GüncelGündem

Türk iş insanları Venezuela’ya ihracatın 1 milyar dolara ulaşmasını hedefliyor

Paylaş:

KARAKAS (AA) – Uzun süredir Venezuela’nın başkenti Karakas’ta yaşayan Küçükyavuz, AA muhabirine, bu ülkedeki yaşantısına ve Türkiye’nin ihracatına ilişkin bilgi verdi.

Karaman doğumlu olan Küçükyavuz, yurt dışı macerasının liseden sonra gurbetçi olarak Hollanda’ya gitmesiyle başladığını, orada 5 yıl tekstil sektöründe çalıştığını, tanışıp evlendiği Venezuelalı eşi ile 1994’te Karakas’a yerleştiklerini anlattı.

Venezuela’da da yıllarca tekstil imalatı ve satışı ile uğraştığını, ülkeyi sevdiğini ve bir daha geri dönmediğini belirten Küçükyavuz, halen Türkiye-Venezuela arasında ticaret yaptığını dile getirdi.

Uzun yıllar çalıştıktan sonra MÜSİAD’taki arkadaşlarının kendisini temsilci olarak önerdiğini ifade eden Küçükyavuz, Latin Amerika’daki ilk MÜSİAD temsilciliğini 2018’de Karakas’ta açtıklarını aktardı.

Küçükyavuz, “Venezuela ile ticaret şu anda iyi, fakat daha da gelişebilir. İkili ticaret ve fuarlarla tanıtım sorunu aşılabilir. Geçen yıl, Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği ve Ticaret Bakanlığı ile Türk ihracat ürünleri fuarı düzenledik. Türkiye’den 30 iş adamı geldi. Venezuela’ya ihracatta artış oldu. Bu sene de yapmak ve 100 firmayı buraya getirmek istiyoruz.” dedi.

“Üretim düşük”

Venezuela’nın ekonomisinin petrole dayalı olduğunu ve üretimin düşük bir seviyede bulunduğunu belirten Küçükyavuz, şunları kaydetti:

“Türk firmalar için burası büyük ve ilgi çekici bir pazar. Çünkü burada rekabet ve üretim yok. Bizim isteğimiz, ihracatçılarımızın ürünlerini Venezuela’da satmaları. 2010’da 30 milyon dolar olan Türk ihracatı geçen sene 350 milyon dolara ulaştı. Hedefimiz, Türkiye’den Venezuela’ya ihracatın 1 milyar dolara ulaşması. Şu an için Venezuela’da 8 Türk firması var. Bu sayının artacağına inanıyorum.”

Makarna, un, çikolata ve gübre sanayisinin ihracat kalemleri arasında yer aldığı bilgisini veren Küçükyavuz, “Türkiye, Venezuela’ya 5 milyar dolarlık ticaret hacmi yapabilecek güce sahip. Ülkedeki tüketim ürünleri hep ithal ediliyor. Türk ürünleri diğer ülkelerin ürünlerinden kaliteli ve istediği gibi bu piyasada yarışabilir. Girişimciler, ürünlerini bu pazarda kolayca satabilir.” diye konuştu.

Muhabir: Yasemin Kalyoncuoğlu

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu