GüncelGündem

Ukrayna: Rusya’ya ait 4 savaş jeti ve 8 İran yapımı SİHA düşürüldü

Paylaş:

Ukrayna hükümeti, hafta sonu Rusya’ya ait dört savaş uçağı ve sekiz İran yapımı insansız hava aracını (SİHA) düşürdüğünü açıkladı. Kremlin tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmazken, Kiev bunu Rus Hava Güçleri’ne son haftalarda yapılan “en ağır darbelerden biri” olarak nitelendirdi.

Ukrayna Hava Kuvvetleri sözcüsü Yuriy Ignat, Rusya’ya ait İran yapımı insansız hava araçlarının pazar günü erken saatlerde Odessa’ya saldırdığını söyledi.

Ukrayna’nın güney komutanlığı, saldırıda yaralanan olmadığını, düşürülen SİHA’ların ise hedeflere doğrudan saldırılarda kullanılan ve “kamikaze” olarak adlandırılan İran yapımı Şahit-136 olduğunu açıkladı.

Euronews’te yer alan habere göre öte yandan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun bugüne kadar kaybettiği savaş uçağı sayısının 259 olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının yazılı açıklamasında, Rus ordusunun son 24 saatte yitirdiği 400 askerle birlikte bugüne kadar 56 bin 700 askerini kaybettiği öne sürüldü.

Açıklamada, Ruslara ait 220 helikopter, 2 bin 275 tank, 4 bin 832 zırhlı araç, bin 368 top, 328 roketatar ve 171 hava savunma sisteminin imha edildiği bilgisi yer aldı.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan Korgeneral Igor Konashenkov ise pazar günü yaptığı açıklamada, Rus silahlı kuvvetlerinin Ukrayna’nın kullandığı Osa-AKM hava savunma sistemi rampasınıi ile hava savunma radar istasyonunu imha ettiğini ve Ukrayna Donanmasına ait Gyurza tipi bir zırhlı botu batırdığını duyurdu.

Ayrıca Rus güçlerine ait 3 bin 701 araç, 15 gemi ve hafif sürat teknesi ile 966 insansız hava aracının da yok edildiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu 21 Eylül’de, Ukrayna’daki savaşta 5 bin 937 Rus askerinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Rusya ve Ukrayna, savaşta birbirine karşı hava üstünlüğü kurmuş değil.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu