AktüelGüncelTürkiye

Turnuva öncesi federasyondan engelli sporculara: “Tuvalet kağıdını yanınızda götürün”

Paylaş:

Turnuva öncesi federasyondan engelli sporculara: “Tuvalet kağıdını yanınızda götürün”

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESFED) organizasyonuyla Karabük’te 11-13 Haziran ile 16-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek müsabakalar öncesinde engelli sporculara, “Tuvalet kağıdını yanınızda götürün” önerisi yapıldı.

Federasyonun sosyal medya hesabından yayımladığı duyuruda, Karabük’e gidecek sporcuların KYK yurtlarında, “Ücreti mukabilinde” konaklayabileceği belirtilerek, “Yurtlar tatil nedeniyle boş olduğundan gidecek kafilelerimizin temizlik malzemeleri sabun, peçete ve tuvalet kağıdını yanlarında götürmelerini öneriyoruz” denildi. CHP Milletvekili Murat Emir, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın skandala seyirci kaldığını savunarak, “Bakanlık ve Spor Toto tarafından maddi olarak desteklenen federasyon, bu destekleri nereye harcıyor?” diye sordu.

Federasyonun, “Tuvalet kağıdını yanınızda götürün” önerisini Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili Murat Emir, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde şunları kaydetti:

“Federasyon temsilcileri müsabakalara özel araçlarla giderken ve devlet imkanlarıyla otellerde konaklarken engelli sporcularımızdan sabun, peçete ve tuvalet kağıdı gibi ihtiyaçları yanlarında getirmeleri istenmesi, federasyonun sporculara olan bakış açısını ortaya koymaktadır.

Söz konusu tutuma karşı soruşturma açması ve derhal gereğini yapması gereken Gençlik ve Spor Bakanlığı, skandala seyirci kalmaktadır. TİESFED, 2021 yılı faaliyetleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilatı’ndan ne kadar destek almıştır, bu destekler nereye harcanmıştır?

KYK yurtlarının şu anda boş olmasına karşın, engelli sporculardan hangi gerekçeyle konaklama ücreti alınacaktır? Federasyon’dan skandal paylaşımla ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?”

Mustafa Bildircin/Bugün

Bakır Sülfat Pentahidrat

Bakır sülfat, göztaşı olarak da bilinen mavi ve kokusuz bir maddedir.

Yoğunluğu : 1,02 g/cm³ ‘tür. Suda tamamen çözünür. Bakır sülfat pentahidrat bir fungusittir. (mantar ve mantar sporlarının öldürülmesinde ve kontrol altına alınmasında kullanılan kimyasal)

Kullanım Alanları

Metal kaplama, ahşap endüstrisinde, maden sektörü, yem sanayi, tarım sanayi (Göztaşı), hayvancılık, havuzlarda, kumaş boyacılığı ve eczacılık gibi değişik amaçlarda kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0552 3308100-0216 4421200-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu