Olası Terör Eylemleri İçin Bu Noktalardan Uzak Durun!

Terör Eylemleri İçin Bu Noktalardan Uzak Durun!
Terör Eylemleri İçin Bu Noktalardan Uzak Durun!

17 Şubat 2016’da Ankara’daki alçak saldırı sonrasında ülke genelinde güvenlik tedbirleri arttırılırken İstanbul’da da güvenlik önlemleri üst düzeyde tutuluyor.

Uzmanlar, vatandaşların özellikle kalabalık yerlerden uzak durması gerektiğine dikkat çektiler.

Son olarak, 22 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na intikal eden bir ihbarda, terör örgütünün olası eylemlerini nerelerde gerçekleştirebileceğine dair çarpıcı bilgiler yer alıyor.

Yapılan ihbarda, “İstanbul genelinde terör örgütlerinin muhtemel kaotik eylemleri bağlamında vatandaşlarımızın il genelinde geçiş güzergahı aktarma lokasyonu kalabalık yolcu bekleme alanı ve kitlelerinin toplanma alanları olan halkın bir çoğunun mutlaka geçtiği;

Uzunçayır Metrobüs (Kadıköy-Üsküdar)

Ayrılık Çeşmesi Metro/Marmaray (Kadıköy)

Üsküdar Metro/Marmaray (Üsküdar)

Zincirlikuyu Metrobüs (Beşiktaş-Şişli)

Mecidiyeköy Metro (Şişli)

Okmeydanı Metrobüs (Şişli)

Edirnekapı Metro (Eyüp)

Yenibosna Metrobüs (Bahçelievler)

İncirli Metrobüs (Bakırköy-Bahçelievler)

Merter Metro (Güngören) gibi metro ve metrobüs durakları başta olmak üzer Esenler ve Esenyurt meydanlarında bombalı araç ve yaya canlı bomba şahıslarla eylem gerçekleştirilebileceği”  bilgilerine yer verildi.

Emniyet güçlerinin belirtilen bölgeler de vatandaşların güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri aldığı ve kentin genelinde de tedbirlerin attırıldığı kaydedildi.

Mehmet ŞAHİNCİLEROĞLU – Jurnalci.com (Özel Haber)

ilgili haberler