AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

Wall Street’ten aşılanmamış çalışan kararı

Paylaş:

Wall Street'ten aşılanmamış çalışan kararı

ABD’de 14 Ocak’a kadar Covid-19 aşısı olmayan Citigroup personeli, muafiyet tanınmadıkça ay sonunda ücretsiz izne ayrılacak ve ardından işten çıkarılacak. Finans endüstrisinde şirketler, son derece bulaşıcı Omicron coronavirüs varyantının orman yangını gibi yayıldığı bir zamanda, çalışanları güvenli bir şekilde ofislere nasıl geri getireceği ve her zamanki gibi işlere nasıl geri döneceği ile boğuşuyor.

İŞTEN ÇIKARMA BİR İLK

Citigroup aşı zorunluluğunu uygulayan ilk Wall Street bankası olsa da, bir avuç diğer büyük ABD şirketi, Google ve United Airlines da dahil olmak üzere, değişen derecelerde katılıkla “işsiz, işsiz” politikalar getirdi.

YÜZDE 90 ŞİMDİDEN TALİMATA UYDU

Citigroup çalışanlarının %90’ından fazlasının şu ana kadar talimata uyduğunu ve bu rakamın hızla arttığını belirten kaynak, şube personeli için aşı talimatının zamanlamasının farklı olacağını da sözlerine ekledi.

İSTİSNALAR VAR

Citigroup, politikasını açıklarken, dini veya tıbbi gerekçelerle muafiyetleri veya eyalet veya yerel yasalara göre diğer herhangi bir düzenlemeyi duruma göre değerlendireceğini de söyledi. Banka, daha sonra, hükümetin “büyük ve önemli” bir müşteri olduğu için, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin hükümet sözleşmelerini destekleyen tüm çalışanların tam olarak aşılanmasını gerektiren politikasına uyduğunu söyledi.

AŞIYA KARŞI GELENLER

Aşılama, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de bölücü bir konu haline geldi, bazı insanlar şiddetle karşı çıktı ve birçok Cumhuriyetçi hükümetler ve işletmeler tarafından dayatılan yetkileri eleştirdi.

FİRMALAR İŞE DÖNÜŞÜ ERTELEDİ

Pek çok finans firması işe dönüş planlarını erteledi ve personelini aşılanmaya ve güçlendirmeye teşvik ediyor, ancak şimdiye kadar yasal nedenlerle aşı zorunluluklarından kaçındı. Hukuk firması RumbergerKirk’in ortağı Chase Hattaway, “Bu, uygulanması zor ve karmaşık bir politika olacak. Buradaki sorun, buna ağırlık veren çeşitli farklı yasaların olması,” dedi ve hem federal hem de ayrımcılıkla mücadeleye dikkat çekti. Hattaway, “Citi, politikasını eyalet mevzuatına göre uyarlamak zorunda kalacak ve çoğu durumda, şehirler ve belediyeler de farklı düzenlemelere sahip olacak” dedi.

ÜCRETSİZ İZİN

Hall Booth Smith hukuk firmasının ortağı Jacqueline Voronov, bununla birlikte, mahkemelerin özel işverenlerin aşıları zorunlu kılma hakkını, aşı olmayı reddeden personelden gelen dalgalı bir talep dalgasıyla desteklediğini söyledi. Voronov: “Özel bir işverenin kendi politikasını belirlemesine izin verilir. Citi zorunlu bir aşı politikasına sahip olmak istiyorsa bunu yapabilir” dedi. Artan sayıda ABD şirketi, çalışanlarını korumak ve kitlesel personel yokluğu nedeniyle operasyonların kesintiye uğramasını önlemek için aşı gerekliliklerini kullanıyor. United Airlines CEO’su Scott Kirby, geçen ay havayolunun 67.000 çalışanından 200’ünü, görevine uymadığı için işten çıkardığını söyledi. Havayolunun muafiyet verilen 2.000 personelinin yarısı müşteriye dönük olmayan pozisyonlara geçti. Diğer yarısı ise bu tür pozisyonlara başvurmamayı tercih etmiş ve ücretsiz izne ayrılmıştır.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu