GüncelGündem

‘Uyuşturucu kullanım yaşı 10’a kadar düştü’

Paylaş:

Demokrat Parti Göç ve Toplumsal Siyasetlerden Sorumlu Genel Lideri Yardımcısı İlay Aksoy, YouTube kanalında hazırladığı ‘Kervan Yolda Dizilmez’ programında, Bursa Uyuşturucu ile Uğraş Derneği Lideri Suat Kızılhan ile birlikte Türkiye’deki en büyük meselelerden biri olan uyuşturucu husus kullanımını masaya yatırdı.

“TÜRKİYE’DE 10 MİLYON, BURSA’DA 500 BİN BAĞIMLI VAR”

Bursa’daki uyuşturucu krizinin konuşulduğu programda soruları yanıtlayan Bursa Uyuşturucu ile Çaba Derneği Lideri Suat Kızılhan, ülke genelinde 10 milyon, Bursa’da ise 500 bini aşkın uyuşturucu bağımlısı olduğunu öne sürdü.

“RAHATLAMAK İÇİN, ANTİDEPRESAN NİYETİNE KULLANIYORLAR”

Özellikle 25-30 yaş aralığındaki bireylerde uyuşturucu kullanımın arttığını ve insanların uyuşturucu unsurlarını antidepresan olarak rahatlamak için kullandıklarını belirten Kızılhan, en yaygın unsurun Metamfetamin olduğunu bu hususun ülkeye girişinin 2011-2012 yıllarında Afganlarla birlikte gerçekleştiğini belirtti.

“ÜLKE GENELİNDE 10 MİLYONUN ÜZERİNDE UYUŞTURUCU KULLANIMI VAR”

“Şu anda ülkemizde, uyuşturucunun boyutu bugün tahlil yapılsa, nitekim milyonları aşan bir boyuta geliyor” diyen Suat Kızılhan, “Yani o denli 1-2 milyon değil ülke genelinde 10 milyonun üzerinde uyuşturucu kullanımı var. En makûs tarafı bunun uyuşturucu satışlarının epeyce rahat bir halde yapıldığı bir ortam içerisindeyiz. Güya kimse onlara müdahale etmiyor, istedikleri halde davrandıkları bir durum göze çarpıyor. Evvelden sırf devlet nezdinde uyuşturucunun boyutu biliniyordu ancak şu anda millet tarafından da artık biliniyor herkesin bildiği bir bahis haline geldi” sözlerini kullandı.

“25-30 YAŞ ORTASI ÇOK BİR KULLANIM VAR”

Kızılhan, “Bursa’da olağanda insanların anlatımına nazaran değil, bizlerin tahlil ve görüşmeleri ve bizlerin bağımlı yakınlarıyla görüşmeleri sonucunda, bugün uyuşturucu kullanımının 500 bine kadar geldiğine eminiz. Bu durum ile bilhassa 25-30 yaş ortasında çok derecede bir kullanım var” halinde konuştu.

“ÖYLE BEŞERLER GELİYOR Kİ İNSANIN AKLI ALMIYOR”

Uyuşturucunun yalnızca varoş bölgelerde kullanıldığı izlenimi olduğunu, fakat durumun böylelikle olmadığına dikkat çeken Kızılhan,  şunları söyledi:

“Toplumda güya varoş bölgelerde işsiz güçsüz insanların kullandığı, farklı kasvetleri olan insanların kullanacağı üzere bir izlenim var. Lakin bazen o denli beşerler geliyor ki bakıyorsun insanın aklı almıyor. Diyorum ya bir mühendisin bir hekimin bir mimarın profesörün savcının hakimin kullandığını düşünün, bunun boyutunu artık çözemiyoruz.”

“UYUŞTURUCU KULLANIMI 10 YAŞINA KADAR DÜŞTÜ”

“Normalde şu anda uyuşturucu kullanımı nitekim 10 yaşında kadar düştü. Kız, erkek çocuğu farketmeden dediğim üzere 10 yaşında düştükten sonra yani en yüksek tabanlı 50-55 yaşlarına kadar uzanıyor. Çoğunlukla erkekler tabi ancak şu son 3-5 senede kız çocuklarımız ve bayanlar üzerinde daha çok ağırlaştı.”

“YÜZDE 100 ONLARLA BAĞLI BİR SİSTEM”

Suat Kızılhan, “Metamfetaminin Türkiye’ye girişi yabancılara ne kadar bağlı” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Bizim yaptığımız tahlillere nazaran yüzde 100 onlarla bağlı bir sistem. Tabi artık esasen metamfetaminin hammaddesi Afganistan’ da üretiliyor. Bütün ülkelere dağıtıyor. O yıllarda kapının açılması, göç olayının o yıllara denk gelmesi bu hususun de göç beraberinde ülkemize girmesi demektir. Daima Afganistan, İran üzerinden ülkemize ham husus olarak geldi. Şu anda ülkemizde büyük kentlerde imalathane dediğimiz şeyler birçok vilayetlerimizde var lakin bunları üreten yeniden Afganlar.”

“PİYASADAKİ METAMFETAMİNİN TOPTANCILARI AFGANLAR”

“İmalathanelerde de bu işi bilen onlar, bunun imalatını çok düzgün biliyorlar. Nasıl bir unsur olduğunu da çok güzel biliyorlar. Türkiye’deki bu işin başındaki her kimse bunlar bunların inhisarında. Bu insanları muhakkak noktalara getirerek ürettiriyorlar. Direkt Afganistan da üretilip gelmiyor.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu