuz’da orta artırım verdiniz. Niçin bekliyorsunuz? Enflasyonu patlattınız. Madem koşullar oluşmuş, yıl başını beklemeye gerek yok. Yarın ayın 1’i. Çabucak toplanın, karar verin, artırın. Neden bir ay daha vatandaşların yükünü artırıyorsunuz? Yalnızca ‘seçime yakın olsun da seçimi kazanayım’ diye uzatıyorsanız, hayal kuruyorsunuz. Siz o artışı yapmak zorundasınız lakin vatandaş bu yoksulluğun sebebi olan sizi seçmek zorunda değil. Artışı yapan sizsiniz de enflasyonu patlatan öbür birisi mi?”

BABACAN’DAN İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI

“Yatırım yapmak konusunda kaygılı olan iş beşerlerine sesleniyorum: Türkiye’den vazgeçmeyin. Biz buradayız. Bu ülke 85 milyonuyla, Avrupa’nın en genç nüfusuyla, Avrupa’nın en geniş tarım yerleriyle, çalışkan ve metanetli milletiyle burada. Bu ülke, tek bireyden ve onun etrafında kümelenmiş çıkar kümelerinden ibaret değil. Bu karanlık tünelin ucundaki ışığı görüyoruz.”

“Hele bir iktidar olacağımız görünsün, memlekete akın akın yatırımlar başlayacak. Daha evvel nasıl iki ekonomik kriz çözdüysek, bu krizi de biz çözeceğiz. DEVA’lı yıllarda, özgür ve varlıklı bir Türkiye göreceksiniz. Adil bir Türkiye göreceksiniz. Şu kriz havasını 6 ayda dağıtacağız.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu