TTB’den yanıt: Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!

TTB'den yanıt: Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!
TTB'den yanıt: Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!

TTB'den yanıt: Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” ifadeleri ile hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği (TTB), sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

TTB açıklamasında, “#İyikiTTBvar Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” ifadelerini kullandı.

“Biz hekimiz. Biz #TürkTabipleriBirliği’yiz” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!”

#İyikiTTBvar Ama daha da önemlisi;
İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var… pic.twitter.com/X6Gukq9QXe

— TürkTabipleriBirliği (@ttborgtr) September 16, 2020

BAHÇELİ HEDEF ALMIŞTI

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, TTB’yi hedef aldı.

“Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir” iddiasında bulunan Bahçeli, “Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır?” diyen Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir” dedi.

Jurnalci.com