TSK’dan Askeri Casusluk Davası İlişkin Flaş Açıklama!

TSK’dan Askeri Casusluk Davası İlişkin Flaş Açıklama!
TSK’dan Askeri Casusluk Davası İlişkin Flaş Açıklama!

Türk Silahlı Kuvvetleri önceki gün tüm sanıklarının beraat etmesiyle sonuçlanan askeri casusluk davaları ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama; “Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır.

Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

TÜM SANIKLARA BERAAT

İzmir’de ilk duruşması Nisan 2013′te yapılan, kamuoyunda “askeri casusluk” olarak bilinen, 49′u muvazzaf asker 357 sanıklı, askeri bilgi ve belge temin etme davasında suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla yargılanan Bilgin Özkaynak ve en üst rütbeli asker olan Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele’nin de aralarında bulunduğu 356 sanık hakkinda beraat kararı verildi. Yargılama sürecinde ölen sanıklardan emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız hakkında açılan kamu davasının da düşürülmesi kararlaştırıldı.

ilgili haberler