Ekonomi

Türk enerji şirketi Karpowership, 4 kıtada elektrik üretimi gerçekleştiriyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Karadeniz Holding'in enerji şirketi Karpowership, 4 ayrı kıtada ve 14 ülkede elektrik üretirken, yeni yatırımlar için arayışlarını da sürdürüyor.

Karpowership'ten yapılan açıklamaya göre, toplam kurulu gücü 6 bin megavatı aşan 36 adet yüzer santralle dünyanın dört bir yanına enerji taşıyan şirket, Afrika'dan Asya'ya 14 noktada elektrik üretiyor.

Brezilya, Yeni Kaledonya, Fildişi Sahili, Gana, Mozambik, Gambiya, Sierra Leone, Guinea Bissau ve Senegal gibi birçok ülkenin elektrik ihtiyacını yüzde 10 ile yüzde 100 arasında karşılayan Karpowership, 2 bin 600 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Karpowership Afrika Operasyonları Direktörü Ali Hjaiej, dünyanın farklı noktalarında elektrik üretimine devam ettiklerini belirterek, ülkeler ve şirketler için yüksek enerji teknolojisi ve sürdürülebilir çözümler sunduklarını bildirdi.

Hjaiej, şirketin, Fransa’nın deniz aşırı toprağı Yeni Kaledonya’dan Brezilya’ya kadar birçok farklı ve yüksek regülasyonlu ülkede elektrik ürettiğini ve Batı Afrika bölgesinin en büyük elektrik üreticilerinden olduğunu anlattı.

Özellikle Afrika kıtasında elektrik ihtiyacının acil olduğuna işaret eden Hjaiej, “İhtiyacın gerçekliği ve büyüklüğü karşısında, muhtemel çözümler için düşünecek, proje geliştirecek, gerekli ekipmanları alacak ve projenin finansmanı ve inşaatı için kaybedilecek vakit yok. Tüm süreçleri kendi bünyemizde tamamladığımız ve üretime hazır powership çözümümüzle kısa sürede üretime başlama kapasitesine sahibiz.” açıklamasında bulundu.

– “Yurt dışı yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

Karpowership Afrika Operasyonları Direktörü Hjaiej, ülkelere sadece kesintisiz, güvenilir, temiz ve ekonomik enerji sağlamakla yetinmediklerini belirterek, “Pragmatik ve esnek çözümlerimiz sayesinde dünyanın 4 kıtasında üretim yapabiliyoruz ve bu esnada sosyal ve ekonomik fayda sağlıyoruz. Operasyon ülkelerine verdiğimiz bu destekleri ve yurt dışı yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ülkelerin özel ihtiyaçları için esnek çözümler sunduklarını kaydeden Hjaiej, şu bilgileri verdi:

“Bugünün en büyük ihtiyacı esnek çözümler. Biz Karpowership olarak devreye girme, kontrat süresi ve kullanılan yakıt konularının tamamında çok esnek bir yapıya sahibiz. 20-25 yıllık projeleri, 2-3 hafta gibi kısa sürede devreye alabiliyoruz. Örneğin Fildişi Sahili'nde 200 megavatlık bir enerji santralini 20 gün içinde devreye aldık. Kullanılan motorlar tamamı çift yakıt teknolojisine sahip. Doğal gaz, LNG veya müşterinin tercihine göre sıvı yakıt kullanabiliyoruz. Ülkelerin hızlı olduğu kadar aynı zamanda verimli ve sürdürülebilir bir çözüme kavuşmalarında büyük rol oynuyoruz.”

– “Batı Afrika'nın en büyük üreticilerindeniz”

Ali Hjaiej, dünyanın farklı coğrafyalarında hizmet veren 36 yüzer santrale sahip olduklarını belirterek, Afrika'da 12 adet yüzer santrallerinin bulunduğunu bildirdi.

Afrika'daki elektrik ihtiyacının hızlı ve esnek çözümlerle karşılanmasının önemini yineleyen Hjaiej, “Karpowership olarak bu çözümü sunmaktan ve bugün Batı Afrika bölgesinin en büyük elektrik üreticilerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Gana, Gambiya, Senegal, Fildişi Sahilleri, Gine Bisau, Siera Leon gibi birçok ülkenin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 10'undan yüzde 100'üne dek tedarik etmeyi sürdürüyoruz. Mevcut birçok ülkede kapasitelerimizi artırmak için de çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu