Ekonomi

Türkiye ile Kırgızistan, e-ticaretin boyutunu bölgeselden globale taşıyacak

Paylaş:

I (AA) – PTTeM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Türkiye’de her 5 alışverişin 1’inin e-ticaretle gerçekleştirildiğini ve her 20 siparişten 1’inin de e-ihracat ile yurt dışına gönderildiğini belirterek, “Teknolojinin hızla gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları ve beklentileri de bu kapsamda değişmektedir.” dedi.

Türkiye ile Kırgızistan, e-ticaret, e-ihracat, e-ticaret, e-ihracat lojistiği ve e-ticaret teknolojileri konusunda işbirliği yaparak Türk, Kırgız ve bölge ürünlerinin yerel, bölgesel ve global tüketicilere ulaşması konusunda adım attı.

Kırgız Postası Genel Müdürü Marat Cherikchiev, Eldik (RSK) Bank Yönetim Kurulu Başkanı Nogaev Ulanbek Melisovich ve PTTeM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu’nun katılımlarıyla söz konusu işbirliği protokolü için imza töreni düzenlendi.

PTT iştiraki PTTeM, Kırgız Postası ve Eldik Bank işbirliği ile geliştirilen e-ticaret ve e-ihracat projesi, Türkiye ve Kırgızistan’ın yanı sıra bölge ülkelerini de kapsayacak.

Bu kapsamda Kırgızistan ve bölge ülke pazarlarında PTTeM’in geliştirdiği e-ticaret, e-ihracat, e-ticaret ve e-ihracat lojistiği, sadakat çözümleri platformları ve teknolojileri kullanılmaya başlanacak.

Türk, Kırgız ve bölge ülkelerin ürünleri karşılıklı olarak hem yerel hem de bölgesel ve global pazarlarda tüketicilerle buluşturulacak. Türkiye, Kırgızistan ve bölge ülkelerde tedarik, toplama, elleçleme, sipariş karşılama, gümrükleme, dağıtım, iade lojistiği dahil uçtan uca e-ticaret ve e-ihracat lojistiği hizmetleri sunulacak. Aynı coğrafyada e-ticari ödeme, tahsilat ve sadakat programları hizmetleri verilecek. Türkiye, Kırgızistan ve bölge ülkelerde çoklu dilde 7/24 hizmet veren müşteri hizmetleri servisleri de devreye girecek.

“Uluslararası taşımacılık deneyimimizle e-ticaret ve e-ihracat sektörüne yön veriyoruz”

Hakan Çevikoğlu, yaptığı konuşmada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak ülkenin dört bir köşesinde çalışmalarına kesintisiz şekilde devam eden PTT AŞ’nin yurt dışındaki hizmetleriyle adından söz ettirdiğini belirterek, “Güçlü altyapımız, milyonlarca metrekareye ulaşan geniş lojistik ağımız ve uluslararası taşımacılık deneyimimizle e-ticaret ve e- ihracat sektörüne yön veriyoruz.” dedi.

Güvenli ödeme sistemleri ve hızlı kargo hizmetleriyle müşterilere dünya standartlarında online alışveriş imkanı sağladıklarına dikkati çeken Çevikoğlu, “Türk KOBİ’leri ve markalarına ürünlerini Avustralya’dan Çin’e, Hindistan’dan Rusya’ya, Güney Afrika’dan İngiltere’ye, Brezilya’dan Amerika’ya pek çok ülkeye e-ihracat ile satış yapma olanağı sunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Yenilikçi vizyonla her geçen gün büyümeyi sürdürdüklerini, sektörün öncü kuruluşu olma yolunda hızla ilerlediklerini aktaran Çevikoğlu, “Günümüzün dinamik iş dünyasında, e-ticaret ve e-ihracat en hızlı büyüyen ve önemli sektörlerden biri haline gelmiştir.” dedi.

Çevikoğlu, Türkiye’de her 5 alışverişin 1’inin e-ticaretle gerçekleştiğini ve her 20 siparişten 1’inin e-ihracat ile yurt dışına gönderildiğine işaret ederek, “Teknolojinin hızla gelişmesi, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları ve beklentileri de bu kapsamda değişmektedir.” şeklinde konuştu.

“Türk ve Kırgız ürünlerinin global pazarlarda tüketicilerle buluşmasını sağlayacağız”

Hakan Çevikoğlu, PTTeM ailesi olarak teknolojik dönüşüm hamleleri ve işbirliği anlaşmalarıyla dijital çağın taleplerine göre faaliyetlerini çeşitlendirdiklerini, etki alanlarını da her geçen gün genişlettiklerini kaydetti.

Sözkonusu işbirliğinin hem Türkiye hem Kırgızistan hem de bölge ülkelerinin e-ticaret ve e-ihracatının büyümesine katkıda bulunacağını aktaran Çevikoğlu şöyle devam etti:

“Bugün imzalayacağımız işbirliği anlaşmasıyla, e- ticaret, e-ihracat ve e-ticaret lojistiği alanında sahip olduğumuz uzmanlık ve deneyimi kullanarak Türk ürünlerinin, Kırgız ürünlerinin ve bölge ülkelerin ürünlerinin yerel ve global pazarlarda tüketiciler ile buluşmasını sağlayacağız. İşbirliğimizin e- ticaret, e-ihracat ve e-ticaret lojistiği açısından en önemli ve en büyük pazarlara komşu olan Türkiye ve Kırgızistan’ın hem yerel e-ticaret pazarlarının gelişimine katkı sunmasını hem de bölgesel ve global e-ihracat pazarlarındaki işlem hacminin büyümesine destek sağlamasını bekliyoruz.”

“PTT ile beraber e-ticaret ve e-ihracat sektöründe büyük işler başaracağız”

Kırgız Postası Genel Müdürü Marat Cherikchiev de PTT ile e-ticaret ve e-ihracat sektöründe büyük işler başaracaklarını belirterek, uluslararası alanda projeler üzerine hazırlık yaptıklarını dile getirdi.

Eldik Bank Yönetim Kurulu Başkanı Nogaev Ulanbek Melisovich ise PTTeM ile Kırgız Postasıyla işbirliği yapacakları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Muhabir: Yunus Türk

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu