Tanımadıkları Gaspçı’yı korumak için polise saldırdılar!

Adana’nın Yüreğir ilçesi Solaklı Mahallesi Adana-Karataş Yolu üzerinde bulunan kahvede 1 Aralık ta meydana gelen olayda iddiaya göre, bölgede devriye görevinde olan polis ekipleri, kimlik kontrolü yapmak için kahveye girdi. Bu sırada kahvede bulunan ve ‘dolandırıcılık’ suçundan aranması olan Yasin Bıçakcı kimlik vermek istedi.

Bunun üzerine ekipler, Bıçakcı’yı gözaltına aldı. Şüphelinin ise ‘dolandırıcılık’ suçundan aranması olduğu ortaya çıktı. Daha sonra olay yerinde bulunanlar, polise ‘Buradan adam alıyorsunuz’ diyerek karşı koydu. 40-50 kişilik grup daha sonra, polislerden birinin tabancasını alıp darbetti. Kavganın büyümesi üzerine, bölgeye çok sayıda destek ekibi ve çevik kuvvet sevk edildi.

Polislere karşı koymaya devam eden grup taş ve sopalarla saldırdı. Çevik kuvvet kalabalığa müdahale etti. Olayın ardından kavga çıkaran 16 kişi gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunda ise gözaltına alınan Bıçakcı’yı hiç tanımadıkları öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, yoğun güvenlik önlemi altında sağlık kontrolüne götürüldü.
16 şüpheli daha sonra adliyeye sevk edildi.

Jurnalci.com