Spor

Türkiye’nin EURO 2024’e çeyrek finalde veda etmesi uluslararası basında yer buldu

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Uluslararası haber ajansları ve farklı ülkelerde haber yayını yapan ulusal internet siteleri ve gazeteler, dün Türkiye’nin EURO 2024’e veda ettiği maçla ilgili haberler paylaştı.

ABD merkezli AP haber ajansı, “Hollanda, Türkiye’yi yenerek EURO 2024 yarı finalinde İngiltere’ye karşı mücadele edecek” başlıklı haberinde “Türk taraftarlar, Türk kökenli büyük bir topluluğa ev sahipliği yapan bir şehirde, turuncu giysili taraftarlardan çok daha fazlaydı. Çoğu, savaş sonrası ekonomiyi yeniden inşa etmeye yardımcı olmak için Batı Almanya’ya gelen Türk “misafir işçilerin” torunları. Almanya, yaklaşık 3 milyon Türk veya Türk kökenli insana ev sahipliği yapıyor ve bu da onları ülkenin en büyük etnik azınlığı yapıyor ve takım, EURO 2024’te ateşli bir destek gördü.” ifadelerine yer verdi.

İngiliz haber ajansı Reuters, “Müldür’ün kendi kalesine attığı gol Hollanda’yı EURO 2024 yarı finaline taşıdı” başlığını atarken “Türkiye, beklenmedik bir yarı finale yükselmek için stadyumda tutkulu bir destek dalgasından yararlandı, ancak Hollandalıları uzak tutmasına rağmen son 20 dakikada baskıya yenik düştüler.” değerlendirmesinde bulundu.

Katar merkezli Al Jazeera uluslararası haber kanalı ise “Yaklaşık 20 dakikalık çılgın bir sürecin ardından Hollanda, Berlin’de 2-1’lik skorla yarı finale çıktı. Maçın büyük bölümünde oldukça etkileyici olan Türkiye’yi unutmayın. Hatta geç faulü protesto eden Türk yedek kulübesinden birine kırmızı kart bile verildi. Bu oyun gerçekten her şeye sahipti ve kesinlikle turnuvanın oyunlarından biri olarak anılacak.” ifadelerini kullandı.

“EURO 2024’ün diğer ‘ev sahibi’ ülkesi”

İngiliz Telegraph gazetesi, “Wout Weghorst, Hollanda’nın kurtarıcısı. Hollanda, Türkiye’nin saldırısını püskürterek EURO 2024 yarı finaline yükseldi” başlığıyla sunduğu haberinde “Hollandalılar, EURO 2024’ün diğer ‘ev sahibi’ ülkesinin, taraftarların önünde, sanki maç Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda değil de Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanıyormuş gibi bir oyun sergilemesinin son kurbanı olmaya hazır görünüyordu.” değerlendirmesinde bulundu.

Fransız haber sitesi France 24, “Hollanda, İngiltere yarı finaline çıkmak için EURO 2024’te Türkiye’ye karşı geri dönüş yaptı” başlığını atarken “Şaşırtıcı olmayan bir şekilde stadın dörtte üçünü dolduran Türk taraftarlar, kutlama için kükredi ve meşaleler ateşledi.” ifadelerine yer verdi.

ABD kaynaklı Foxsports internet sitesi, “Hollandalılar yarı finale yükselmek için geri dönüş galibiyeti aldı” başlığını atarken “EURO 2024 çeyrek finali yine heyecanla sona erdi ve Hollanda, Türkiye’yi 2-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi.” bilgisini verdi.

“Hayal kırıklığı yaratan bir son”

İngiliz BBC Sport internet sitesi, “Türkiye için harika bir turnuva olan bu turnuvanın hayal kırıklığı yaratan bir sonu oldu.” ifadesini kullanırken “Son 16’da Avusturya’yı yenmek kolay bir başarı değildi ve Türkiye, Berlin’de Avrupa’nın favorisini alt etme tehdidinde bulundu.” değerlendirmesini yaptı.

Hollanda’nın Dutchnews sitesi, “6 dakikada atılan iki golle Hollanda, Türkiye’nin hırslı ve coşkulu genç takımını geriden gelip yenerek 20 yıl aradan sonra ilk kez Avrupa yarı finaline yükseldi.” ifadelerine yer verdi.

“Türk taraftarların takımlarına verdiği destek, maça dramatik bir fon oluşturdu”

ABD’nin haber kanalı CNN, “Hollanda, Türkiye’yi yenerek EURO 2024 yarı finaline yükseldi” başlığını kullanırken “Türk taraftarların takımlarına verdiği destek, maça dramatik bir fon oluşturdu. Ancak sahadaki aksiyon, tribünlerdeki enerjiye ayak uyduramadı ve her iki takım da keskin bir vuruş bulmakta zorlandı.” değerlendirmesinde bulundu.

İspanyol Marca gazetesi, Hollanda’nın 1-0 geriden gelerek Türkiye’yi 2-1 yenip yarı finale çıkma başarısı gösterdiğini yazarken “Türkiye, salı günü Avusturya’yı 2-1 yendikleri maçta gol attıktan sonra milliyetçi el hareketi yaptığı için UEFA’dan iki maç ceza alan defans oyuncusu Merih Demiral’dan yoksundu.” ifadelerini kullandı.

Fransa merkezli uluslararası spor yayıncısı Eurosport ise “Hollanda, Berlin’de oynanan çeyrek finalde Türkiye’nin umutlarını 2-1’lik skorla bitirip, ikinci yarıda müthiş bir geri dönüşe imza atmasının ardından 2024 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İngiltere ile karşılaşacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Fatih Erel

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu