Trump, Beyaz Sarayda 12 CEO ile ne görüştü?

20 Ocak’ta yemin edip resmen göreve başlayan Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği kahvaltıda 12 CEO’ya özel sektör üzerindeki düzenleme maliyetlerini yüzde 75 oranında azaltacağını anlatan anlatıp vergileri önemli ölçüde düşürmeyi planladıklarını söyledi.

20 Ocak’ta yemin edip resmen göreve başlayan Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği kahvaltıda 12 CEO’ya özel sektör üzerindeki düzenleme maliyetlerini yüzde 75 oranında azaltacağını anlatan anlatıp vergileri önemli ölçüde düşürmeyi planladıklarını söyledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, iş dünyasının önemli isimlerini Washington’da ağırlayan ABD’nin çiçeği burnunda yeni Bşkanı Donald Trump, Ford’dan Mark Fields, Dell’den Michael Dell ve SpaceX’ten Elon Musk gibi isimlere ev sahipliği yaptı. Trump kahvaltıda yaptığı açıklamada, “Orta sınıf ve şirketler için vergiyi çok büyük bir oranda keseceğiz. Ve asıl büyük olan şey, ki beni de şaşırttı, mevzuat maliyetlerini de büyük oranda hafifleteceğiz. Neredeyse yüzde 75, hatta yüzde 75’ten de fazla oranda azaltabiliriz” ifadelerini kullandı.

ilgili haberler