Spor

Türkiye şampiyonu genç boksör Davut Saydam, yumruklarını Avrupa şampiyonluğu için sallıyor

Paylaş:

ERZURUM (AA) – Erzurum’da amca çocuklarına özenerek boks yapmak isteyen Saydam, 2019’da Boks Milli Takım Başantrenörü Gürkan Sönmez ve milli takım antrenörü Erol Çavuşoğlu ile tanışarak spora başladı.

Aldığı eğitimlerin ardından 2019’da Bilecik’te ilk kez katıldığı Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonluğu kazanan Saydam, daha sonraki yıllarda katıldığı organizasyonlarda 3 kez daha Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Antrenör Sönmez ve Çavuşoğlu ile haftada 6 gün çift antrenman yapan azimli sporcu Saydam, 11-19 Mayıs’ta Fethiye’de düzenlenecek Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Türkiye derecesini 5’e çıkarmak istiyor.

Saydam, 2021’de Bosna Hersek’te, 2022’de Erzurum’daki Avrupa Boks Şampiyonası’nda kaçırdığı şampiyonluğu, bu yıl Bosna Hersek’te haziran ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda elde etmeyi hedefliyor.

“Bu sporda ilk senemde Türkiye şampiyonu oldum”

Milli boksör Davut Saydam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2019’da boksör kuzenlerine özenerek başladığı bu sporu çok sevdiğini söyledi.

Boksa çok küçük yaşlarda ilgi duyduğunu anlatan Saydam, “Boksör amca çocuklarım sayesinde başladığım. Bu sporda ilk senemde Türkiye şampiyonu oldum ve sonrasında başarıların devamı geldi. Gürkan ve Erol hocam ile çalışarak toplamda 4 kez Türkiye şampiyonluğu elde ettim.” dedi.

Saydam, mayıs ayında Fethiye’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya hedeflediğini ifade ederek, antrenörleriyle yoğun tempoda çalıştığını dile getirdi.

Kendisi gibi gençlere spor yapmayı tavsiye eden Saydam, “Boks çok iyi bir spor, bu sporu yaptığım için çok memnunum. 2021’de Bosna Hersek’te Avrupa Şampiyonası’ndaki mücadeleyi 3-2 kaybettim. Hedefim, Avrupa şampiyonluğu ve olimpiyatlarda altın madalya alarak ülkemin gururu olmak. Bunun için haftada 6 gün çift antrenman yapıyoruz. İnanıyorum ve başaracağım.” diye konuştu.

“Saydam inşallah Avrupa Şampiyonu olacak”

Boks Mili Takım Başantrenörü ve Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu il Temsilcisi Gürkan Sönmez de altyapıdan yetiştirdikleri Saydam’a ciddi emek verdiklerini ifade etti.

4 kez Türkiye şampiyonluğu bulunan milli sporcu Saydam’ın geçen yıllarda katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda yenildiğini aktaran Sönmez, şunları kaydetti:

“Saydam inşallah Avrupa Şampiyonu olacak. Şimdiye kadar ülkemizi en iyi şekilde temsil etti, bu sene kendisinden altın madalya bekliyoruz. Hedeflerimiz büyük, kısa zamanda bunu ispat edecek. Bütün sporcularımıza başarılar diliyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere çift antrenmanla eksikleri görüp gidermeye çalışıyoruz. Kondisyon eksikliklerini tamamladık. Mayıs ayında takım halinde Türkiye Şampiyonası için Fethiye’ye gideceğiz ve orada ciddi başarılara imza atacağız. Çok sayıda Avrupa ve dünya şampiyonu sporcu yetiştirdik. Uluslararası arenada İstiklal Marşı’nı daha fazla okutturarak ülkemizi en yüksek yere taşıyacağız.”

Mili takım antrenörü Erol Çavuşoğlu ise Saydam’ın başarılı ve azimli sporcu olduğunu belirterek, “Davut’un amca çocukları boksördü, salonda boks yaptıklarını görüp onlara özeniyor ve öyle başlıyor. Babası bize getirdi, boksu sevdirdik ve tam bir boks sevdalısı oldu.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: İlhami Erkılıç

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu