GüncelGündem

Türkiye Çevre Haftası “Hepimizin Bir Dünyası Var” temasıyla 81 ilde kutlanacak

Paylaş:

ANKARA (AA) – Karaaslan, “Türkiye Çevre Haftası” ve “5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, tabiata emanet nazarıyla bakan, doğanın tüm değerlerini korumayı görev bilen bir medeniyetin temsilcileri olduklarını ifade etti.

Bugün ve gelecek için havası, suyu, toprağı temiz bir dünya ideali ile yeni yüzyılın yeni sorunları ve ihtiyaçlarını yenilikçi yöntemlerle çözüme kavuşturacak politikalar üzerinde çalıştıklarını belirten Karaaslan, son yıllarda dünyanın karşı karşıya kaldığı iklim değişikliği ve salgın gibi sorunların, havayı, suyu, toprağı temiz tutmanın, tabiatla uyum içerisinde yaşamanın önemini tüm insanlığa gösterdiğine dikkati çekti.

“Dünyayı tehditlerden korumak için titizlikle çalışmayı sürdürüyoruz”

İklim değişikliğinden en fazla etkilenen Akdeniz kuşağında yer alan Türkiye’yi bu sürece hazırlamak, mücadele ve uyum stratejilerini belirleyerek eylem planlarını bu doğrultuda oluşturmak için Türkiye olarak büyük bir sorumlulukla hareket ettiklerini anlatan Karaaslan, “Yüksek sıcaklık değerleri, aşırı hava olayları, kuraklık, biyoçeşitliliğin ve ekosistemin zarar görmesi gibi ağır sonuçlara neden olan iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirebilmek için ve ortak evimiz dünyayı tehditlerden korumak için titizlikle çalışmayı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin son 22 yılına eser ve hizmetleriyle, vizyonuyla ve büyük hedefleriyle damgasını vuran bir iktidar olarak her alanda olduğu gibi çevre alanında da asırlık yatırımları hayata geçirdiklerine işaret eden Karaaslan, “sözde çevrecilere rağmen gerçek çevreciliğin nasıl olacağını” projeleriyle gösterdiklerini belirtti.

Karaaslan, şunları kaydetti:

“Enerjide, ulaştırmada, şehircilikte ve daha birçok konuda çevreyi ve iklimi dikkate alan projelerin altına imza attık. 2017 yılında Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından başlatılan ve kısa sürede bir dünya markası haline gelen Sıfır Atık Projesi kapsamında atıkların geri dönüştürülmesiyle 185 milyar lira, ülkemiz ekonomisine kazandırılmıştır. Temiz denizlerin bir göstergesi olan Mavi Bayrak’ta ülkemiz dünyada 3. sıradadır. 2023’te 551 olan Mavi Bayraklı plajlarımızın sayısı 2024’te 567’ye yükselmiştir, hedefimiz ise dünya birinciliğidir. Bu konudaki gayretli çabalarımızla dünyada ilklerin ve enlerin arasına girmeyi başarsak da çalışmalarımızı, ülkemizi dünyada öncü bir konuma ulaştırana dek sürdüreceğiz.”

Türkiye, yenilenebilir enerjide dünyada ilk 11’e, Avrupa’da ise ilk 5’e taşındı

İklim değişikliğine uyum sağlanması, kuraklık ile mücadele edilmesi, su kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amaçlarıyla Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde “Su Verimliliği Seferberliği”ni başlattıklarını anımsatan Karaaslan, dünyada orman varlığı azalırken orman varlığını artıracak ağaçlandırma seferberlikleri başlattıklarını, 81 ilde 100 milyon metrekare hedefiyle Millet Bahçeleri Projesi’ni hayata geçirdiklerini, 2053 Net Sıfır Emisyon hedefini dünyaya ilan ederek doğanın korunması konusundaki samimiyetlerini ortaya koyduklarını aktardı.

Yaptıkları çalışmalarla yenilenebilir enerjide Türkiye’yi dünyada ilk 11’e, Avrupa’da ise ilk 5’e taşıdıklarını vurgulayan Karaaslan, şu ifadelere yer verdi:

“2022 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün içinde bulunduğu hafta ‘Türkiye Çevre Haftası’ olarak ilan edilmiştir. Bu yıl Türkiye Çevre Haftası ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla 81 ilimizde kutlanacak ve dünyamızın geleceği için toplumsal farkındalığı artıracak çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Çevrenin korunması ve tüm değerleriyle birlikte yaşatılarak geleceğe aktarılması açısından ülkelerin girişimleri ve küresel çabalar belirleyici olsa da işin özünde her zaman bireyin ve toplumun olduğu unutulmamalıdır. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün ve Türkiye Çevre Haftası’nın, bu konudaki duyarlılığın ve farkındalığın artmasına ve yaşam alışkanlıklarımızda köklü değişikliklere vesile olmasını diliyoruz.”

Muhabir: İsa Toprak

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu