GüncelGündem

“TRT 12 Punto”da Filistin filmleri gösterilecek

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Filistin’deki soykırıma karşı farkındalığı artırmak, empati geliştirmek ve fikir paylaşımına zemin hazırlamak amacıyla ücretsiz gerçekleştirilecek açık hava film gösterimleri İstanbul Feriye’de gerçekleşecek.

Etkinlik kapsamında bu akşam 19.30’da izleyiciyle buluşacak “A Fidai Film”in (Bir Fedai Filmi) Filistinli yönetmeni Kamal Aljafiri’, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun zaman sonra İstanbul’a geldiğini ve burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Aljafiri, filminin Türkiye prömiyerinin gerçekleştirileceğini dile getirerek, “İnşallah birçok insan izlemeye gelir. Filistin arşivleri İsrail ordusu tarafından yıllarca ve birçok kez çalındığı için böyle bir film yapmak istedim. Bu, 1948’den beri birçok kez yaşanmış bir olay. Bir Fedai Filmi, 1982’de İsrail’in Beyrut’u işgali sırasında meydana gelen bir olayı ele alıyor. İsrail ordusu Beyrut’u işgal etti ve ardından o zamanlar Beyrut’taki en büyük arşiv ve araştırma merkezi olan Filistin Araştırma Merkezi’ni yağmaladı. Oradaki tüm materyalleri, kitapları, fotoğrafları ve filmleri alıp İsrail’e götürdüler. Filmim bu olayı öncül olarak alıyor ve bulduğum çalıntı filmlerden bazılarına da filmde yer verdim.” dedi.

“Benim için İsrail’in varlığı bir kurgudan ibaret”

Kamal Aljafiri, filmde belgesel ve dramı dengelemeye çalıştığını, kurgu ile gerçek arasında geçişler olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

“Görüntüye müdahale ederken özgürce çalışıyorum. Örneğin kullandığım bazı sahneler kurmaca sinemadan alındı çünkü kurmaca sinemanın da bir tür belge olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden kurmaca ya da belgesel olması arasında anlam açısından gerçekten bir fark görmüyorum. Filmin fikrine hizmet ettiği sürece her ikisinin de bir araya gelebileceğini düşünüyorum. Benim için İsrail’in varlığı bir kurgudan ibaret. Gerçek değil. Bu bir fantezi. Bu anlamda onları kurgu olarak adlandırıyorum.”

Geçen yıl ekim ayından bu yana Filistin’de yaşananların Filistin’e ve Filistin’in durumuna yönelik ilginin artmasına neden olduğunu aktaran Aljafiri, “Tüm bunların yaşanmış olması çok üzücü. Bu yüzden insanlar Filistin’e dikkat ediyor. Sanırım artık dünyada Filistinliler tarafından yapılan filmleri, Filistin anlatısını, Filistin bakış açısını izlemeye yönelik ilgi giderek artıyor. Örneğin benim filmim yıl sonuna kadar, dünyada yaklaşık 40 festivale seçildi. Bu anlamda birçok yerdeki gösterimden dolayı çok mutluyum. Türkiye ile bu etkileşimin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Sinemanın insanları birbirine bağlamada ve insanların diğerleriyle empati kurmasını sağlamada çok önemli bir rol oynayabileceğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Aljafiri, gelecek yıl Filistin’de kurmaca bir film çekmeyi planladığını da belirterek, finansman arayışında olduğunu ve Filistin’de mevcut durumda film çekmenin çok kolay olmadığını sözlerine ekledi.

Filistin Sineması Özel Bölümü kapsamında, bu akşam 21.15’te Annemarie Jacir’in “Düğün Davetiyesi” (Wacib), yarın 19.30’da ise yönetmen Maha Haj’ın “Akdeniz Ateşi” (Mediterranean Fever) ile 21.30’da yönetmen Mai Masri’nin “3000 Gece” (3000 Nights) filmleri izleyicinin beğenisine sunulacak.

Muhabir: Fatih Türkyılmaz

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu