Bilim - Teknoloji

Türkiye, Avrupa’da en çok telefon ile görüşen ülke oldu

Paylaş:

Türkiye’nin telefon kullanımına ilişkin BTK tarafından yeni bir rapor yayımlandı. Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu, olarak adlandırılan verilerde Türkiye’nin en çok telefon ile görüşme yapan ülke olması dikkat çekti. 

TÜRKİYE, 560 SAAT KULLANIM SÜRESİ İLE İLK SIRADA YER ALIYOR

Türkiye’de teknolojinin sıkı sıkıya takip edildiği biliniyor. Belirli bir kitle tarafından yeni çıkan telefonların ya da cihazların alındığına şahitlik ediyoruz. Öte yandan BTK tarafından yayımlanan verilerde 2022 yılının ikinci çeyreğinde 560 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresi Türkiye en çok telefon görüşmesi yapan ülke konumunda. Türkiye’yi ikinci sırada 377 dakika ile Norveç takip ediyor. 

Norveç’i üçüncü sırada Hırvatistan 322 dakika ortalama ile takip ediyor. Listede Makedonya 243 dakika, İzlanda 196 dakika, Çek Cumhuriyeti 167 dakika ve Almanya 153 dakika ortalama ile takip ediyor. Avrupa ortalaması ise kayıtlara göre 243 dakika. Yani Türkiye bu ortalamanın iki katının da oldukça üstünde. 

BTK raporunun tamımını okumak isterseniz şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu