Türk Telekom Amatör Sporcularından 14 madalya

Yunanistan’da yapılan 19 yaş Gençler Balkan Şampiyonasında finalde Bulgaristan ile karşılaşan Erzincanlı milli sporcular, 3-1’lik üstünlük elde ederek badmintonda 19 yaş Gençler Balkan Şampiyonu oldu. Badminton Balkan Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden badminton takımına 5 oyuncu veren Türk Telekom Erzincan Badminton takımı, 8-13 Kasım tarihleri arasında İspanya’da gerçekleşecek Dünya Gençler Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Türk Telekom’un Badminton, Halter ve Taekwondo dallarında faaliyet gösteren genç sporcuları, Eylül-Ekim ayları içinde toplamda 4 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak önemli başarılara imza attılar.

HER BRANŞTA BAŞARI VAR
Son iki aydaki performansıyla Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları; Badminton, Halter ve Taekwondo dallarındaki müsabakalarda Eylül ve Ekim aylarında toplamda 4 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak önemli başarılara imza attı. 19 yaş Gençler Balkan Şampiyonasında Türk Telekom Amatör Spor kulübünün 5 sporcusu da Milli Takım içerisinde yer aldığı Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları geçtiğimiz ay 3 altın madalyanın sahibi olmuştu.

Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü haltercisi Emine Ayyıldız Avrupa Şampiyonu, 14-15 yaş Minikler Balkan Şampiyonasında, Isparta Türk Telekom sporcusu Havva Sağlam güreşte 44 kiloda Balkan 2.’si oldu.

HALTER, TAEKWONDO VE GÜREŞTE ÖDÜLLER AVRUPA’DAN
Genç yaşına rağmen daha önce de birçok dalda madalya sahibi olan 15 yaşındaki genç halterci Emine Ayyıldız Polonya’da bir altın bir de gümüş madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Kastamonu Türk Telekom Amatör Spor Kulübü Taekwondo milli sporcusu Onur Talha Soykan ise Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 49 kg’da mücadele ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Bulgaristan’da düzenlenen 9 ülkeden 623 sporcunun katıldığı Balkanlar Teakwando Şampiyonasında ise milli sporcumuz Giresun Türk Telekom Amatör sporcusu Gamze Nur Akbaş Genç bayanlar 46 kilo’da ilk kez katıldığı bir Uluslararası Turnuvada Şampiyona’yı bronz madalya ile tamamladı. Bursa’da 10 ülkenin katılımıyla düzenlenen 14-15 yaş Minikler Balkan Şampiyonasında da Isparta Türk Telekom güreşçisi Havva Sağlam Balkan 2. si oldu.

TÜRK TELEKOM ÜLKEMİZİN GENÇLERİNE YATIRIM YAPIYOR
Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri, gençlere spor sevgisi ve bilincini kazandırmak amacıyla kuruldu ve bugüne kadar 30 bini aşkın sporcuyu destekledi. Türk Telekom; Amatör Spor Kulüpleriyle ülkemizin geleceği olan gençlere yatırım yaparken, diğer taraftan da ülkemizde wushu, badminton gibi farklı spor branşlarını destekleyerek ülkemizde sporun gelişmesine katkıda bulunuyor.

Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri toplamda 43 şehirde 44 spor kulübü ile basketbol, güreş, eskrim, bocce, wushu, su altı hokeyi, bilek güreşi, yüzme, badminton gibi 31 farklı branşta faaliyet gösteriyor, 6 bine yakın sporcuyu destekliyor.

Hürriyet

ilgili haberler