GüncelGündem

Türkiye Yüzyılı Mucizesi: Hıyar 200 TL Eşiğinde

Paylaş:

Başlıkta “hıyar” dediğim için kusura bakmayın. Dün manavdan alışveriş yaparken her zamanki gibi gayet kibar, “salatalık kaça” diye sordum. Manav “175 TL” dedi. Kendimi af buyurun o anda “hıyar” gibi hissettiğim için başlık da böyle geldi.
Bu nadide meyve (Google’da baktım meğer sebze değilmiş) Erdoğan Türkiyesi için mükemmel bir kriter. Hıyara bak halini gör!
Tam da Sevgililer Günü’nde.. Gül yerine hıyardan söz etmek tuhaf kaçtı, biliyorum. Ama Sevgililer Günü önerilerinden içiniz bayılmıştır diye düşündüm.
Üstelik belki “hıyar” metafor mu gerçek mi diye meraklandırıp dikkatinizi çekebilirdim de okurdunuz. Zira tecrübeyle sabittir, her devirde herkes ekonomiden şikayet eder. Ama ekonomi programları en az izlenenler kategorisindedir. Gazetelerin ekonomi sayfaları okunmak değil ilan almak içindir.
Siyaset Meydanı programında birkaç kez -üstelik kriz süreçlerinde- “ekonomi konuşalım” demiş.. Sonra dersimizi alıp oturmuştuk.
Doğrusu derse, tecrübeye de gerek yok artık. Bir memleketin haline / ekonomisine bakın bir Erdoğan’ın oyuna. Her şey apaçık ortada.
Bu ülkenin insanı aklı devreden çıkarmış.
Elindeki cep telefonu ile hakkındaki her türlü bilgiye erişilebileceğinin.. Dahası dijital algoritma ile nelerden hoşlandığı anında keşfedilip “önüne yepyeni seçenekler çıkartıldığının” farkında değil. Bill Gates’in beynimize çip yerleştireceğinden korkuyor.
Dün Sisi’den nefret ederken kendisini birden “fena adam da değil ya” derken buluyor. Sisi’nin geçen yıl tam da Ankara’ya geleceği gün Rusya’ya neredeyse turistik geziye gittiğini zaten bilmiyor ya da unutuyor. Reis’in onun ayağına gitmesini “diplomatik zafer” diye alkışlıyor.
Akıl önemli. Akıl olmayınca Dolar, Euro, enflasyon, akaryakıt rekor üstüne rekor kırıyor. Hıyarın kilosu memleketin en büyük parasıyla alınabilir oluyor.
Ahali de dua ve şükür ile yoksulluğun en dibine yürümeye devam ediyor.

*. *. *
Yoksullar demişken.. Cehennemin onlar için icat edildiğini söylüyor araştırmacılar.
Şöyle: Pagan dönemde “öteki dünya” bu dünyanın biraz karanlık bir versiyonu iken, Hıristiyanlıkla birlikte bir cennet tasavvuru doğdu.
Öyle ya, bugün hayal bile edemeyeceğimiz vahşi koşullarda yaşayıp ölen “en alttakilere” ölümden sonrası için umut vermek gerekiyordu.
Ne var ki bir süre sonra bu, yoksullara yetmemeye başladı. Zira bu dünyada kendileri cehennemi yaşarken “birileri” cennetin tadını çıkartıyordu. Öteki dünyada adaletin sağlanması için o “birileri” açlığı, soğuk ya da yakıcı sıcağı, derin üzüntüyü.. Yani kendisinin tecrübelerini tatmalıydı. Kendisi için ödül yetmezdi.. “Ötekiler” için de ceza olmalı ki yürekler soğusun.
Aradan geçmiş kaç yüzyıl.. Sarıklı sakallı efendilerin yoksullara sunduğu formül aynı. Cennette en güzel köşe onlara ayrılacak. Kötü zenginler de cehennemi boylayacak.

*. *. *
Hıyar fiyatından başladık, devam edelim.
Yemeyeceksiniz.
Et, tavuk, peynir de yemeyeceksiniz.
Pek sayın AKP’li hanımların beylerin sandığı gibi artık 3-5 TL olmadığı için simit de yemeyeceksiniz.
Tabii yiyemediğiniz için isyan da etmeyeceksiniz.
İsyan ederseniz cennete gidemezsiniz. Gidemeyince de yeni büluğa ermiş bakire cariyelerden mahrum kalırsınız.

*. *. *
İroniye gerek yok, değil mi!
Erdoğan 20 küsur yıldır memleketin başında. Hala tüm sorunların nedeninin CHP olduğunu söylüyor.
Aklını nerelere sakladığını merak ettiğim Fuat Uğur, dünkü yazısında “Ekrem İmamoğlu’nun kazanması tamamen seçim hırsızlığı sonucuydu” diyebiliyor.
Yargısı, medyası, akademyası, polisi ile memleket avucunun içinde. Ama Erdoğan, CHP’nin Türkiye’yi mahvetmesine engel olamıyor!
Yine CHP ve İmamoğlu memleketin en büyük kenti ve Erdoğan’ın gözbebeği İstanbul’u alıyor. Ellerindeki onca imkana rağmen Erdoğan ve adamları bunu ortaya çıkartamıyor. Delilleriyle yargıya taşıyıp sonuç alamıyor!
Zavallı hıyar ne yapsın!

*. *. *
BİTİRİRKEN BİRKAÇ NOT:
* Cehennemin Tarihi’ni merak ettiyseniz, tam da bu isimdeki kitabı okumanızı öneririm. Kırmızı Kedi Yayınları’ndan Georges Minois imzalı yapıt uykunuzu kaçırabilir. Ama aklınıza iyi gelecektir.
* Yazıyı noktalayacakken haber geldi. Erzincan İliç’teki altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Siyanür ve sülfürik asit dağları işçilerin üzerine çöktü.
* Hepimizin vergileriyle yayın yapan, binlerce kişinin çalıştığı TRT’nin 3. Kanalında saat 17.00 bülteninde haberler şu sırayla verildi: Erdoğan Gazze için dedi ki.. Erdoğan Mısır’a gidiyor.. Antalya’da sel felaketi.. Bahçeli CHP’ye verdi veriştirdi.. Gürsel Tekin CHP’den istifa etti.. Muharrem İnce de CHP’nin belediye başkan adaylarını belirleme politikasını eleştirdi. İliç faciası mı? Televizyonların, internet sitelerinin en az bir saattir verdiği haber, Türkiye’nin en yaygın haber alma kaynağına sahip TRT’ye ulaşamamıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu