GüncelGündem

Uber Türkiye’de “yeni şehirler” hedefliyor

Paylaş:

SAKARYA (AA) – Bahadırlı, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, şirketin global ve Türkiye hedeflerine ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Türkiye’de şu anda sadece taksi plakalarıyla faaliyet gösterdiklerini anımsatan Bahadırlı, “Regülasyonlar gereği stratejimizi taksi politikalarıyla çalışmak üzere değiştirdik ve üç yıldır çok hızlı bir büyüme ivmesiyle devam ediyoruz.” diye konuştu.

“Uber uygulaması üzerinden 35 milyon kez taksi çağrısı yapıldı”

Türkiye’nin, Uber’in öncelikli ülkelerinden birisi haline geldiğine dikkati çeken Bahadırlı, şu değerlendirmede bulundu:

“Geçtiğimiz yıl boyunca Uber uygulaması üzerinden 35 milyon kez taksi çağrısı yapıldı ve uygulamada 45 bine yakın taksici aktif olarak çalıştı. Türkiye’deki uygulamanın indirilme sayısı yaklaşık 7 milyon şu anda. Yani zaten çok büyük potansiyeli olan bir pazar Türkiye Uber için ve biz de taksilerimizde yolcularımıza nasıl daha kaliteli hizmet sağlayabiliriz bunun üzerinde çalışıyoruz ve bu konuda Türkiye’ye özel yenilikçi projelerimiz var.”

Yenilikçi projelerden birinin takside rezervasyon özelliği olduğunu dile getiren Bahadırlı, bunun dünyada ilk defa İstanbul ve Ankara’da hayata geçirildiğini söyledi.

Bahadırlı, “Taksiler özelinde böylece artık Uber uygulaması üzerinden yolcular taksi yolculuklarını önceden planlayabiliyorlar. Buna gerçekten çok büyük bir talep olduğunu görüyoruz ve bu ürün, yani rezervasyon çok hızlı bir büyüme gösteriyor.” dedi.

“Türkiye’de 10 şehirde faaliyet gösteriyoruz”

Bahadırlı, Uber’in Türkiye’deki planlarına ilişkin bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Şu anda Türkiye’de 10 şehirde faaliyet gösteriyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya bizim en büyük şehirlerimiz. Peki şehirlerin artma ihtimali var mı? Şu an için bu konuyu değerlendiriyoruz. Ama bizim için aslında Türkiye genel olarak büyük bir potansiyel ve yeni şehirlere açılarak da Uber teknolojisini başka şehirlere getirmek aslında orta vadede olan planlarımızdan bir tanesi. Şu an için değerlendiriyoruz.”

“Türkiye, globalde Uber’in öncelikli ülkelerinden birisi”

Türkiye’nin globalde Uber’in öncelikli ülkelerinden biri olduğunu dile getiren Bahadırlı, bunun sebeplerine ilişkin bilgi verdi.

Bahadırlı, “Birincisi çok hızlı bir büyüme ivmesiyle devam ediyoruz. Taksi zaten Uber’in globalde de öncelikli stratejilerinden birisi haline geldi. Bu Türkiye’yi yine önemli bir konuma koyuyor. Çünkü Uber artık ekosistemdeki bütün oyuncuları kapsayıcı bir strateji izliyor. 2040 yılına kadar dünyadaki bütün taksicileri platformuna ekleme hedefi var.” şeklinde konuştu.

“Elektrikli araçlar Uber’in gelecek için en büyük hedeflerinden”

Neyran Bahadırlı, elektrikli araçların Uber’in gelecek için en büyük hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Bahadırlı, 2040’a kadar Uber’ın sıfır emisyonlu bir platform olmayı hedeflediğine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani Uber uygulamasından yapılan bütün yolculukların elektrikli araçlarla gerçekleşmesi planlanıyor ve bunun için de Uber’in globalde 800 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdü var. Baktığımızda bazı ülkelerde zaten yatırım destekleri başladı. Örneğin İngiltere’de, Fransa’da zaten Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da sıfır emisyon platform hedefinin çok daha yakın bir zamanda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Tabii ki Türkiye için de bunu arzu ettiğimiz vizyon olarak söyleyebilirim. Bu konunun üzerinde de yeni projeleri değerlendiriyoruz.”

Muhabir: Abdulselam Durdak,Hülya Ömür Uylaş

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu