Termik santral bilgilendirme toplantısına katılan muhtarlara,yara merhemi, cilt maskesi ve sabun..

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçesi görüşüldü. Bütçe üzerinde müzakerelerin yapıldığı sırada CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bakanlık yetkililerinin geçen Cuma günü Eskişehir’de muhtarlarla yaptığı bir toplantı hakkında açıklamalarda bulundu.

Çakırözer, Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda muhtarlara Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından bir hediye çantası verildiğini ve çantanın içinden yara merhemi, cilt maskesi, sabun, tüy dökücü krem, güneş kremi, şampuan, termos ve el feneri çıktığını anlattı.

Bakan Albayrak ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından muhtarlara kozmetik ürünler hediye edildiğini doğruladı. Komisyon toplantısının soru-cevap bölümünde CHP’li Çakırözer’in ifadelerine değinen Albayrak, “Neymiş, kozmetik ürünler verilmiş. O ürünlerin hepsi kömürden üretilmiş. Türkiye Kömür İşletmeleri’nin, kömürlerin doğal ve organik şartlarla iyileştirerek verildiği, muhtarımıza arkadaşlar vermiş. Başlarına minnet, daha fazla verselermiş keşke” dedi.

Jurnalci.com