GüncelGündem

Venezuela Dışişleri Bakanı Gil: Venezuela, İsrail’in Filistin’e uyguladığı soykırımın tamamen karşısında konumlanmakta

Paylaş:

ANKARA/İSTANBUL (AA) – Gil, Türkiye-Venezuela Ortak İşbirliği Komisyon Dördüncü Toplantısı’nın ardından Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ortak basın toplantısında konuştu.

Türkiye ile Venezuela ilişkilerinde bir model oluşturmak istediklerini kaydeden Gil, ilişkilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro arasındaki dürüstlük ve dostluk temelinde de geliştiğini söyledi.

Son 7 yılda önemli gelişmeler kaydettiklerini ve karşılıklı çok taraflı forumlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Gil, “Birleşmiş Milletler (BM) ve başka çeşitli kurum ve kuruluşlarda da uluslararası hukukun ilkelerini savunmaya dikkat ettik. Bizim diplomatlarımız, sürekli olarak dünyanın her köşesinde bu işbirliğine katkıda bulunmak için çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Gil, Venezuela hükümetinin ticari ve ekonomik ilişkiler anlamında gelişme kaydetmek için çalıştığına işaret ederek, Türkiye ile Venezuela arasında ikisi yürürlükte olan üç anlaşmadan bahsetti. Bakan Gil, bu anlaşmalardan birinin ürün ve hizmetlerin iki ülke arasında ihracatı ve ithalatı ile ilgili ticari anlaşma olduğunu kaydetti.

Ticarette 3 milyar dolar hedefi

Türkiye ile Venezuela arasındaki ticaret hacminin gelecek yıllarda 3 milyar dolara çıkarılması hedefine işaret eden Gil, geçen yıl imzalanan Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması’nın iki ülkede de çok yakında yürürlüğe gireceğini anımsattı.

Gil, iki ülke arasında imzalanan 9 anlaşmanın, işbirliğinin iyileştirilmesine katkıda bulunduğunu belirterek, turizm, eğitim, havacılık, ticaret, petrokimya, enerji ve ekonomi alanlarında çeşitli çalışmaların gerçekleştirildiğini dile getirdi.

“Türkiye, Venezuela ile ilgili tek taraflı yaptırımların her zaman sağlam şekilde karşısında durdu ve bizim yanımızda oldu.” diyen Gil, Venezuela’nın da Türkiye’yle ilgili meselelerde benzer yaklaşım sergilediğini vurguladı.

Venezuela ekonomisi

Gil, Venezuela’nın Latin Amerika’da büyüme gösteren ülkelerden olduğunu belirterek, bunun “uygulanan tek taraflı yaptırımlara” rağmen gerçekleştiğini söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun tekrardan başkanlığa aday olacağını aktaran Gil, seçimlerin bayram havasında geçeceği ve olumlu sonuçlar vereceği değerlendirmesinde bulundu.

“Venezuela, İsrail’in Filistin’e uyguladığı soykırımın karşısındadır”

Gil, Fidan ile uluslararası politika konusunda pek çok konuya değindiklerini belirterek, “Filistin konusunu uzun uzun konuşma fırsatımız oldu. Venezuela bir kez daha İsrail’in Filistin’e uyguladığı soykırımın tamamen karşısında konumlanmaktadır. Venezuela, çok net, çok direkt ve dolaysız şekilde Filistin’i bağımsız, özgür bir ülke olarak tanımaktadır.” diye konuştu

Filistin halkına uygulanan “soykırımın” karşısında olduklarını vurgulayan Gil, “Bu bölgedeki insanlık suçlarının da cezalandırılmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Gil, Türkiye’nin Latin Amerika’da varlık gösterme potansiyelinden bahsettiklerini dile getirerek, “Venezuela, Türkiye’nin Latin Amerika’da sahip olabileceği en güvenilir müttefiktir ve bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Filistin’in tanınması gerektiğini düşünüyoruz”

Basın toplantısının ardından soru cevap kısmına geçildi.

İspanya, Norveç ve İrlanda’nın Filistin’i tanıyacağına dair açıklamalarının sorulması üzerine Gil, ülkesinin Filistin devletini, onun özerkliğini ve bağımsızlığını tanıyan ülke olduğunu, bu konuda uluslararası alandaki duruşunun da net olduğunu vurguladı.

Venezuelalı Bakan Gil, “Bizler uluslararası düzeyde insan haklarına saygı duyan bir ülke olarak bu ülkenin (Filistin’in) tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Filistin’in özerk bir ülke olarak tanınması gerektiğini düşünüyoruz. BM organlarını ve aynı zamanda enstrümanlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman, Filistin’e karşı olan durum haklı bir durum değil. Bizler tabii ki bu konuda ümitliyiz, (Filistin’in) tanınması konusunda.” diye konuştu.

Dünyadaki birçok hükümetin Filistin’i tanımaya başladığını kaydeden Gil, “Yakın zamanda da Filistin’e barış gelmesini ve Filistin halkının her zaman olduğu gibi, binlerce yıldır olduğu gibi yaşamasını istiyoruz. İşgal altından kurtulmalarını istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Bu anlamda uluslararası toplum olarak da harekete geçmeleri ve “seferberlik içinde olmaları” gerektiğini söyleyen Gil, Gazze’deki “soykırımın ve katliamın durmasını istediklerini” dile getirdi.

Gil, bunun uluslararası haklar açısından da önemli bir adım olacağını dile getirdi.

Muhabir: Can Efesoy,Muhammet Tarhan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu