Dünya

Teröristler korktu: ABD medyasına konuştular, Biden’dan yardım istediler

Paylaş:

13 Kasım’da Suriyeli terörist Ahlam Albashir’in, İstanbul’un kalbi Taksim İstiklal Caddesi’ne bombalı taarruz düzenlemesi sonrasında gündeme gelen Suriye ve Kuzey Irak’a gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonu milletlerarası kamuoyunun gündeminde.

Önceki hafta 6 kişinin ömrünü yitirdiği ve 81 kişinin de yaralandığı İstanbul’daki terör saldırısı sonrasında Ankara Suriye’ye bir operasyon yapılabileceğinin sinyalini vermiş ve bu ihtimaller memleketler arası medyada da geniş yer bulmuştu.

Türkiye’nin askeri operasyonu gündem oldu.

Operasyon sonrasında ise birçok ülkeden hususla ilgili açıklama geldi. ABD ve Rusya, Suriye’de bu tıp bir operasyon istemediklerinin sinyalini verirken, büyük darbe alan teröristler ise ABD’de algı operasyonu yapmaya başladı.

Omurgasını terör örgütleri PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu, ABD’nin de destekleyerek Ankara’yla uyuşmazlık yaşadığı Suriye Demokratik Güçleri, Türkiye’nin operasyonu sonrasında harekete geçti. Türkiye’nin askeri hava harekâtı sonrasında Suriye Demokratik Güçleri’nden Mazlum Abdi, ABD medyasında art geriye röportajlar verdi ve açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü PKK/YPG’nin elebaşlarından Suriye asıllı ‘Mazlum Kobani’ ve “Mazlum Abdi” kod isimli terörist Ferhat Abdi Şahin hakkında kırmızı bülten belgesi bulunuyor. Belgede Abdi’nin gerçekleştirdiği taarruzlar ve hakkındaki bilgiler yer alırken, terörist elebaşı sık sık ABD’li yetkililerle görüntüleniyor.

ABD’nin önde gelen haber ajanslarından Associated Press ve yeni kuşak medya kuruluşu Politico ile konuştu ve açıklamaları Amerikan medyasında geniş yer buldu. Abdi, Pençe-Kilit operasyonu ile ilgili konuşurken Washington’dan da yardım istedi.

Abdi, direkt ABD Lideri Joe Biden’a seslendi. ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı engellemek için “yeterli çalışmadığını” söyleyen terör örgütü elebaşı adeta veryansın etti. Biden’ın seçim vaktinde “Kürtlere ihanet etmeme” vaadini ortaya attığını söyleyen Abdi, “Bizce Washington idaresi ve ABD Başkanı’nın bizi korumak hem siyasi hem de insani bir sorumluluğu. Bizce şu ana kadar ABD’den gelen açıklamalar kâfi olmadı” dedi.

PENTAGON: TÜRKİYE İLE HER SEVİYEDE GÖRÜŞÜLÜYOR

Öte yandan Politico’da Abdi’nin açıklamalarının yanı sıra birtakım yeni bilgiler de ortaya çıktı. Politico’ya konuşan ve ismini açıklamayan üst seviye bir Pentagon yetkilisi Türkiye’nin operasyonundan haberdar olduklarını söyledi.

İsmini açıklamayan yetkili, “ABD ordusu Türkiye ile her düzeyde görüşmelerini sürdürüyor ve operasyonu durdurmasını söylüyor” diyerek ABD’nin ve Kürtlerin tansiyonun yükselmesine hazırlıklı olduğunu lisana getirdi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu