Spor

Trabzonspor’da Doğan ve Avcı gelecek sezon şampiyonluğa inanıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Başkan Doğan ve teknik direktör Avcı, İstanbul’da basın toplantısı düzenledi.

Ertuğrul Doğan, Trabzonspor camiasına mesaj vermek için bu toplantıyı düzenlediklerini belirterek, “Trabzon camiası bir arada olduğu sürece aşamayacağı hiçbir engel yok. Trabzonspor camiası şampiyonluğu bir gelenek haline getirmek istiyorsa ki şampiyonluktan başka bir sonuç başarı kabul edilmiyor, hocamızla olan birliktelik gibi camiamız da bir olmak zorunda. Uzun süre beklemeden şampiyonluk sevinçlerini doya doya yaşarız. Trabzon camiasının boğazda asılan bayrak konusunu sürekli yaşaması, şampiyonlukları sürekli görmesi gerek. Bunun için de birlikte olmamız gerek. Hocamızla 3,5 yıllık süre içerisinde çok özel başarılar yaşadık, özel günler gördük. Çok ciddi emek verdik. Her zaman bir bütün halinde hareket ettik. Trabzonspor’un vizyonunun bu olması gerek, kendi içimizde çok güçlü olmamız gerek. Trabzonspor bu kadar güçlü rakipler arasında sürekli başarıyı hedefliyorsa birlikte olmak zorundayız. Görüntü anlamında değil, gönülden birlikteyiz. Aynı birlikteliği camia içinde yaşamamız gerek.” ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon hedeflerinin şampiyonluk olduğunun altını çizen başkan Doğan, şöyle konuştu:

“Şampiyonluğa giden yol belli. En önemli konu ekonomik anlamda hazır olmanız gerek. İçinde bulunduğum yönetim, şampiyonluk sezonundan önceki sezon kimleri alacağımızı hocamızla belirlemiş ve görüşmelere başlamıştık. Sezon bitimiyle beraber daha önce anlaşılan oyuncuları açıklayarak yolumuza devam ettik. Aldığınız oyuncunun parasını ödeyebilmek önemli. Tüm dünyaya örnek olacak bir şampiyonluk yaşadık. Aynı şeyleri yeniden yapmak için yola çıktık. Hocamızla 4 aydır transfer görüşmelerini sürdürüyoruz. İki izleme ekibi ayrı ayrı değerlendiriyor, biz de ekonomik durumu değerlendiriyoruz. Anlaştığımız oyuncular var. Yeni sezonda taraftarımıza şampiyonluk sevincini yeniden yaşatmak için her türlü hazırlığı yapıyoruz. Tek bir amacımız var, taraftarımıza şampiyonluk sevincini yeniden yaşatıp boğazda o bayrağı yeniden dalgalandırmak. Transferle alakalı isim söylemem doğru olmaz ama hızlı hareket ettiğimizi ve sonuç aldığımızı söyleyebilirim. Gelecek gidecek oyuncular üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz.” ​​

“Ben bu borcu kapatmaya talibim”

Trabzon sokaklarında büyüyen bir çocuk olarak taraftarın ne istediğini bildiğini dile getiren Doğan, “Şampiyonluktan başka bir şeyin mutlu edemeyeceği bir yerdeyiz. Yıllar boyu gönüllerin şampiyonu denildi, bundan çıkmak gerek. Şampiyonluğun tekrar şehre gelmesi gerek. Bunun için de yapılanma gerek. Her 2-3 yılda bir battık mı çıktık mı konuşulmamalı. Bunlarla alakalı çok ciddi çalışmalarımız var. Bir yılda 140 milyon avroyu bulan bir ödeme yapılmış, buna rağmen borcumuz 4 milyar seviyesinde. Ya bunlar ödenmeseydi ne olacaktı? Ekonomik sorunlardan Trabzonspor’u çıkarmak gerekiyor. Altyapıda çok ciddi çalışmalar yapılıyor, benim de en çok değer verdiğim şey ekonomi ve altyapı. Ben bu borcu kapatmaya talibim. Bu borcu kapatabilirsem çocuklarıma bambaşka bir şeyi başardık diyebilirim. Kaostan çıkmak için ekonomik değişimi sağlamak zorundayız. Hocamızla, yeni yapacağımız transferlerle, oyuncularımızla ve camiamızın desteğiyle önümüzdeki yıl yeniden zirveye oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Trabzonspor’u ekonomik yönden rahatlatmak için çok önemli 3 projeleri olduğunu açıklayan Doğan, “140 milyon avronun 120 milyon avroluk kısmı karşılıksız. Çok ciddi 3 proje üzerinde çalışıyoruz. İkisi sona gelmiş durumda, Kartal projesinde sona gelmiş durumdayız. Bir aksilik olmadığı müddetçe Trabzonspor’un ileriki yıllarda ekonomik sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Çok farklı bir mücadele, bunu taraftarımızın iyi anlaması gerek. 35-40 milyon avroluk bir kadro kurmak zorundayız, 55-60 milyon avroyu bulan bir maliyetten söz ediyoruz. Gelirleri topladığınızda 15 milyon avroyu bulmuyor, her yıl bulunması gereken 35-40 milyon avro para var. Hedefimiz şampiyonluk, bunun için de gelire ihtiyaç var. Biz de bunu planlıyoruz. 140 milyon avroyu kasaya soktum, yüzde 10’uyla transfer yapmadım. Bulduğumu harcadım derdim ama yapmadım. Bu yüzden çok dayak yedik, dostumuzu düşmanımızı tanıdık. Borcu kapatmaya inancım var mı, sonuna kadar var. Yoksa burada durmam. Bu borcu kapatmaya talibim. Kapatırken de yarışın içinde olmak zorundayım.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kartal projesinin satın alımıyla ilgili son imzadayız.” diyen Doğan, “Trabzonspor bu mülkü Sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde 29 yıl önce almış. Siyaset Trabzonspor’a çok destek veriyor deniliyor, Trabzonspor’un 29 yıldır aldığı mülk yoktur. Hiç destek almadığını söyleyen İstanbul kulüplerimizin aldığı yerler sayı olarak çok ciddi miktarda, bunu yadırgamıyorum. Kime destek veriliyor anlamında bunu söylemek zorundayım. Trabzonspor’un bu anlamda aldığı destek yoktur. İnşallah bugünden sonra devletimizden özellikle İstanbul’da Trabzonspor’a çok ciddi bir tesis kazandırma yönünde bir yer talebimiz söz konusu. Trabzon’da da böyle bir talebimiz var. Düşmanımın bile yaşamasını istemeyeceğim bir süreçten geçtik. Artık hedefimiz blok paraları kulübe katarak bu borcu sıfırlamak.” şeklinde konuştu.

“Federasyon kongre kararı aldı, şu an 18 Temmuz’u bekliyoruz”

Trabzonspor Kulübü Başkanı, “Türkiye Futbol Federasyonu kongre kararı aldı. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?” sorusuna, şu yanıtı verdi:

“Geçtiğimiz yıl aralık ayından itibaren hiçbir kulüp konuşmazken federasyonu o dönemde 5 defa ayrı ayrı resmi siteden yaptığımız açıklamalarla istifaya davet etmiştik. Bu işi yapabildiklerini düşünmüyorum, hala da aynı yerdeyiz. Trabzonspor’un talebi kongreye gidilmesi ya da bırakılmasıydı. Federasyon kongre kararı aldı, şu an 18 Temmuz’u bekliyoruz. Adayların kim oldukları, düşüncelerini dinlemediğimiz için yorum yapmayacağım ama Trabzonspor’un konuyla alakalı beklentisi yerine gelmiştir onu söyleyebilirim. Türk futbolunda adaletin olmadığını üstüne basa basa her zaman söylüyoruz. İstanbul kulüplerinin üzerine kurgulanmış sistemle mücadele ettiğimiz açık ve net.

Trabzonspor olarak hem kendimiz hem de Anadolu kulüpleri adına sesimizin daha gür çıkacağı bir dönem yaşayacağız. Federasyon seçimleriyle alakalı duruşumuzun ana sebeplerinden bir tanesi bu. Hiçbir kulübün kavgasıyla işimiz yok. Kafamızdaki tek gerçek, kendi kulübümüzün çıkarlarını korumak ve Anadolu küplerine çıkabildiğimiz kadar sahip çıkmak. Trabzonspor’un bu yıl akla hayale gelmeyecek şeyler başına geldi. VAR sistemi niye geldi diye soruyoruz. VAR’ın başındaki kişinin defalarca izleyip yanlış karar vermesi mantıklı gelmiyor. Yabancı VAR hakemi de yabancı orta hakem de benim açımdan mantıklı.”

Ertuğrul Doğan, “Hakkında transfer haberleri çıkan Mendy’ye gelen resmi bir teklif var mı?” sorusunu, “Mendy ile alakalı gelen resmi teklif yok. Şu anda Trabzonspor’un da Mendy’yi satmak gibi bir düşüncesi yok. Önümüzdeki sene yarışan bir Trabzonspor oluşturmak istiyoruz. Çok farklı bir teklif gelmediği müddetçe düşüncemiz net. Başka oyunculara teklifler var ama bunlar yılın sonunda hocamızla değerlendireceğimiz konular.” şeklinde yanıtladı.

Doğan, “Onuachu gelecek sezon takımda kalacak mı?” sorusu üzerine ise “Görüşmelerimiz devam ediyor, kulübüyle görüşüyoruz. Onlar bonservisle satmak istiyor, çok ciddi maliyetleri olan bir oyuncu. Trabzonspor’un şu an böyle bir maliyetin altına girmesi söz konusu değil. Kiralama formülü üzerinde anlaşmaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Avcı: “Yoğun bir şekilde transfer için çalışıyoruz”

Başkan Ertuğrul Doğan ile çok uyumlu çalıştıklarını aktararak sözlerine başlayan teknik direktör Abdullah Avcı, “Trabzonspor, bir dünya markası olabilecek nitelikte olup bu coğrafyanın doğru yatırımlar yapması gerekiyor. Biz de akademi ve üstyapıda çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor her zaman yarışmak zorundadır, sürdürülebilir durumu oluşturmak için yoğun bir çaba içindeyiz. Sayın Başkan’ın 3,5 yıldır bana verdiği koşulsuz destek bizim Trabzonspor için daha fazla üretmemizi sağlıyor. 10 Kasım 2020, Trabzonspor’a ayak bastığım gün. Arada sadece 7 aylık bir boşluk var. Buraya gelirken koşulsuz verdiği destek, oluşturduğu ortam, bir şirket yönetimi gibi ama duygusunun içinde olduğu ortamı bize oluşturduğu için teşekkür ediyorum. Buraya gelirken Trabzonspor büyük marka ama Ertuğrul Doğan aradığı zaman koşulsuz ve daha önce yaptıklarımızın hayalini kurarak buradayız.” ifadelerini kullandı.

Transfer için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Avcı, “Başkan transfer konusunda benden daha hızlı. 6 ay önce geldiğimde organizasyonu yeniden oturtmak ve geldiğimizde ulaşılabilir koyduğumuz hedefler, lig 3’üncülüğü ve Türkiye Kupası’nı müzeye götürmekti. Bunları başarmak istiyoruz. Avrupa kupalarında sahne almanın ekonomik olarak katkı sağlamak gibi bir farkı var. Yoğun bir şekilde transfer için çalışıyoruz, görüşmeler devam ediyor. Buradaki amacımız, Trabzonspor’u anlatmak ki herkes Avrupa’da da Trabzonspor’un ne olduğunu çok iyi biliyor. Çok net geri bildirimler alıyoruz. Tecrübeli ve genç oyuncu olacak ama şunu söyleyebilirim, oyun felsefesi oturuyor, bunu daha hızlı ve daha agresif hale getirecek bir takım oluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Ligde puan skalasının bu kadar yüksek olmasını çok sağlıklı bulmuyorum.” diyen Avcı, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki senelerde böyle yüksek puan skalası olacağını düşünmüyorum. Şampiyonluk kelimesi en tepede ve herkesin istediği şey ama sürdürülebilir olmak, yarışmak Trabzon markasının her zaman yarışın içinde olması gerekiyor. Bu oyun artık organizasyon oyununa dönmüştür. Bu süreçlerde sadece önümüzdeki sene için değil uzun vade planları doğru yapmak gerekiyor. Trabzonspor şampiyonluğa oynayacaktır, her zaman da böyle olmuştur. Trabzonspor, oyuncu açısından verimli bir toprak, 1,5 sene önce başkandan rica ettim. Bugün Trabzonspor Akademisi, uluslararası firmalar tarafından denetleniyor. Avrupa’da yarışacak Trabzonspor oluşturmak için bugün bu imkanı bize başkan sağladı. Türkiye Futbol Federasyonu da bunu örnek aldı, aynı firma bugün akademinin eğitmenlerini eğitiyor. Trabzonspor taraftarından sabırlı olmasını isteyeceğiz ama bunun sonucunda yarışabilir bir takım kimliğini her zaman korumuş olacağız.”

Trabzonspor Akademisine büyük önem verdiklerini vurgulayan Avcı, “Üç yıl önce antrenmana çıktığımda Ahmetcan’ı tanımıyordum. Baktım, ‘Buranın yüzü olması gerek.’ dedim. Ahmetcan’a formayı ben vermedim, o aldı. 18 maç oynadı, 9,5 milyon avroya Ajax’a transfer oldu. Avrupa’nın akademisi en iyi olan takımı, Trabzonspor Akademisinden transfer yaptı. Trabzon kimliğine uygun bir oyun oynamak zorundayız. Şehrimizin bazen çok kabul etmediği pas oyununu oynatmaya devam edeceğiz, büyük takımlar bunu oynamak zorunda. Daha dengeli, daha baskılı bir oyunu Trabzonspor oynayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Avcı, Orsic’e kulübün önemli bir yatırım yaptığını ve bu oyuncunun gelecek sezon da kendileriyle birlikte olacağını açıkladı.

Abdullah Avcı, akademilere gerekli yatırım yapıldığı takdirde bir süre sonra yabancı oyuncu sayısının bir öneminin kalmayacağının altını çizerek, “Yabancı sayısını A Milli Takım teknik direktörüyken medyadan öğrendim. Bu kuralı medya benim çıkardığımı söyledi. Yerli-yabancı kalitesini oluşturursan serbest bırak. Bu sayılar değişecek ama hiçbir zaman karşılığı olmayacak. Akademi belirli bir seviyeye geldikten sonra serbest olması gerekiyor diye düşünüyorum. Yerli-yabancı rekabetinin oluşturulması gerek.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hilmi Sever

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu