GüncelGündem

Whatsapp’taki Tehdit: ‘Bulduğumuz yerde kocana sıkarız’

Paylaş:

Dinçer GÖKÇE

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir dizi başvuruya göre, kuyum sektörünün önemli isimlerinin adının karıştığı olaylar silsilesi, geçen aralık ayında yapılan bir şirket hisse devri sonrası yaşanmaya başladı. Buna göre, 20 Aralık günü Kemal E., Doğuş Ramatçılık Kuyumculuk’taki yüzde 49 hissesini Erkan Ü.’ye sattı. Şirketin yüzde 51 hissesi ise Dr. Melike B. ile Erkan Ü.’nün eşi Özlem Ü.’ye aitti. Devir sonrası yüzde 75 hisse Ü. çiftine, kalan hisseyse Dr. B.’nin oldu.

ALTIN BORÇLARINI ÖDEMEDİ
Hisse devrinden bir gün sonra bir dizi ilginç olay yaşanmaya başladı. Yenibosna’daki Kuyumcukent’te faaliyet gösteren ve sektörün güçlü oyuncuları konumunda olan birkaç firmanın sahipleri Erkan Ü.’yü aradı. Bu kişiler Erkan Ü.’ye özetle “Kemal E. bizden borç altın aldı. Bu borçlarını ödemedi. Hissesini sen devralmışsın. Dolayısı ile bu borcu da sen ödeyeceksin” dedi.

‘BU İŞİN SONUNDA ÖLÜM VAR’
Erkan Ü., en az iki kez bu kişilerin olduğu yere çağrıldı. İddiaya göre, özellikle 25 Aralık’taki ikinci görüşmede Erkan Ü. açık açık ölümle tehdit edildi. Savcılık dilekçesinde anılan görüşmede İ. Kuyumculuk’un sahibi Erkan K., Erkan Ü.’ye “Bu altını senden alırım. Ödemezsen seni kaldıracağım. Sonunu sen düşün. Bu işin sonunda ölüm var. Seni buradan çıkarttırtmam” dedi. Alacak iddiasında bulunan bir diğer isim olan M. Kuyumculuk’un sahibi Kadir B. ise, telefonla aradığı Erkan Ü.’ye, “Sana 1.200 gram ceza kestim. Ben sizden bunu alırım” diyerek tehdit etti.

DEVREYE BARIŞ BOYUN ÇETESİ GİRDİ
Bu tehditler üzerine Erkan Ü., geçen 29 Aralık’ta suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusundan 2 hafta kadar sonra, devreye bu kez bir dizi cinayet ile adından söz ettiren en son 6 mensubu Yunanistan’da öldürülen Barış Boyun çetesi girdi. Kendisini Barış Boyun’un kardeşi ‘Özgür’ olarak tanıtan bir kişi, yurtdışı bir numaradan Erkan Ü.’yü aradı. Bu kişinin, aramaya yanıt vermemesi üzerine bu kez eşi Özlem Ü.’yü aradı. Özlem Ü.’ye mesaj gönderen kişi 11 Ocak günü saat 23.56’da da telefondan aradı. Bu kişinin ölüm tehditlerine ilişkin kayıtlar da savcılığa sunuldu. Tehdit ifadelerinin birinde Erkan Ü. kastedilerek “Bulduğumuz yerde kocana sıkarız” denildi.

HACZE GELENE DE ŞİKÂYET
Savcılık başvurusunda Kadir B., Erkan K.’nin yanı sıra G. Kuyumculuk yetkilisi olan ve soyadı belirlenemeyen Nedim isimli kişi M. Kuyumculuk’tan Yalçın ve Turgut isimli kişiler ile, şirkete yönelik haciz işlemi yapan Gökmen T.’nin isimleri yer aldı.

ESKİ ORTAĞA ‘DOLANDIRICILIK’ SUÇLAMASI
Öte yandan Dr. Melike B. ile ortağı Özlem Ü. ise, kendilerini dolandırdığı gerekçesi ile eski ortakları Kemal E., şirketin muhasebe işlerini yapan Mustafa A. ile tefeci olduğu öne sürülen Nedim A. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kuyumcukent, son 2 aydır ölüm tehditlerinin yaşandığı olayla çalkalanıyor.

6 MİLYON ALACAK İDDİASI
Bu arada, Y. E. isimli bir kuyumcunun da Erkan Ü., Özlem Ü., Melike B. ile bu kişilerin eski ortağı Kemal E. hakkında benzer şekilde suç duyurusunda bulunduğu anlaşıldı. Y. E. 6 milyon lira alacaklı olduğu iddiasında.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu