Dünya

Ukrayna’da nükleer felaket hazırlığı: Halka iyot tableti dağıtılıyor

Paylaş:

Rusya önderi Putin’in geçtiğimiz hafta yaptığı nükleer tehdidin akabinde, Ukraynalı yetkililer, nükleer felakete hazırlık için halka iyot tabletleri dağıtmaya başladı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin geçtiğimiz hafta, Ukrayna’da 4 bölgenin ilhakını duyurmuş, nükleer silah tehdidinin de her vakit bir opsiyon olarak masada durduğunu vurgulamıştı.

Putin’in bu açıklamalarına tüm dünyadan reaksiyonlar yükselirken, nükleer felaket korkusu yetkilileri harekete geçirdi. Başşehir Kiev’de mümkün bir Rus nükleer saldırısına hazırlık olarak tahliye merkezlerine potasyum iyot hapları dağıtılmaya başlandı.

Potasyum iyot hapları, nükleer radyasyona maruz kalmadan çabucak evvel yahut çabucak sonra alınırsa, tiroid bezi tarafından ziyanlı radyasyon emilimini engellemeye yardımcı olmasıyla biliniyor.

Kiev kent kurulundan yapılan açıklamada, tahliyeye gereksinim duyulması halinde, hapların nükleer radyasyondan etkilenen bölge sakinlerine dağıtılacağı bildirildi.

Rus ordusunun son periyotta Ukrayna’da aldığı mağlubiyetlerin, Putin’in Ukrayna’yı boyun eğdirmek için yıkıcı bir nükleer atağa başvuracağına dair dehşetler artırdığı belirtiliyor.

Avrupa Birliği, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Zaporijya Nükleer Santrali’ni ele geçirmesinin akabinde muhtemel bir nükleer felakete karşı Ukrayna’ya 5.5 milyon potasyum iyodür tableti gönderdiğini açıkladı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu