AktüelÇevreYaşam

Veteriner Hekimden #KalptenKalbeSevgiyle “Askıda Mama” Kampanyası

Paylaş:

Sokak hayvanları, yaşamlarını sürdürmek için güçlü bir mücadele veriyor. Açlık, soğuk ve umutsuzlukla baş başa kalan bu sevimli dostlarımız için umut dolu bir inisiyatif başladı: #KalptenKalbeSevgiyle – Askıda Mama Kampanyası.

Veteriner Hekim Uğur Selin Çelikten, 24 Şubat Sevgi ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında sokak havyalarına yönelik anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. #KalptenKalbeSevgiyle – Askıda Mama Kampanyası için İstanbullulara seslenen Çelikten, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı patili dostlarımıza yönelik bu iyilik hareketine destek olmaya davet etti.

“Nişantaşı’nda bulunan veteriner kliniğimizin çalışanları ile kendi imkânlarımız doğrultusunda; köylerde yaşayan sokak hayvanlarına ve hayvan bakımevlerine ücretsiz mama tedarik ediyoruz. Ancak tek başımıza tüm taleplere yetişmemiz imkansız. Şehir merkezine uzak olan bölgelerde hayvanlar daha çok aç kalıyor. Nişantaşı’nda kedi, köpek, kuş gibi hayvanların gıda ve su ihtiyaçları olduğunu gözlemledik. Bu hayvanlar için ne yapabiliriz diye düşündük. Uygun alanları sokak hayvanlarının barınması için düzenleyip yem ve su ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz” şeklinde konuşan Çelikten,

Sevgi ve Dayanışmanın Güzel Bir Yolu; Askıda Mama Kampanyası

Günümüzde birçok insan, sokak hayvanlarına yardım eli uzatmanın ve onların yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Biz de klinik olarak taşın altına elimizi koyduk. “KalptenKalbeSevgiyle – Askıda Mama Kampanyası,” sokak hayvanlarına yardım etme amacı güden bir sosyal sorumluluk hareketidir. Projemiz ile hem sokak hayvanlarının beslenmesini amaçlıyoruz hem de hayvanseverlerin sunduğu destekle alınan yiyecekleri İstanbul’daki hayvan barınaklarına ulaştıracağız. Sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmalıyız. Bulunduğumuz coğrafyada tek canlı biz değiliz ” sözleri ile hedeflerini anlattı.

Okullar ile işbirliği yapmak isteriz

Gelin çocuklara hayvan sevgisini aşılayalım!

Hayvan sevgisinin önemine değinen Çelikten “Hayvan sevgisi, bir tür terapi olarak insanların ruh sağlığını güçlendirir. Patilerde saklı terapi, sevgi, sadakat ve doğayla iç içe olmanın getirdiği huzurun bir kombinasyonudur. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamamız lazım. Bu noktada anne babalar kadar okul yöneticilerine de büyük görev düşüyor. Bu nedenle Nişantaşı’nda yer alan okulların öğrencilerinin de projemize dahil olmasını çok arzu ederiz. Gençlerimiz, okul yöneticilerine teslim ettikleri veya kliniğimize getirdikleri mamalar ile patili dostlarımıza yardım edebilir, vatandaşlarımız ise 50 TL karşılığında Askıda Mama paketi satın alarak hayvan dostlarımıza destek olabilirler. Kendi kumbarasındaki birikimleri paylaşmak isteyen okul öncesi minikleri de kliniğimize bekliyoruz” dedi.

“Bir Kase Mama, Binlerce Teşekkür!”

Askıda Mama Kampanyasının, toplumun hayvan sever yönünü ön plana çıkaran ve dayanışmayı teşvik eden bir sosyal yardım projesi olduğunun altını çizen Çelikten,

“Bu anlamlı kampanya sayesinde, sokak hayvanlarına yardım etmek için bir adım atmış oluyor ve toplumsal dayanışmayı güçlendiriyoruz. Belki de bu küçük adım, gelecekte daha büyük ve kapsamlı yardım projelerine ilham kaynağı olacak. İnanıyorum ki Askıda Mama Kampanyası, sokak hayvanlarına yönelik bir yardım projesi olmanın dışında; sevgi, umut ve yardımın gücünü bir araya getirecek. Her bir bağış, bir sokak hayvanının karnını doyurmanın yanı sıra, toplumsal bir duyarlılık ve yardımlaşma kültürünü de besleyecek. Unutmayalım ki, küçük bir dokunuş, bir canlının hayatında büyük bir fark yaratabilir” sözleriyle empati ve sorumluluk duygusunun önemini hatırlattı.

Veterinerler ve STK’lar El Ele Vermeli!

Uğur Selin Çelikten konuşmasına şu sözlerle son verdi:

“Sürdürülebilir yaşam anlayışı stratejimiz doğrultusunda; birlikten kuvvet doğar inancıyla önümüzdeki aylarda HAÇİKO – Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği ve TİDER – Temel İhtiyaç Derneği gibi daha birçok STK ile özel projeler geliştirmeyi planlıyoruz.

Sosyal Medya Üzerinden Destek

Askıda Mama Kampanyamıza sosyal medya platformları üzerinden de destek bekliyoruz. Kampanyaya katılanlar, bağışlarını paylaşarak daha fazla kişiyi kampanyaya dahil edebilirler. Etki alanımızda genişleterek ,#kalptenkalbesevgiyle hashtag’leri aracılığıyla kampanyamızı daha çok duyurabilir, bu sayede kampanyanın etkisi daha geniş kitlelere ulaştırabiliriz. “Askıda Mama, Umudu Hatırlatır!”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu