‘Tutuklanırız’diyen Cem Küçük’e yanıt:”Seninle aynı gemide olanlar düşünsün”

Yandaş gazeteci Cem Küçük, dün Işıkçıların Türkiye gazetesinde AKP’nin seçimi kaybetmesi durumunda bugün AKP’ye küskün olan yazarların tutuklanacağını yazdı.

“Hepimiz aynı gemideyiz” diyen Küçük, “mesela ben bu intikam listesinde yokum” diyerek kendini tartışmanın dışında tuttu.

Küçük’ün yazısına “AKP küskünü” olarak anılan isimlerden birer birer yanıt geldi.

Kripto FETÖ’cü Küçük yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Mesela ben bu intikam listesinde yokum ama bilin ki hepimiz aynı gemideyiz ve bu gemi batarsa hep birlikte bizi boğmak isteyeceklerdir. Yıldıray Oğur bile 32 yıl hapis cezası ile yargılandığı Balyoz kumpası davasında şu an Erdoğan iktidarda olduğu için özgürce dışarıda gezebiliyor, yoksa hemen anında Yıldıray’ı tutuklarlar. O dönem Taraf yazarı olan herkesi yaka paça içeri atarlar ve bundan Yıldıray da kurtaramaz. Etyen Mahçupyan’ı ise sadece ‘Çorbadaki Kıl’ yazısını yayınladığı için tutuklarlar, oysa şimdi özgürce muhalefetini ediyor, yazılarını yazıyor. Ali Bayramoğlu da aynı şekilde Balyoz sürecinde Çetin Doğan’ı suçlayan onlarca yazısından ötürü hemen hakkında tutuklama kararı çıkacaktır. Bu listeyi daha da uzatmak mümkündür.”

Küçük’ün yazısına son dönemde “Reisçiler”in eleştirdiği Nevzat Çiçek şu yanıtı verdi:

“Eğer millete iftira atılmışsa

Bel altı vurulmuşsa

Suçsuz insanlar Fetöcü ilan edilmiş mallarına çökülmüşse

Gazetecilik tetikçilik olmuşsa

İnsanlar işlerinden atılmışsa

Seninle aynı gemide olanlar düşünsün…”

Karar yazarı Yıldıray Oğur ise Küçük’e şöyle yanıt verdi:

“Evet, bi tek sana bi şey olmaz. Senin gibi adamlar her zaman arkasına saklanıp insanları tehdit edecekleri siyasetçiler, medya patronları bulurlar. Bu tehditlerden, sakil üsluptan medet umanlar, kendi itibarlarına da ülkeye de yazık ettiler…”

Jurnalci.com